Woda bakłażanowo-cytrynowa na odchudzanie

Woda bakłażanowa to wciąż niezbyt znany naturalny sposób na przyspieszenie metabolizmu i ułatwienie odchudzania.
Woda bakłażanowo-cytrynowa na odchudzanie
Carlos Fabián Avila

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Carlos Fabián Avila.

Ostatnia aktualizacja: 23 sierpnia, 2022

Woda bakłażanowo-cytrynowa to naturalny sposób ułatwiający pozbycie się zbędnych kilogramów. Jeśli zmagasz się z nadwagą, otyłością lub po prostu chcesz zawalczyć o nienaganną sylwetkę, koniecznie wypróbuj poniższy przepis, który znacznie ułatwią Ci osiągnięcie tego celu.

Decyzja o zmianie diety czy ogólnie pojętym odchudzaniu nie powinna wynikać tylko i wyłącznie z chęci uzyskania idealnej sylwetki, ale powinna mieć także na celu zadbanie o swoje zdrowie i optymalne funkcjonowanie całego organizmu.

Właśnie dlatego podczas odchudzania warto korzystać z takich naturalnych produktów i sposobów wspomagających ten proces, które nie tylko przyspieszą metabolizm, ale i zagwarantują Ci bezpieczną walkę ze zbędnymi kilogramami. Woda bakłażanowo-cytrynowa – wypróbuj ten przepis.

Nadmiar tkanki tłuszczowej w organizmie to nie tylko problem estetyczny, ale i zwiększone ryzyko schorzeń metabolicznych oraz chorób układu krążenia. Wpływa to negatywnie na jakość życia, a z czasem może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia i życia. W celu poprawienia swojej samooceny, przy jednoczesnej trosce o zdrowie i dobre samopoczucie, warto podjąć więc decyzję o zmianie nawyków żywieniowych.

Oprócz odpowiednio przemyślanej i stosowanej diety, równie ważna jest także odpowiednia dawka wysiłku fizycznego, który pozwoli na naturalne spalanie kalorii. Jeśli to wciąż dla Ciebie za mało i potrzebujesz dodatkowego wsparcia w walce z tkanką tłuszczową i nadprogramowymi kilogramami, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość.

Poniżej znajdziesz przepis na w pełni naturalny napój przyspieszający metabolizm i ułatwiający wypróżnianie, a więc także skuteczniejsze odchudzanie. Koniecznie czytaj dalej i poznaj wodę bakłażanową oraz cytrynową.

Woda bakłażanowo-cytrynowa na lepsze odchudzanie

Woda bakłażanowo-cytrynowa to naturalny sposób wspomagający odchudzanie, coraz bardziej zyskujący na popularności wśród osób zmagających się ze zbędnymi kilogramami. Okazuje się bowiem, że zarówno cytryny, jak i bakłażan to ogromne wsparcie dla kontrolowania poziomu cholesterolu we krwi oraz zdrowego redukowania nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Bakłażan i cytryna to produkty bogate w błonnik i przeciwutleniacze. Dzięki zawartości tych substancji doskonale wpływają na funkcjonowanie organizmu i przebieg procesów metabolicznych. Wpływają one także pozytywnie na działanie układu limfatycznego.

Woda bakłażanowo-cytrynowa na smukłą talię
  • Pijąc wodę bakłażanową lub cytrynową regularnie stymulujesz naturalną eliminację toksyn. Pozwala to zapanować nad stanami zapalnymi w organizmie.
  • Napój, na który przepis znajdziesz poniżej, działa moczopędnie i pomaga usunąć nadmiar płynów z organizmu. Pozwala to uchronić się także przed problemami ze stawami i mięśniowymi.
  • Bakłażan i cytryna to źródło witaminy E i przeciwutleniaczy, które poprawiają krążenie i wspomagają regenerację komórek.
  • W produktach tych nie brakuje błonnika, który poprawia trawienie i reguluje florę bakteryjną w jelitach. Pozwala to uniknąć takich dolegliwości jak zaparcia.
  • Napój ten to źródło potasu, magnezu i sodu, niezbędnych minerałów regulujących poziom elektrolitów i optymalizujących funkcjonowanie układu nerwowego.
  • Woda ta wspomaga również produkcję żółci, substancji ułatwiającej trawienie tłuszczu w jelicie.
  • Zarówno woda z bakłażanem, jak i ta z cytryną to świetne naturalne lekarstwa na anemię i obniżoną odporność, jako że zawarte w nich minerały wspomagają produkcję czerwonych krwinek i przeciwciał.
  • Pijąc je regularnie ograniczysz także nerwowość związaną z napadami głodu, gdyż obecny w nich błonnik zapewnia długotrwałe uczucie sytości.

Jak przygotować napoje wspomagające odchudzanie?

Jeśli chcesz skorzystać z właściwości odchudzających oferowanych przez takie produkty, jak bakłażan i cytryna, koniecznie wypróbuj poniższy przepis. Przygotowanie tego napoju zajmie Ci zaledwie kilka minut, a same składniki są ekonomiczne i łatwo dostępne.

Woda bakłażanowo-cytrynowa

Potrzebne składniki

Potrzebne narzędzia

  • garnek
  • szklany słoik

Sposób przygotowania

  • Umyj dokładnie bakłażana. Możesz odkazić jego skórkę za pomocą octu lub sody oczyszczonej.
  • Pokrój bakłażana w kostkę. Nie obieraj go ze skórki.
  • Doprowadź wodę w garnku do wrzenia.
  • Umieć bakłażana w słoiku, zalej gorącą wodą.
  • Przestudź napój aż osiągnie temperaturę pokojową. Później możesz przechowywać go w lodówce.
  • Podawaj schłodzony napój z dodatkiem soku z cytryny.

Jak stosować?

  • Woda bakłażanowo-cytrynowa to sposób na oczyszczenie organizmu z toksyn. Pij ją przez 7 dni z rzędu na pusty żołądek zapewnisz sobie całą gamę właściwości zdrowotnych i odchudzających.
  • Później w ramach uzupełnienia diety odchudzającej pij wodę bakłażanowo-cytrynową co najmniej 3 razy w tygodniu.
  • Przygotowany napój podziel na równe porcje, tak aby móc pić wodę 3-4 razy dziennie.

O czym należy pamiętać?

  • Bakłażan to warzywo bogate w substancje odżywcze i właściwości zdrowotne. Warto jednak pamiętać, że nie należy jeść go na surowo, gdyż zawiera alkaloidy o nazwie solanina, która może prowadzić do takich objawów jak biegunka czy wymioty.
  • Aby skutecznie spalać tkankę tłuszczową, sama woda bakłażanowo-cytrynowa to za mało. Zadbaj o zdrową dietę bogatą w owoce, warzywa i pełne ziarna zbóż.
  • Jeśli chcesz schudnąć w zdrowy i zrównoważony sposób, staraj się zadbać o co najmniej 30 minut aktywności fizycznej każdego dnia.
Picie wody

Czy jesteś gotowa na przełomową zmianę w swoim życiu i sylwetce? Woda z bakłażanem i cytryną to świetny pomysł na start, by cieszyć się nie tylko nienagannym wyglądem, ale i świetnym samopoczuciem.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Amorim J. L, Reis Simas D. L, et al. Anti-inflammatory properties and chemical characterizations of the essential oils of four citrus species. PlosOne. Abril 2016. 11 (4): e0153643.
  • Blundell J. E, Burley V. J. Satiation, satiety and the action of fibre on food intake. International Journal of Obesity. 1987. 11 (Suppl 1): 9-25.
  • Fukuchi W, Hiramitsu M, et al. Lemon polyphenols suppress diet-induced obesity by up-regulation of mRNA levels of the enzymes involved in b-oxidation in mouse white adipose tissue. Journal of Clinical Biochemistry and Nutrition. Noviembre 2008. 43 (3): 201-209.
  • Lenoir, L., Rossary, A., Joubert-Zakeyh, J., Vergnaud-Gauduchon, J., Farges, M. C., Fraisse, D., … Felgines, C. (2011). Lemon verbena infusion consumption attenuates oxidative stress in dextran sulfate sodium-induced colitis in the rat. Digestive Diseases and Sciences. https://doi.org/10.1007/s10620-011-1784-x.
  • Nani A, Murtaza B, et al. Antioxidant and anti-inflammatory potential of polyphenols contained in mediterranean diet in obesity: molecular mechanisms. Molecules. Febrero 2021. 26 (4): 985.
  • Perry L. The many uses of eggplant. University of Vermont. Department of and Soil Science.
  • Stookey J. D, Constant F, et al. Drinking water is associated with weight loss in overweight dieting women independent of diet and activity. Obesity. Noviembre 2008. 16 (11): 2481-8.
  • Wetherbee, B., Gruber, S. H., & Cortés, E. (1990). Diet, Feeding Habits, Digestion, and Consumption in sharks with Special Reference to the Lemon shark, Negaprion brevirostris. In Elasmobranchs as Living Resources: Advances in the Biology, Ecology, Systematives, and the Status of the Fisheries.
  • Wondmkun Y. T. Obesity, insulin resistance and type 2 diabetes: associations and therapeutic implications. Diabetes, Metabolic Syndrome and Obesity: Targets and Therapy. Octubre 2020. 13: 3611-3616.
  • Zhong, W., Hu, C., & Minjiang, W. (2002). Nitrate and nitrite in vegetables from north China: Content and intake. Food Additives and Contaminants. https://doi.org/10.1080/0265203021000014806

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.