Zabawy twórcze z papierem piankowym

Papier piankowy jest doskonałym materiałem, z którego można robić najdziwniejsze rzeczy o różnorodnym zastosowaniu. W tym artykule zdradzimy kilka pomysłów, co możesz zrobić wykorzystując ten materiał i do tego nie musisz być uzdolniony plastycznie.
Zabawy twórcze z papierem piankowym

Napisany przez Jose Popoff

Ostatnia aktualizacja: 09 sierpnia, 2022

Zabawy twórcze – twoje dziecko jest znudzone a ty nie masz żadnego pomysłu? Szukasz jakiejś idei na zabawę edukacyjną, czegoś co może zrobić sam i co sprawi mu dużą frajdę? Papier piankowy to super zabawa!

Ten bardzo elastyczny i popularny materiał jest wykorzystywany do prac ręcznych i osobistych rękodzieł a nawet małych dzieł sztuki. Same zalety i korzyści. Wystarczy tylko trochę wyobraźni i chęci. Zasadniczo służy do wykonywania różnych rzeczy dla dzieci lub (może nawet lepiej z dziećmi), świetnie się sprawdza w różnego rodzaju dekoracjach szkolnych.

Papier piankowy jest bardzo łatwy w użyciu, dzięki czemu można wykonywać różne prace, nawet bez użycia kleju! Zabawa zaczyna się od papieru piankowego.

Zabawy twórcze i 5 prostych rzeczy, jakie możesz wykonać z papieru piankowego

To co ci proponujemy, nie jest ani pracochłonne ani czasochłonne. Będziesz dumny z efektu końcowego! W większości przypadków będziesz potrzebował papieru piankowego i nożyczek. No i nie możemy zapomnieć o kreatywności i sztuce. Zatem przygotuj stolik i wykonaj te dzieła sztuki szybko i łatwo. Do dzieła!

Wiosenne, piankowe kwiaty

Aby zrobić piankowe kwiaty nie potrzebujesz ani formy ani kleju. Są bardzo proste do wykonania, a ty będziesz usatysfakcjonowany w stu procentach. Możesz zmieniać poszczególne kroki, które prezentujemy poniżej, aby zrobić kwiaty różnych typów.

Materiały, których będziesz potrzebować

Ołówek
• Nożyczki
• kulki filcowe lub plastikowe, koraliki
• Patyczki do szaszłyków
Papier piankowy (różne kolory)
• Opcjonalnie: taśma washi w różnych kolorach, do wykonania łodygi

Sposób wykonania:

1. Najpierw narysuj kształt kwiatu na piankowym papierze lub gumie EVA.
2. Wytnij dwa koła o różnych rozmiarach w dwóch różnych kolorach. Te dwa kręgi to te, które znajdą się w centrum kwiatu.
3. Złóż kwiat i dwa kółka pomiędzy nimi a następnie przebij patyczkiem w środku.
4.Umieść filcową lub plastikową kulkę na czubku środka kwiatu.
5. Aby zwiększyć objętość płatków, połącz je w centralnym punkcie, naciskając i zgrzewając.
6. Jeśli chcesz, udekoruj kij taśmą washi lub pomaluj je farbą temperową.

Lalki i zwierzęta z papieru piankowego

To klasyka wśród artystów używających papieru piankowego. Możesz stworzyć dowolną postać zwierzęcą, która istnieje na świecie. Popularne postacie i zwierzęta z papieru piankowego są bardzo ładne i jeszcze łatwiejsze do zrobienia niż sobie to wyobrażasz.

Zabawy twórcze, tutaj chodzi o wykorzystanie wyobraźni i kreatywności, pamiętaj, że istnieje wiele projektów, które możesz zastosować.

Jedną z technik, która jest bardzo przydatna do kreacji postaci, jest prześledzenie liczby kolorów, które będą potrzebne. Możesz na przykład zrobić piękne biedronki z czarnego i czerwonego papieru. A może mała pszczółka z użyciem czarnego i żółtego koloru?

Jeśli masz w planie urodzinowe przyjęcie swoich dzieci, zrób z papieru torby na słodycze lub postacie, które są tematem przewodnim imprezy. Jeśli masz i możesz poświęcić więcej czasu na przygotowania – zrób trójwymiarowe lalki.

Kartki urodzinowe

Dobrą rzeczą w tworzeniu kartek urodzinowych z papieru piankowego jest to, że możesz swobodnie puścić wodze fantazji. Możesz zrobić je w różnych rozmiarach, kolorach, a nawet wykorzystując popularne postaci. Na papierze możesz śmiało napisać “100 Lat” lub “Przyjdź na moje urodziny”.

kartka urodzinowa z papieru piankowego

Robienie kartek i zaproszeń z papieru piankowego jest bardzo łatwe ze względu na wszechstronność tego materiału. Można go ciąć, wklejać, składać, kształtować za pomocą ciepła i szyć.

Następnym razem, kiedy będziesz miał urodziny, nie kupuj kartek w sklepie tylko zrób je sam. Będzie taniej i jednocześnie większa satysfakcja.

Listy i formularze

W taki oto zabawny sposób, maluchy mogą uczyć się alfabetu tworząc swoje własne literki lub poznawać odpowiednie kształty. Dla każdej litery możesz stworzyć odpowiadający obiekt np: literka „j” i odpowiadający jej obiekt to jabłko.

W ten sam sposób można również stworzyć podstawowe kształty, takie jak diament, serce, motyl, drzewo lub jajko. Po prostu wytnij te kształty.

Możesz również używać liter do dekorowania ścian w pokoju twojego dziecka, zrobić dekorację na urodzinowe przyjęcie itp. Prawda jest taka, że nie ma limitu dla wszystkich tych kreatywnych rzeczy, które możesz stworzyć własnoręcznie.

Tam gdzie jest papier piankowy tam są zabawy twórcze!

Gumowe pieczątki

Nie musisz biec do sklepu, aby kupić zabawne znaczki czy stemple dla swoich dzieci do zabawy. Można je bardzo łatwo wykonać z papieru piankowego. Wszystko, co musisz zrobić, to wyciąć określony kształt i jeśli chcesz, możesz również dodatkowo zrobić jakiś ciekawy kształt w środku. Będziesz tylko potrzebował tuszu do pieczęci.

zabawy twórcze stemple z apieru piankowego

Jeśli chcesz, możesz również przykleić kilka wzorów na tubie z papieru toaletowego lub z papierowego ręcznika i otrzymasz z bardzo uniwersalną rolkę znaczków. Wypróbuj, to jest bardzo fajne, łatwe i przyjemne.

Jako bazę do stempli możesz użyć małych kawałków drewna. Wystarczy po jednej stronie drewnianego klocka przykleić odpowiedni kształt i gotowe!

I wszystko ponieważ kochasz papier piankowy!


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.