Jak złagodzić stres masażem ucha?

19 stycznia, 2016
Masaż ucha nie tylko łagodzi stres i napięcie. Odpowiednio wykonany działa leczniczo na cały organizm.

Stres należy do najczęściej spotykanych dolegliwości. Styl życia, hałas, nadmiar obowiązków i wiele innych sytuacji, mogą prowadzić do powstania napięcia fizycznego i emocjonalnego, które ściśle wpływa na komfort naszego życia.

Konsekwencje, które niesie ze sobą stres, mogą wpływać na rozwój innych problemów zdrowotnych: silne bóle głowy, stany lękowe, nadmierne pocenie się, bóle mięśni, problemy trawienne, zawroty głowy itp.

Każda z nas niejednokrotnie doświadczyła na własnej skórze, czym jest stres. Kluczem jest uniknięcie sytuacji, w której staje się on problemem notorycznym, gdyż może wywołać wiele niepożądanych efektów.

Wiadomo, że istnieje nieskończona ilość metod na walkę z napięciem i kojenie nerwów. Nie zdajemy sobie jednak sprawy, że umiejętne masowanie ucha przynosi niemalże natychmiastowe rezultaty. Wiesz co mamy na myśli? Zaraz to sobie wszystko szczegółowo wyjaśnimy.

Jak zwalczyć stres masażem ucha?

Zanim zaczniesz stosować techniki masażu, musisz wziąć pod uwagę, że pierwszym krokiem jest wyzwolenie sie ze wszystkich negatywnych emocji nagromadzonych w ciągu dnia. Pamiętaj, żeby nie tłumić emocji, a jedynie je odizolować. Wtedy wyzwolisz się z napięcia, frustracji, złości i złego humoru.

Zmiany humoru

Kiedy już pozbędziesz się wszystkich negatywnych energii, możesz przejść do wyeliminowania fizycznych skutków wywołanych przez stres. Dzięki tej technice masażu będziesz mogła się zrelaksować i uśmierzysz bóle wywoływane przez napięcia.

Wiele z Was na pewno będzie zaskoczone rezultatami tej terapii. Uszy są częścią ciała, którą bardzo często ignorujemy. Nic bardziej błędnego. Są swego rodzaju neuroprzekaźnikami, które – odpowiednio masowane – wprawiają w ruch różne mechanizmy lecznicze.

Jeżeli pozwolisz innej osobie wykonać ten masaż, odczujesz również tak zwany „entuzjazm sensorialny”. To dlatego, że uszy są wyjątkowo unerwione. Ich stymulacja pomaga nam pozbyć się wszelkiego rodzaju napięć.

Migrena

Punkt znajdujący się w uszach, który powinno się masować, w kulturze chińskiej znany jest jako Shen Men, czyli „Bramy Niebios”. Pomaga zwalczyć stres i napięcia, poprawia przepływ energii i dba o nasze samopoczucie.

Punkt Shen Men jest usytuowany w centrum górnej części małżowiny.

Co należy zrobić?

Eksperci wskazują, że masaż tej części ucha pomaga rozładować stres i wszelkiego rodzaju niepokoje. Postępujemy w następujący sposób:

  • Delikatnie masujemy punkt Shen Men, korzystając z patyczka do uszu. Uciskamy i masujemy okrężnymi ruchami.
  • Oddychamy głęboko, koncentrując się na reakcji naszego ciała.
  • Wykonujemy ćwiczenia oddechowe: przy wdechu patrzymy w lewo, przy wydechu w prawo.
  • Już po kilku minutach odczujesz ogromna ulgę: zarówno fizyczną, jak i emocjonalną. Najważniejsza jest koncentracja i uwolnienie się od negatywnych emocji.

Dodatkowe rady

  • Możesz też masować punkt Shen Men używając palców. Korzystaj z tej terapii za każdym razem, kiedy odczujesz stres i nadmierne napięcie.
  • Staraj się wykonywać to ćwiczenie codzienne, przed pójściem do łóżka.