Zaskórniki – jak zrobić maskę z mleka i żelatyny

Pomimo tego, że istnieją komercyjne maski pomagające pozbyć się zaskórników, naturalne składniki znajdujące się w tym przepisie przyniosą Ci więcej korzyści i będą łagodniejsze dla Twojej skóry.
Zaskórniki – jak zrobić maskę z mleka i żelatyny
Karla Henríquez

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Karla Henríquez.

Napisany przez Carolina Betancourth

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Zaskórniki pojawiają się, kiedy skóra wytwarza zbyt wiele łoju i kiedy gromadzone są na niej martwe komórki.Zaskórniki, podobnie jak pryszcze, to małe zatory w porach skóry. Zwykle pojawiają się w strefie T na twarzy (czoło, nos i podbródek) oraz na policzkach.

Pojawianie się zaskórników jest związane z brakiem higieny twarzy. jednakże również częściej pojawiają się u osób z zaburzeniami hormonalnymi. Niejednokrotnie zaskórniki są również reakcją na codzienne stosowanie kosmetyków. Nawet jeśli nie zawsze można to zauważyć, makijaż często pozostawia na powierzchni skóry resztki chemiczne.

Tak czy inaczej istnieją kosmetyki, które pomogą pozbyć się zaskórników, dzięki czemu Twoja twarz będzie wyglądała na miękką i zdrową.

W tym artykule chcielibyśmy podzielić się z wami przepisem na maskę z mleka i żelatyny. Jej właściwości pomogą pozbyć się zaskórników, zapewniając skórze zdrowe składniki odżywcze. Wypróbuj ją!

Maska z żelatyny i mleka usuwająca zaskórniki

Maska z żelatyny i mleka jest naturalnym środkiem zaradczym na zaskórniki. Sprzyja usuwaniu zaskórników, martwych komórek skóry i innych nieczystości. Pozbywa się więc wszystkiego, co znajduje się na powierzchni skóry.

Takie połączenie składników maski sprzyja również równowadze w działaniu gruczołów potowych. Jest to kluczowe dla zmniejszenia produkcji potu.

Kobieta z maseczką w wannie

Maska zawiera witaminy, minerały i substancje przeciwutleniające, co sprawia, że skóra wygląda pięknie. Dzieje się tak poprzez zapobieganie wczesnemu pojawianiu się zmarszczek i problemom takim jak trądzik.

Regularne stosowanie maski sprawia, że Twoja skóra będzie gładka i nawilżona. Powodem jest jej działanie zbliżone do działania innych produktów złuszczających, sprzedawanych w tym samym celu.

Korzyści z żelatyny

Żelatyna jest naturalnym składnikiem często używanym do gotowania jako baza do deserów oraz jako zagęszczacz do niektórych potraw.

Niektórzy ludzie jednak nie wiedzą, że ma ona także korzystny wpływ na skórę. Przyczyną nie jest jedynie to, że wspomaga regenerację skóry. Żelatyna pomaga również zachować odpowiedni poziom kolagenu w skórze, co zapobiega pojawianiu się przedwczesnych oznak starzenia.

Żelatyna na zaskórniki

Ma właściwości ujędrniające, oczyszczające i nawilżające. Ze względu na te właściwości żelatyna uelastycznia skórę, jednocześnie usuwając zanieczyszczenia, znajdujące się w porach.

Wynika to w dużej mierze z jej gęstej konsystencji. Żelatyna utrzymuje się na skórze bez powodowania problemów. Jednocześnie pomaga w usuwaniu zaskórników.

Korzyści z mleka

Regularne stosowanie mleka na twarz pomaga wyrównać poziom pH skóry. Ponadto zmniejsza to nadmierną produkcję łoju i ogranicza gromadzenie martwych komórek skóry.

Szklanka mleka świetna na zaskórniki

Jego wysoka zawartość kwasu mlekowego, jak również zawarte w nim witaminy i minerały wspomagają proces regeneracji komórkowej. Mleko oczyszcza także zatkane pory. Odświeżające działanie mleka doskonale służy łagodzeniu podrażnień i zaczerwienień. Jest to szczególnie istotne dla osób, które mają skłonności do przewlekłego trądziku.

Jak zrobić tę maskę z żelatyny i mleka?

Przygotowanie maski z żelatyny i mleka nie jest trudne. Taka maska jest również bardzo tania w porównaniu z drogimi produktami na problemy skórne sprzedawanymi w sklepach.

Maska na twarz na zaskórniki

Maska może być stosowana do wszystkich rodzajów skóry, ponieważ nie powoduje żadnych zmian w pH oraz nie powoduje nadmiernego wysuszania skóry. Może być również stosowana jako uzupełnienie produktów złuszczających, gdyż również pozbywa się martwych komórek skóry.

Składniki

 • 2 łyżki bezsmakowej żelatyny
 • 4 łyżki mleka

Instrukcja przygotowania

 • Umieść bezsmakową żelatynę w pojemniku, który można podgrzewać w kuchenkach mikrofalowych. Wymieszaj z czterema łyżkami mleka.
 • Włóż mieszankę do kuchenki mikrofalowej i podgrzewaj ją przez 10-15 sekund.
 • Po upływie tego czasu sprawdź, czy jest wystarczająco chłodna, aby ją zastosować. Jeśli jest, zaaplikuj ją na twarz.
 • Jeśli chcesz, aby mieszanka była rzadsza i łatwiejsza do aplikowania, dodaj więcej mleka.

Jak ją stosować

 • Zmyj makijaż. Umyj twarz ciepłą wodą i neutralnym mydłem.
 • Następnie rozprowadź maskę na całej powierzchni twarzy. Skup się na obszarach, na których pojawia się najwięcej zaskórników.
 • Pozostaw do wyschnięcia na 40 minut, a następnie zdejmij ją. Zacznij od brzegów i kieruj się ku środkowi.
 • Aby zakończyć zabieg, zastosuj krem do twarzy lub tonik nawilżający.
 • Stosuj maskę do trzech razy w tygodniu.

Czy jesteś gotowa, aby ją wypróbować? Jeśli zaczniesz zauważać, że zaskórniki zaczynają odbierać Twojej skórze piękny wygląd, zrób tę prostą maskę. Pożegnaj się z zaskórnikami raz na zawsze!


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.