Jak wyleczyć zapalenie zatok w 5 dni?

Sierpień 10, 2015
Jeśli cierpisz na zapalenie zatok wskazane jest, aby unikać skrajnych temperatur, jak również jej  nagłych zmian. Zaleca się rzucenie palenia, a także unikanie zadymionych miejsc.

Zapalenie zatok to stan zapalny zatok przynosowych – jest rezultatem zakażenia spowodowanego działaniem wirusów, bakterii i grzybów. Zatoki nosowe to puste przestrzenie, przez które przepływa powietrze, znajduję się one za kością nosową, policzkami, czołem i oczami.

Zapalenie zatok rzadko występuje w zdrowych zatokach. Pojawia się w przypadku, gdy fragmenty zatok zostają zablokowane lub gromadzi się w nich za dużo śluzu, bakterii i różnych innych mikroorganizmów, które znajdują odpowiednie warunki dla mnożenia się, tym samym wywołując ból i stan zapalny.

Co wywołuje zapalenie zatok?

Jak już wcześniej wspominaliśmy, stan zapalny jest spowodowany blokadą zatok, dając tym samym schronienie bakteriom, wirusom i grzybom.

Zapalenie zatok może pojawić się również na skutek ograniczonych możliwości pracy małych włosków w zatokach, które nie są w stanie usunąć nagromadzonego śluzu. Ma to szereg nieprzyjemnych konsekwencji.

2#:zapalenie-zatok.jpg

Otwarte zatoki mogą zostać zablokowane przez nadmierną produkcję śluzu, podobnie jak ma to miejsce w przypadku przeziębienia lub alergii.

Skrzywienie przegrody nosowej, przerost migdałków podniebiennych lub migdałka gardłowego także może stać się przyczyną blokady zatok.

Czynniki, które zwiększają ryzyko wystąpienia zapalenia zatok:

  • alergie i katar sienny
  • choroby, które uniemożliwiają prawidłową pracę rzęsek
  • nagłe zmiany wysokości, na przykład w czasie lotu samolotem lub nurkowania w głębinach
  • mukowiscydoza
  • osłabiony układ odpornościowy, jako wynik powikłań zaistniałych na skutek choroby HIV lub przebytej chemioterapii
  • nieprawidłowości kości twarzy
  • cukrzyca

Jakie są objawy zapalenia zatok?

Jeśli cierpisz na ostre zapalenie zatok, objawy mogą utrzymywać się maksymalnie do czterech tygodni. Początkowo, może pojawić się u ciebie katar, który nie będzie ustępował, ani nie będzie się pogarszał przez kolejnych 5 do 7 dni. Niezwykle ważne jest, by zasięgnąć pomocy lekarza, gdyż objawy przewlekłego zapalenia zatok mogą utrzymywać się nawet do trzech miesięcy. Niektóre z najczęściej występujących objawów, to:

Naturalne środki lecznicze, które pomogą zwalczyć zapalenie zatok w 5 dni

3#:zapalenie-zatok.jpg

Jednymi z najczęściej występujących i nawracających objawów zapalenia zatok są silne bóle głowy oraz uczucie napięcia powyżej nosa i brwi. Istnieje wiele środków przeciwbólowych, które łagodzą uczucie dyskomfortu, jednak nie zawsze są one skuteczne.

Dlatego też, chcielibyśmy podzielić się z tobą całkowicie naturalnym środkiem leczniczym, który potrafi złagodzić objawy zapalenia zatok, szczególnie bólu głowy.

Jak można przygotować ten całkowicie naturalny środek leczniczy?

Aby go przygotować, potrzebny ci będzie chrzan oraz duża ilość octu jabłkowego. Umieść chrzan w słoiku, na górę wlej ocet. Zakręć słoik i odstaw na 10 dni. Trzymaj go w temperaturze pokojowej, co jakiś czas potrząsaj nim.

Kiedy minie już określona ilość czasu, otwórz słoik i głęboko wdychaj zapach chrzanu. Rób tak przez pięć minut. Wieczorem, zamocz szmatkę w miksturze i połóż na czole. Taki zabieg pomoże uśmierzyć ból głowy. Czynności powtarzaj przez kolejnych 5 dni, a zobaczysz niesamowitą poprawę jaką przyniesie ci to lekarstwo.

Innym prostym i szybkim sposobem na złagodzenie zapalenia zatok jest zagotowanie startego chrzanu z wodą. Gdy mieszanina zacznie wrzeć, przelej ją do pojemnika, przykryj ręcznikiem, a następnie głęboko wdychaj opary przez kolejnych kilka minut. Taki zabieg przyniesie natychmiastową ulgę.

Czego powinno się unikać, jeśli wystąpi u mnie zapalenie zatok?

Jeśli wystąpią u ciebie objawy zapalenia zatok, powinnaś unikać wszelkich podróży samolotem oraz ekstremalnych temperatur. Unikaj nagłych zmian temperatury i porzuć złe nawyki takie, jak stosowanie tabaki. Dodatkowo, każdego roku powinnaś szczepić się przeciwko grypie, często myć ręce i unikać stosowania nie zapisanych ci przez lekarza antybiotyków.

Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki będą dla ciebie niezwykle użyteczne.

 

WIĘCEJ DLA CIEBIE