Zamykanie rozszerzonych porów - 8 skutecznych rad

Utrzymywanie prawidłowych metod oczyszczania cery i stosowanie produktów złuszczających może pomóc w zamykaniu rozszerzonych porów.
Zamykanie rozszerzonych porów - 8 skutecznych rad

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Względy estetyczne, a także dbanie o poczucie własnej wartości skłaniają wiele osób do szukania metod na skuteczne zamykanie rozszerzonych porów skóry. Rozszerzenie tych struktur może wskazywać na brak równowagi w gruczołach łojowych, jak również na zmiany hormonalne.

W tym artykule proponujemy 8 wskazówek, które ułatwią Ci zamykanie rozszerzonych porów.

Rozszerzone pory

Pory są małymi otworami znajdującymi się w skórze i są odpowiedzialne za wydzielanie potu. Chociaż ich wielkość zwykle się zmienia, czasami się rozszerzają z powodu gromadzenia się wydzielin łojowych i innych zanieczyszczeń, głównie w tak zwanej strefie T (oczy, nos i usta). Główną konsekwencją tego procesu jest pojawienie się trądziku i zaskórników.

Skóra może wyglądać na czerwoną, błyszczącą i brudną. Na szczęście istnieje kilka zaleceń, które mogą przywrócić jej zdrowy wygląd.

8 wskazówek, aby zamykanie rozszerzonych porów było skuteczne

1. Wykonuj regularne oczyszczanie

Pierwszym sposobem na zamykanie i uszczelnianie rozszerzonych porów jest codzienny zwyczaj oczyszczania cery przy użyciu odpowiednich produktów. Aby wyeliminować ten problem, należy wybierać mydła i kremy odpowiednie do rodzaju skóry. Użyj oczyszczającego kremu na noc, aby usunąć martwe komórki i wydzieliny.

2. Używaj produktów złuszczających

Regularne stosowanie produktów złuszczających jest jednym z najlepszych rozwiązań przeciwko nadmiarowi łoju, który otwiera pory. Ze względu na właściwości ściągające i odtruwające są one idealne do usuwania zanieczyszczeń tworzących czarne kropki.

Chociaż można korzystać z produktów sprzedawanych w aptekach i sklepach kosmetycznych, ważne jest również stosowanie środków leczniczych pochodzenia naturalnego. Trzeba jednak pamiętać, że stosuje się je tylko dwa razy w tygodniu, ponieważ w nadmiarze mogą być szkodliwe. Jeśli będziesz regularnie stosować peeling, zamykanie rozszerzonych porów przebiegnie naturalnie.

3. Włącz tonik do twarzy do codziennej pielęgnacji

Codzienne stosowanie toników do twarzy usuwa tłuszcz zatrzymany na powierzchni skóry i reguluje pH skóry. Są użyteczne, aby zapobiegać wiotczeniu i przedwczesnemu starzeniu się cery. Ich składniki odżywcze pomagają w regeneracji i uzdrawianiu komórek.

Tonik.

4. Używaj kostek lodu

Terapia kostkami lodu jest świetną opcją na zamykanie rozszerzonych porów bez ponoszenia wydatków na kosztowne zabiegi. Zimna temperatura pomaga zmniejszyć rozmiar otwartych porów i stymuluje krążenie krwi. Należy je jednak owinąć szmatką, ponieważ w bezpośrednim kontakcie są zbyt agresywne dla skóry.

5. Popraw swoją dietę

Jedną z przyczyn niepowodzenia zabiegów stosowanych na twarzy jest brak dobrych nawyków żywieniowych. Aby zadbać o pory skóry, należy wprowadzić pewne poprawki w diecie: ogranicz spożycie cukrów, tłuszczów nasyconych i węglowodanów prostych. Z drugiej strony większe spożycie owoców i warzyw sprzyja nawilżeniu twarzy i produkcji kolagenu.

6. Pij więcej wody

Ten niezbędny i życiodajny płyn uczestniczy w procesach, które są kluczowe dla regulowania produkcji łoju i eliminowania martwych komórek. Zamykanie rozszerzonych porów bez odpowiedniego nawodnienia to próżny wysiłek.

7. Zastosuj miód pszczeli

Dzięki zawartości enzymów, pierwiastków śladowych i przeciwutleniaczy, miód jest jednym z najlepszych naturalnych produktów do zachowania młodej twarzy.

Użyj go jako maski do usuwania martwych komórek z powierzchni skóry. Jest to naturalny i zdrowy sposób na zamykanie rozszerzonych porów. Nałóż miód na twarz, zaczekaj 10 minut, a następnie zmyj dużą ilością wody.

Miód.

8. Wypróbuj maseczkę z glinki

Domowe maseczki z glinki stanowią doskonałe uzupełnienie pielęgnacji w celu usuwania tłustych pozostałości. Stosowanie tej maseczki na zamykanie rozszerzonych porów daje świetne rezultaty. Jest to substancja o działaniu ściągającym i oczyszczającym.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.