Zatkane tętnice i stan zapalny? – Naturalny lek

Cytryna zapobiega twardnieniu tętnic i żył. Ponadto jest cennym źródłem antyoksydantów, które ograniczają przywieranie tłuszczu do ścianek tętnic, poprawiając tym samym krążenie krwi.
Zatkane tętnice i stan zapalny? – Naturalny lek

Ostatnia aktualizacja: 26 marca, 2019

Zatkane tętnice stanowią jedno z największych zagrożeń dla zdrowia naszego organizmu. Choroba ta z początku nie daje praktycznie żadnych objawów, rozwija się w ciszy aż do momentu, gdy nagle pojawiają się poważne problemy z sercem.

Zapobieganie chorobom układu sercowo-naczyniowego odgrywa kluczową rolę w trosce o nasze zdrowie, a nawet i życie.

Dziś chcemy podzielić się z tobą przepisem na leczniczy środek, dzięki któremu twoje tętnice znów będą drożne. Ponadto zniknie stan zapalny, a ty poczujesz się znacznie lepiej niż dotychczas.

Wylecz zatkane tętnice i stan zapalny naturalnymi środkami

Problemy ze zdrowiem zaczynają pojawiać się, gdy przepływ krwi przez tętnice jest nieprawidłowy, a transportowany przez czerwone krwinki tlen – niewystarczający.

Miażdżyca jest obecnie jedną z najczęściej występujących chorób wśród populacji na całym świecie. Jest ona główną przyczyną zawałów serca, arytmii, dławicy serca, niewydolności… To właśnie z jej powodu najczęściej lądujemy w szpitalu.

Szczotka czyszcząca zatkane tętnice
 • Miażdżyca występuje, gdy w tętnicach doprowadzających krew do serca tłuszcze odkładają się w formie charakterystycznych blaszek i stopniowo ograniczają przepływ krwi.
 • Owe blaszki, które zatykają tętnice, są kombinacją cholesterolu, związków tłuszczów, wapnia i fibryny – substancji powodującej zakrzepy.
 • Blaszki miażdżycowe mogą być dwóch rodzajów: miękkie lub twarde, jednak każda z nich w równym stopniu powoduje stan zapalny tętnic i może prowadzić do powstawania zakrzepów.
 • Jeśli osadzająca się blaszka jest twarda, zmniejsza się dopływ krwi do serca. W związku z tym dostarczana jest znacznie mniejsza ilość tlenu niż w zdrowym organizmie, co w konsekwencji może prowadzić do zawału mięśnia sercowego.

W profilaktyce chorób układu sercowo-naczyniowego niezwykle ważne są regularne badania lekarskie. Polegają one na kontroli ciśnienia tętniczego krwi i pomiarze poziomu cholesterolu we krwi. Jeśli obydwa czynniki będziemy utrzymywać na właściwym poziomie, na długo będziemy cieszyć się zdrowiem.

Jak wszyscy doskonale wiemy, troska o układ sercowo-naczyniowy, zdrowa dieta, a także aktywny tryb życia są kluczem do zdrowia naszego organizmu.

Naturalny środek na zatkane tętnice

Bardzo łatwą i zarazem skuteczną metodą na drożne tętnice jest regularne spożywanie odpowiedniego naturalnego środka, którego głównymi składnikami są: granat, aloes i cytryna.

Granat – owoc, który dba o serce

Wielokrotnie pisaliśmy już o cudownych właściwościach soku z granatu, które wyróżniają się składnikami dbającymi o zdrowie układu sercowo-naczyniowego.

Serce z ziaren granatu
 • Granat jest cennym źródłem antyoksydantów, ma właściwości przeciwzapalne i jest w stanie leczyć zmiany miażdżycowe w tętnicach.
 • Pomaga obniżać poziom cukru we krwi.
 • Jest bogaty w witaminy: A, B, C i E.
 • Już jedna szklanka soku z granatu dostarcza dzienną dawkę kwasu foliowego.
 • Granat jest również bogatym źródłem potasu – minerału, który jest odpowiedzialny za prawidłową transmisję przekazów nerwowych i aktywność mięśni.

Aloes

Aloes jest doskonałym suplementem diety, który poprawia ogólny stan zdrowia naszego organizmu. Jego łagodzące właściwości przyspieszają zabliźnianie ran, zwalczają stany zapalne, a także pomagają obniżyć nadciśnienie tętnicze krwi.

 • Aloes zawiera substancje, które pomagają naturalnie regulować ciśnienie tętnicze krwi.
 • Na rezultaty nie trzeba czekać długo. Już po około dwóch tygodniach stosowania naszej naturalnej kuracji z dodatkiem aloesu odczujesz znaczną poprawę stanu zdrowia.

Cytryna

Jeśli należysz do osób, które rozpoczynają dzień od szklanki letniej wody z cytryną, zamień ją na jakiś czas na napój leczniczy z granatu, aloesu i cytryny.

 • Regularne spożywanie soku z cytryny poprawia elastyczność i wytrzymałość tętnic i żył, dzięki czemu skutecznie zapobiega powstawaniu zmian miażdżycowych.
 • Dzięki dużej zawartości antyoksydantów cytryna zapobiega odkładaniu się blaszek miażdżycowych na ściankach tętnic oraz obniża poziom złego cholesterolu we krwi.
 • Co więcej, rozrzedza krew, dzięki czemu zapobiega tworzeniu się zakrzepów.

Naturalny lek na zatkane tętnice – przepis

Składniki

Leczniczy koktajl z granatu
 • 1 granat
 • Sok z 1 cytryny
 • 1 łyżeczka żelu aloesowego (5 g)
 • 1 szklanka wody (200 ml)

Sposób przygotowania

 • W pierwszej kolejności otwórz granat i wydobądź ziarenka z owocu. Zadanie to jest nieco pracochłonne, ale warto. Kiedy skończysz, wsyp ziarenka do blendera.
 • Następnie wydobądź żel z gałązki aloesu, otwierając ją na pół.
 • Na koniec wyciśnij sok z cytryny i przelej wraz z żelem aloesowym do blendera. Następnie dodaj szklankę wody i dokładnie zmiksuj.
 • Aby uzyskać jak najlepsze rezultaty, pij to naturalne lekarstwo codziennie na pusty żołądek.

Jeśli będziesz spożywać regularnie powyższy koktajl, już po około dwóch tygodniach zaczniesz dostrzegać pozytywne rezultaty kuracji. Twoje tętnice będą oczyszczone, a także znacznie poprawi się twoje trawienie i ustąpią wzdęcia.

Przekonaj się sam, że po zastosowaniu kuracji twoje wyniki badania krwi będą zaskakująco dobre. Twoje tętnice zostaną oczyszczone i uwolnione od stanu zapalnego, a cholesterol będzie się utrzymywał na prawidłowym poziomie.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Carlos Lahoz, José M Mostaza, “La aterosclerosis como enfermedad sistémica”, Rev Esp Cardiol. 2007;60:184-95 – Vol. 60 Núm.02
  • Maryam Boshtam, Sedigheh Asgary, Jamal Moshtaghian, Gholamali Naderi, Narges Jafari-Dinani, “Impacts of fresh lime juice and peel on atherosclerosis progression in an animal model”, ARYA Atheroscler. 2013 Nov; 9(6): 357–362.
  • Michael Aviram, Mira Rosenblat, “Pomegranate for Your Cardiovascular Health”, Rambam Maimonides Med J. 2013 Apr; 4(2): e0013.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.