Tycie z wiekiem – 6 porad jak tego uniknąć

· Marzec 2, 2018

Tycie z wiekiem wydaje się nieuniknione. Warto jednak wiedzieć, że jeśli przestrzegać kilku zaleceń i wskazówek, istnieje spora szansa, że unikniesz przybierania na wadze. Zapoznaj się z tymi poradami, aby uniknąć dodatkowych kilogramów. Tycie z wiekiem nie będzie twoim problemem.

Tycie z wiekiem – wskazówki, jak go uniknąć

1. Włącz do swojej diety flawonoidy

Wiele badań potwierdza teorię, że spożywanie znacznych ilości flawonoidów pomoże nam utrzymać wagę, a nawet trochę schudnąć. Dlatego tak ważne jest jedzenie borówek, truskawek, wiśni, winogron, owoców jagodowych, herbaty, jabłek, cebuli, porów i brokułów.

Aby uzyskać wszystkie korzyści płynące z flawonoidów, wystarczy dodać do swoich codziennej diety niektóre z tych produktów.

Borówki zawierają flawonoidy które minimalizują tycie z wiekiem

2. Unikaj siedzącego trybu życia

Istotne jest, aby nie popaść całkowicie w siedzący tryb życia. Nasz metabolizm zwalnia z wiekiem, a brak ruchu dodatkowo ułatwia przybieranie na wadze.

Z tego powodu ważne jest, aby być jak najbardziej aktywnym. Możemy wykonywać dowolną aktywność fizyczną. Nawet ćwiczenia o umiarkowanej intensywności, ale wykonywane regularnie, są lepsze niż całodzienne siedzenie na kanapie.

Ćwicząc systematycznie stajesz się silniejsza, a Twoje mięśnie i stawy poczują się młodsze. To sprawi, że w jakiś sposób spowolnisz wpływ czasu.

Zgodnie z najnowszymi badaniami, wykonywanie niewielkich, 10-minutowych serii ćwiczeń, trzy razy dziennie pozwoli osiągnąć takie same wyniki, jak gdybyś wykonywała 30 minut ćwiczeń dziennie bez przerwy. Nie wahaj się, a kiedy będziesz chciała wsiąść do windy, pamiętaj, że o wiele lepiej jest wybrać schody.

3. Dbaj o aktywność intelektualną

Wraz z wiekiem zazwyczaj tracimy zdolność szybkiego zapamiętywania. Aby tego uniknąć, zaleca się wykonywanie czynności stymulujących mózg, które utrzymują aktywność umysłu. Mogą to być między innymi: codzienne czytanie, krzyżówki, szachy lub sudoku.

Ten rodzaj aktywności pomaga zachować sprawną pamięć i zdolność koncentracji. Powinnaś wiedzieć, że wszystkie czynności, które pomagają zachować sprawność i aktywność umysłu, pomagają zapobiegać również stresowi i depresji. Wszystko to pozytywnie wpłynie na jakość Twojego życia.

aktywność intelektualna spowalnia tycie z wiekiem

4. Zapomnij o restrykcyjnych dietach

Większość diet niskokalorycznych może przynosić efekty przeciwne do zamierzonych. Mówiąc krótko, zamiast wspomóc proces odchudzania, mogą one dodatkowo spowolnić Twój metabolizm.

Dzieje się tak, ponieważ ciało czuje się pozbawione kalorii, przez co przełącza się w tryb oszczędzania, starając się gromadzić pozyskiwane składniki odżywcze.

Kiedy często stosujemy dietę, narażamy się na stałe spowolnienie metabolizmu. Jeśli myślisz o wprowadzeniu diety o mniejszej kaloryczności niż 1200 kcal, powinnaś wiedzieć, że nie jest to zalecane. Może to spowodować utratę tkanek innych niż tłuszczowa, na przykład tkanki mięśniowej.

Badania dowodzą, że sama masa mięśniowa spala najwięcej kalorii, więc jeśli stracisz mięśnie, będzie Ci jeszcze trudniej utrzymać swoją wagę.

5. Kontroluj stan zdrowia

Ważne jest, abyś pamiętała o regularnym wykonywaniu badań kontrolnych. Starzenie się zwykle powoduje pewne problemy, takie jak na przykład nadciśnienie i osteoporoza.

Te problemy mogą powodować ograniczenia, jeśli chodzi o ćwiczenia. Nie wahaj się nieustannie kontrolować swoje zdrowie.

Kontrola zdrowia a tycie z wiekiem

6. Nie odkładaj realizacji tych wskazówek na jutro

Nie odkładaj wprowadzenia tych dobrych nawyków na jutro. Powinnaś z dbania o siebie uczynić nawyk, bez czekania, aż pojawią się problemy zdrowotne.

Nie zwlekaj i spróbuj włączyć te zdrowe nawyki w codzienną rutynę tak szybko, jak to możliwe. W ten sposób zobaczysz, pomimo upływu czasu, tycie z wiekiem Cię nie dotknie, a Twoje zdrowie pozostanie bez zarzutu.