Wygląd Twojego języka - czego możesz się z niego dowiedzieć?

Wygląd Twojego języka stanowi mapę Twojego zdrowia. Dowiedz się, co różne znaki na Twoim języku próbują Ci uświadomić.
Wygląd Twojego języka - czego możesz się z niego dowiedzieć?

Ostatnia aktualizacja: 04 marca, 2022

Wygląd Twojego języka stanowi swoistą mapę zdrowia. Kiedy jesteś zdrowy, twój język ma czerwonawy, jednolity kolor i nawilżoną konsystencję. Z drugiej strony, jeśli jeden z twoich organów jest niezrównoważony, kolor lub tekstura języka może się zmienić. Ponadto w niektórych obszarach języka mogą pojawić się ślady. Tak czy inaczej, wygląd Twojego języka jest ważny.

Tradycyjna medycyna chińska umożliwia nam interpretację tych zmian. Co więcej, dają moc zapobiegania niektórym chorobom i wychodzenia z nich.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli spojrzysz na swój język od przodu, mapa pokazuje:

  • Środkowy obszar: żołądek i śledziona
  • Boki: wątroba i woreczek żółciowy
  • Część wewnętrzna: nerki
  • Końcówka języka: serce

Wygląd Twojego języka: kolor

Kolor języka może wskazywać, który organ może być słabszy. Żółtawe kolory wskazują na wątrobę, woreczek żółciowy i żołądek. Im bardziej zielony kolor, tym bardziej wskazuje na wątrobę.

Z drugiej strony kolor szary jest związany z wątrobą i jelitami. Biały natomiast może oznaczać pasożyty, anemię, problemy z nerkami lub hormonami, złe krążenie lub złe odżywianie.

Wytknięty język. Wygląd Twojego języka jest istotny.

Przyjrzyjmy się konkretnym cechom w wyglądzie Twojego języka, które pomogą Ci lepiej zlokalizować nierównowagę.

Żółtawo biały nalot

Czasami język może mieć biały i/lub żółtawy nalot, który pokrywa cały język, zwłaszcza jego wewnętrzną część. Wskazuje to na brak równowagi w wydzielaniu żółci w pęcherzyku żółciowym, co jest główną przyczyną problemów trawiennych. Niestrawiona lub niewchłonięta żywność zaczyna fermentować i rozkładać się, ostatecznie przekształcając się w toksyny.

Ślady zębów po bokach języka

Niektóre języki mają po bokach nieregularne ślady, jakby zrobiły je trzonowce. Czasami osoba odczuwa również potrzebę odkaszlnięcia białawego śluzu. W tym przypadku trawienie nie jest optymalne, a jelito cienkie nie wchłania prawidłowo składników odżywczych. Wiąże się to również z brakiem minerałów.

Pryszcze

Pryszcze na języku to małe stany zapalne, które również wskazują na słabe trawienie. Wskazują również na resztki pokarmu, które rozkładają się w jelicie cienkim i grubym.

Pęknięcia

Pęknięcia na języku są bardzo częste. W różnych miejscach wyglądają jak głębokie lub płytkie nacięcia, chociaż najczęstsze są w centralnej części. Wskazują na stare problemy w ścianach okrężnicy, czyli części jelita cierpiącej na toksyczne kwasy, produkt uboczny złego trawienia. Ma to również wpływ na brak witamin. Na języku może również znajdować się śluz.

Śluz w gardle i ustach

Śluz z gardła może nawet dostać się do ust, często powodując i nasilając stany zapalne, takie jak ból gardła, zapalenie zatok itp. Jest to wynik złego trawienia, które doprowadziło do powstania toksyn, których organizm potrzebuje do spłukania. Jeśli masz również gorzki posmak w ustach, jest to spowodowane obecnością żółci. Co więcej, twoje ciało również wytwarza śluz, gdy nie trawisz dobrze jedzenia i dostajesz zgagi. Jest to sposób, w jaki Twoje ciało chroni ściany przewodu pokarmowego, aby były osłonięte i nie podrażniały.

Owrzodzenia jamy ustnej

Wrzody są objawem złego trawienia, gdy w jakimś odcinku przewodu pokarmowego występuje stan zapalny lub owrzodzenie. W rzeczywistości często pojawiają się dzień po tym, jak przesadziłeś z jedzeniem.

Czasami mogą pojawić się poza ustami, w kącikach, a nawet mogą tworzyć uciążliwe strupy, jeśli się pogorszą. Są odzwierciedleniem wrzodów dwunastnicy spowodowanych zaburzeniami trawienia.

Aby poprawić wygląd języka, zacznij od poprawy diety. Ponadto, odtruj organizm, aby oczyścić go ze wszystkich toksyn, które mogą mu zaszkodzić. W razie potrzeby należy również zażywać naturalny suplement poprawiający funkcjonowanie układu pokarmowego. Wreszcie, ciągnięcie oleju może ci również pomóc. Stosowany codziennie może oczyścić cały układ trawienny i utrzymać zdrowy język i usta.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Mike’a Burnsa


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.