Usuń plamy skórne z tymi roślinami!

Olejek z drzewa sandałowego pomaga leczyć wszelkiego rodzaju zmiany związane z zaburzeniami wydzielania pigmentu: zmniejsza widoczność przebarwień, rozjaśnia plamy skórne i likwiduje blizny po trądziku.
Usuń plamy skórne z tymi roślinami!

Ostatnia aktualizacja: 22 listopada, 2018

W dążeniu do nieskazitelnej cery napotykamy na wiele przeszkód: trądzik, wypryski, wągry, plamy skórne itp. To właśnie one są zmorą większości kobiet na świecie, które pragną, by ich skóra była piękna, gładka, promienna i o jednolitym odcieniu.

Ciemne plamy skórne są jednym z zaburzeń, które najczęściej dotykają różne obszary naszej skóry. Ich powstawanie jest wynikiem negatywnego oddziaływania promieni słonecznych, zanieczyszczenia środowiska i innych czynników, które bezpośrednio wpływają na stan naszej skóry.

Plamy skórne – jak sobie z nimi radzić?

Obecnie wiele koncernów kosmetycznych wychodzi nam naprzeciw i oferuje szereg chemicznych rozwiązań do walki z plamami i przebarwieniami skórnymi. Wielką wadą tych – często skutecznych w działaniu – produktów jest jednak ich wygórowana cena.

Warto jednak pamiętać, że nie zawsze trzeba wydawać fortunę na gotowe produkty ze sklepowych półek. Co więcej, nie każdy z nas jest przekonany do stosowania kremów naszpikowanych chemią i często wolimy stawiać na naturalne rozwiązania.

Dziś chcemy przedstawić wam rośliny, które dzięki wysokiej zawartości aktywnych związków doskonale zwalczają plamy skórne i wszelkiego rodzaju przebarwienia. Odkryj ich cudowną moc już dziś!

Pietruszka

Świeża pietruszka

Przeciwutleniające właściwości tej rośliny mają bardzo pozytywny wpływ na skórę – pomagają w walce z wolnymi rodnikami, które zazwyczaj są bezpośrednią przyczyną jej uszkodzeń.

Codzienne nakładanie zmiażdżonych liści pietruszki na plamy skórne sprawia, że wszelkie przebarwienia stają się mniej widoczne, a także poprawia się ogólny koryt skóry. Ponadto ekstrakt z tej rośliny usuwa nadmiar sebum i inne zanieczyszczenia, które negatywnie wpływają na wygląd skóry.

Jak stosować pietruszkę?

  • Zmiażdż gałązkę pietruszki w moździerzu, a następnie nałóż powstały sok na plamy, piegi i wszelkie przebarwienia.

Brzoza

Roślina ta posiada silne właściwości ściągające, które przyczyniają się między innymi do zmniejszenia widoczności przebarwień, piegów, plam, pryszczy i innych zmian skórnych.

Jak stosować brzozę?

  • Przygotuj napar z brzozy i następnie przemywaj nim skórę. Powtarzaj zabieg codziennie rano i wieczorem.

Nagietek

Ściągające i antyoksydacyjne działanie nagietka zmniejsza skutki negatywnego wpływu promieni słonecznych na skórę, które są jedną z głównych przyczyn powstawania plam i przebarwień.

Co więcej, roślina ta wykazuje również właściwości przeciwzapalne i antyseptyczne, które skutecznie wspomagają leczenie egzemy, zapalenia skóry i łuszczycy.

Jak stosować nagietek?

  • Rozmiażdż kilka kwiatów nagietka, a następnie nałóż powstałą papkę na plamy skórne i przebarwienia. Możesz również kupić gotowy preparat – jest on do nabycia w sklepach zielarskich.

Aloes

Aloes i żel z jego liści

Wszyscy doskonale wiemy, że aloes jest magicznym naturalnym środkiem na wszelkiego rodzaju zmiany skórne. Doskonale nawilża, hamuje działanie wolnych rodników oraz reguluje pH skóry.

Ponadto, żel aloesowy naturalnie koi podrażnienia i oparzenia wywołane działaniem promieni słonecznych – pozwala zapobiegać przykrym konsekwencjom nadmiernej ekspozycji na słońce.

Jak stosować aloes?

  • Wydobądź odrobinę żelu aloesowego, a następnie posmaruj nim powstałe na Twojej skórze przebarwienia. Powtarzaj zabieg 3 razy dziennie.

Przeczytaj także artykuł: Oparzenia słoneczne – co robić?

Olejek z drzewa sandałowego

Drzewo sandałowe zyskało ogromną popularność dzięki swym właściwościom pozwalającym na zmniejszenie widoczności plam i blizn po trądziku. Na tym jednak nie koniec – doskonale zwalcza również wszelkie zmiany skórne związane z zaburzeniami pigmentacji skóry.

Jak stosować olejek z drzewa sandałowego?

  • Olejek z drzewa sandałowego można zakupić bez problemu w sklepach zielarskich. Nakładaj go na plamy co wieczór, wykonując przy tym delikatny masaż skóry.

Babka zwyczajna

Dzięki właściwościom ściągającym, babka zwyczajna pomaga wyeliminować zanieczyszczenia i martwe komórki naskórka, które pogłębiają widoczność plam i przebarwień.

Jak stosować babkę zwyczajną?

  • Przygotuj napar z tej rośliny, a następnie zanurz w nim wacik i przyłóż na kilka minut do plam skórnych.

Bez

Świeże kwiaty bzu

Liście bzu z powodzeniem mogą być stosowane do wybielania plam skórnych i przebarwień. Posiadają one bowiem właściwości czyszczące i rozjaśniające, które pomagają usunąć nawet najciemniejsze plamy.

Jak stosować bez?

  • Przygotuj napar z kwiatów bzu i za pomocą wacika lub gazy nakładaj go i wcieraj w plamy skórne.

Chrzan

Korzeń chrzanu jest uważany za jeden z najskuteczniejszych naturalnych środków do wybielania plam skórnych i przebarwień.

Jego regularne stosowanie sprawia, że piegi, plamy inne oznaki przedwczesnego starzenia się organizmu, będące wynikiem nadmiernej ekspozycji na słońce, stają się mniej widoczne oraz poprawia się ogólny koloryt skóry.

Jak stosować chrzan?

  • Zetrzyj na tarce korzeń chrzanu, aby wydobyć sok. Następnie nałóż go na plamy i przebarwienia.
  • Pozostaw na 20 minut, a następnie dokładnie zmyj wodą. Powtarzaj zabieg przynajmniej 3 razy w tygodniu.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.