Zatkane tętnice i stan zapalny? – naturalny lek

Cytryna zapobiega twardnieniu tętnic i żył. Ponadto jest cennym źródłem antyoksydantów, które ograniczają przywieranie tłuszczu do ścianek tętnic, poprawiając tym samym krążenie krwi.

Zatkane tętnice stanowią jedno z największych zagrożeń dla zdrowia naszego organizmu. Choroba ta z początku nie daje praktycznie żadnych objawów, rozwija się w ciszy aż do momentu, gdy nagle pojawiają się poważne problemy z sercem.

Zapobieganie chorobom układu sercowo-naczyniowego odgrywa kluczową rolę w trosce o nasze zdrowie, a nawet i życie.

Dziś chcemy podzielić się z tobą przepisem na leczniczy środek, dzięki któremu twoje tętnice znów będą drożne, zniknie stan zapalny, a ty będziesz czuł się znacznie lepiej niż dotychczas.

Wylecz zatkane tętnice i stan zapalny naturalnymi środkami

Problemy ze zdrowiem zaczynają pojawiać się, gdy przepływ krwi przez tętnice jest nieprawidłowy, a transportowany przez czerwone krwinki tlen – niewystarczający.

Miażdżyca jest obecnie jedną z najczęściej występujących chorób wśród populacji na całym świecie. Jest ona główną przyczyną zawałów serca, arytmii, dławicy serca, niewydolności… To właśnie z jej powodu najczęściej lądujemy w szpitalu.

Oczyszczanie tętnic

 • Miażdżyca występuje, gdy w tętnicach doprowadzających krew do serca tłuszcze odkładają się w formie charakterystycznych blaszek i stopniowo ograniczają przepływ krwi.
 • Owe blaszki, które zatykają tętnice są kombinacją cholesterolu, związków tłuszczów, wapnia i fibryny – substancji powodującej zakrzepy.
 • Blaszki miażdżycowe mogą być różnych rodzajów: miękkie lub twarde, jednak każda z nich w równym stopniu powoduje stan zapalny tętnic i może prowadzić do powstawania zakrzepów.
 • Jeśli osadzająca się blaszka jest twarda, zmniejsza się dopływ krwi do serca. W związku z tym dostarczana jest znacznie mniejsza ilość tlenu niż w zdrowym organizmie, co w konsekwencji może prowadzić do zawału mięśnia sercowego.

W profilaktyce chorób układu sercowo-naczyniowego niezwykle ważne są regularne badania lekarskie polegające na kontroli ciśnienia tętniczego krwi i pomiarze poziomu cholesterolu we krwi. Jeśli obydwa czynniki będziemy utrzymywać na właściwym poziomie, na długo będziemy cieszyć się zdrowiem.

Jak wszyscy doskonale wiemy, troska o układ sercowo-naczyniowy, zdrowa dieta, aktywny tryb życia są kluczem w trosce o zdrowie naszego organizmu.

Przeczytaj koniecznie: Nadciśnienie tętnicze – czego unikać?

Naturalny środek na drożne tętnice

Bardzo łatwą i zarazem skuteczną metodą na drożne tętnice, jest regularne spożywanie odpowiedniego naturalnego środka, którego głównymi składnikami są: granat, aloes i cytryna.

Granat – owoc, który dba o serce

Serce z granatu

Wielokrotnie pisaliśmy już o cudownych właściwościach soku z granatu, które wyróżniają się składnikami dbającymi o zdrowie układu sercowo-naczyniowego.

 • Granat jest cennym źródłem antyoksydantów, ma właściwości przeciwzapalne i jest w stanie leczyć zmiany miażdżycowe w tętnicach.
 • Pomaga obniżać poziom cukru we krwi.
 • Jest bogaty w witaminy: A, B, C i E.
 • Już jedna szklanka soku z granatu dostarcza dzienną dawkę kwasu foliowego.
 • Granat jest również bogatym źródłem potasu – minerału, który jest odpowiedzialny za prawidłową transmisję przekazów nerwowych i aktywność mięśni.

Aloes

Aloes jest doskonałym suplementem diety, który poprawia ogólny stan zdrowia naszego organizmu. Jego łagodzące właściwości przyspieszają zabliźnianie ran, zwalczają stany zapalne, a także pomagają obniżyć nadciśnienie tętnicze krwi.

 • Aloes zawiera substancje, które pomagają naturalnie regulować ciśnienie tętnicze krwi.
 • Na rezultaty nie trzeba czekać długo – już po około dwóch tygodniach stosowania naszej naturalnej kuracji z dodatkiem aloesu odczujesz znaczną poprawę stanu zdrowia.

Przeczytaj koniecznie: Aloes – zrób z niego leczniczy napój

Cytryna

Jeśli należysz do osób, które rozpoczynają dzień od szklanki letniej wody z cytryną, zamień ją na jakiś czas na napój leczniczy z granatu, aloesu i cytryny.

 • Regularne spożywanie soku z cytryny poprawia elastyczność i wytrzymałość tętnic i żył, dzięki czemu skutecznie zapobiega powstawaniu zmian miażdżycowych.
 • Dzięki dużej zawartości antyoksydantów cytryna zapobiega odkładaniu się blaszek miażdżycowych na ściankach tętnic oraz obniża poziom złego cholesterolu we krwi.
 • Co więcej, rozrzedza krew, dzięki czemu zapobiega tworzeniu się zakrzepów.

Naturalny lek na zatkane tętnice – przepis

Leczniczy koktajl z granatu

Składniki

 • 1 granat
 • Sok z 1 cytryny
 • 1 łyżeczka żelu aloesowego (5 g)
 • 1 szklanka wody (200 ml)

Sposób przygotowania

 • W pierwszej kolejności otwórz granat i wydobądź z ziarenka owocu. Zadanie to jest nieco pracochłonne, ale warto. Kiedy skończysz, wsyp ziarenka do blendera.
 • Następnie wydobądź żel z gałązki aloesu, otwierając ją na pół.
 • Na koniec wyciśnij sok z cytryny i przelej wraz z żelem aloesowym do blendera. Dodaj szklankę wody i dokładnie zmiksuj.
 • Pij to naturalne lekarstwo codziennie na pusty żołądek.

Przeczytaj koniecznie: Redukujemy cholesterol i spalamy tłuszcz

Jeśli będziesz spożywać regularnie powyższy koktajl, już po około dwóch tygodniach zaczniesz dostrzegać pozytywne rezultaty kuracji. Twoje tętnice będą oczyszczone oraz znacznie poprawi się twoje trawienie i ustąpią wzdęcia.

Przekonaj się sam, że po zastosowaniu kuracji twoje wyniki badania krwi będą zaskakująco dobre. Twoje tętnice zostaną oczyszczone i uwolnione od stanu zapalnego, a cholesterol będzie się utrzymywał na prawidłowym poziomie.

WIĘCEJ DLA CIEBIE