Proste pomysły na tanią dekorację do kuchni

Dekoracyjny winyl, płytki samoprzylepne i tablice ścienne to tylko niektóre z niedrogich zmian, które możesz rozważyć, aby wyremontować swoją kuchnię. Oto, co jeszcze możesz zrobić, jeśli masz ograniczony budżet.
Proste pomysły na tanią dekorację do kuchni

Ostatnia aktualizacja: 23 października, 2023

Czy znasz to uczucie, że nie podoba ci się już wystrój kuchni i chcesz ją wyremontować? To normalne. Po pewnym czasie zmiana wyglądu miejsca, w którym rodzą się dania cieszące podniebienie, staje się konieczna. Ale co, jeśli nie masz dużego budżetu? W takim wypadku zobacz nasze pomysły na tanią dekorację do kuchni!

Nawet przy niskich kosztach dekoracji można uzyskać atrakcyjną przemianę. Musisz tylko wiedzieć, co chcesz zrobić, aby to osiągnąć. Oto kilka pomysłów, które mogą Ci pomóc.

1. Winyl: jedna z najlepszych opcji niedrogiej dekoracji w Twojej kuchni

Szukając ekonomicznej alternatywy, która dobrze wygląda, winyl można uznać za jedną z najlepszych. Na rynku dostępne są projekty na każdy gust. Ponadto winyl jest łatwy w instalacji i można go przyklejać do wielu powierzchni, takich jak ceramika, płytki i drewno.

Niektóre zostały zaprojektowane nawet na podłogę lub na ściany w kuchni. Dzięki winylowi możesz nadać temu pomieszczeniu inny styl niż ten, który już ci się znudził.

Ponadto należy wziąć pod uwagę, że to materiał odporny na plamy i wilgoć. To ważna cecha, szczególnie w kuchni.

Tanie dekoracje w Twojej kuchni
Dobrze przemyśl, czego chcesz uniknąć podczas urządzania kuchni. Istnieją niedrogie opcje.

Myślimy, że może cię zainteresowac: Jak włączyć tapetę w stylu vintage do dekoracji domu

2. Nowy wygląd dzięki samoprzylepnym kafelkom

Wymieniając pomysły na tanią dekorację do kuchni, nie możemy pominąć płytek samoprzylepnych. Sprawią, że Twoja kuchnia będzie prezentować się wspaniale w krótkim czasie i bez konieczności inwestowania mnóstwa pieniędzy.

Poza kosztami są jeszcze inne zalety, które skłonią Cię do ich wyboru. Istnieje mnóstwo atrakcyjnych wzorów, są łatwe w utrzymaniu czystości, a ich montaż nie jest skomplikowany. W rzeczywistości jest nawet dość łatwy. Możesz to więc zrobić samodzielnie.

3. Co myślisz o pomalowaniu ściany farbą tablicową?

Istnieją pomysły na tanią dekorację do kuchni, które nawet nie przyszłyby nam do głowy. Ale kiedy ktoś o tym wspomina, mówisz „hej, czemu nie?”. Malowanie ściany farbą tablicową oprócz nadania niepowtarzalnego stylu ma też swoją przydatność. Możesz po niej pisać i rysować dowolne wzory. Zapisz na ścianie przepis lub plan tego, co będziesz gotować w ciągu tygodnia.

Musisz tylko znaleźć idealną ścianę do tego zadania i to wszystko! Masz nową i tanią dekorację w kuchni.

4. Stara niezawodna opcja: zmień kolor ścian

Nie ma to jak zmiana koloru, aby nadać inny charakter każdemu miejscu. Możesz trochę posurfować po Internecie i sprawdzić, jaka kolorystyka będzie dobrze wyglądać w tym sezonie. Może jakiś żywy odcień? Z kilkoma puszkami farby twoja kuchnia będzie jak nowa w ciągu jednego – dwóch dni.

Z drugiej strony, co myślisz o pomalowaniu mebli zamiast ściany? Cokolwiek wybierzesz, osiągniesz radykalną zmianę. Pamiętaj tylko o odpowiednim przygotowaniu miejsca, aby blat i inne rzeczy w kuchni się nie zabrudziły ani nie zachlapały.

Tanie dekoracje w Twojej kuchni
Wystarczy pomalować drewniane meble w kuchni, aby odmienić wygląd całego miejsca.

Podoba Ci się ten artykuł? Możesz także przeczytać: Przytulna dekoracja: co to jest i jak mogę ją wdrożyć?

5. Kilka nowych obrazów może zrobić różnicę

Czasami nie trzeba wykonywać wielkiej pracy, aby osiągnąć nowe wrażenie. Może wystarczyć mały szczegół, na przykład kilka obrazów. Możesz nawet połączyć je z nowymi kompletami zastawy stołowej i szklanek.

Chodzi o wybór odpowiednich obrazów, aby wprowadzić do kuchni tę zmianę, której tak bardzo pragniesz.

Inne proste pomysły na tanią dekorację do kuchni

Kontynuujmy myśl, że małe rzeczy radykalnie zmieniają dekorację. Pamiętaj, że możesz dokonać modyfikacji oświetlenia; wybierz lampę o określonym stylu.

Z drugiej strony masz również możliwość odnowienia uchwytów szafek. Obecnie dostępne są różne modele i różne kolory, które mogą sprawić, że Twoje witryny będą wyglądać nowocześnie lub w stylu vintage. Zmień co tylko zechcesz!


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.