Twój związek - cztery problemy, które mogą mieć wpływ na relacje i spowodować rozstanie

Twój związek - cztery problemy, które mogą mieć wpływ na relacje i spowodować rozstanie

Napisany przez Okairy Zuñiga

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Jaki wygląda Twój związek? Brak komunikacji i nie spędzanie czasu z partnerem może spowodować szkody w związku, a nawet doprowadzić do jego zakończenia.

Czy powiedziałbyś, że Twój związek jest zdrowy i naprawdę udany? Zanim odpowiesz “tak”, powinieneś przeanalizować kilka kwestii, które mogą na niego wpłynąć.

Być może sądzisz, że wiele z tych rzeczy wydaje się nieważne. Jednak ich efekty mogą prowadzić do niekończących się kłótni i bezsensownych walk, które ostatecznie Cię zniszczą.

Jesteś gotowy? Przeanalizujmy te problemy i, co ważniejsze, zobaczmy jak sobie z nimi radzić.

 1. Unikasz mówienia o rzeczach, które Twoim zdaniem są nieistotne

Rozmawiająca para.

Jednym z problemów, które mogą wpływać na Twój związek, jest cisza. Nie możesz oczekiwać, że Twój partner odczyta, co myślisz i w magiczny sposób dowie się, czego od niego oczekujesz.

Niektórzy ludzie unikają mówienia o pewnych problemach, ponieważ nie wiedzą, jak się do nich odnieść, lub ponieważ je odkładają na później. To, co powinieneś rozważyć, to to, że jeśli coś Cię niepokoi lub sprawia, że ​​chowasz w sobie urazę, to jest to naprawdę poważne.

Nie powinieneś się obawiać, że Twój partner może pomyśleć, że przesadzasz. Myślenie w ten sposób komplikuje tylko Twoją komunikację.

Najlepiej usiąść i porozmawiać otwarcie o tym, co Cię trapi lub czego oczekujesz. Typowym tego przykładem są prace domowe.

Wiele kobiet po prostu wykonuje wszystkie obowiązki i narzeka, spodziewając się, że ich partner po prostu zrozumie, że potrzebują pomocy.

Zamiast następnym razem mówić, że jesteś zmęczona, po prostu poproś go o pomoc. Przede wszystkim unikaj mówienia takich rzeczy jak: “zrób to, jeśli chcesz” lub “jeśli masz czas”.

Lepiej dać mu dokładnie do zrozumienia , czego się spodziewasz. Na przykład: “Pomóż mi pozmywać naczynia a ja umyję okna”.

 1. Spędzasz więcej czasu z przyjaciółmi lub rodziną niż ze swoim partnerem

Kolejną kwestią, która może mieć wpływ na wasz związek, jest brak życia małżeńskiego.

To całkiem normalne, że od czasu do czasu chcesz spędzać więcej czasu ze znajomymi lub rodziną, ale zawsze powinieneś znaleźć czas dla drugiej połówki.

Czasami staje się to trudniejsze po urodzeniu dzieci. Nagle priorytetem staje się opieka nad dziećmi, utrzymanie domu w czystości i odpoczynek, gdy znajdziesz trochę czasu.

Nie mówimy ci, żebyś porzucił te obowiązki, ponieważ wszystkie są bardzo ważne, ale zawsze powinieneś znaleźć trochę czasu dla partnera. Nawet jeśli to tylko kilka minut, upewnij się, że macie dla siebie czas.

Wybierz sensowną aktywność i zaoszczędź na nią trochę czasu. Czy nic nie przychodzi ci na myśl? Oto kilka pomysłów na to, co możecie zrobić wspólnie:

 • Codziennie jedzcie razem śniadanie.
 • Idźcie do kina raz w tygodniu.
 • Oglądajcie odcinek swojego ulubionego programu razem.
 • Codziennie chodźcie na spacer i rozmawiajcie o tym, jak upłynął wam dzień.

W końcu nie chodzi o to, aby spędzać cały dzień razem, ale znaleźć ważne momenty, dzięki którym będziecie bliżej siebie.

Zapewne zaciekawi Cię także nasz inny artykuł: Nie mam przyjaciół: 7 możliwych powodów i 7 wskazówek

 1. Finanse osobiste i pary

Poważna rozmowa.

Kolejną kwestią, która może wpłynąć na Twój związek, jest sposób zarządzania pieniędzmi. Są pary, które po prostu unikają tego problemu, ponieważ zawsze kończy się kłótnią.

Czy Tobie się to zdarza?

Może się wydawać, że finanse osobiste nie mają nic wspólnego z waszym związkiem. Jest to jednak kluczowy aspekt i nie należy go pomijać.

Zacznij od przeanalizowania, dlaczego nie rozmawiasz o tym problemie:

 • Twój partner ma złe nawyki finansowe,
 • Jedno z was ma długi i problemy finansowe,
 • Finansowanie gospodarstwa domowego zależy wyłącznie od jednego z was.

Możliwe, że kiedy zdecydowaliście się na zamieszkanie razem, ustanowiłeś kilka zasad finansowych. Jednak nie możesz myśleć, że Twoja sytuacja finansów nigdy nie może ulegać zmianom.

Porozmawiaj ze swoim partnerem i znajdź opcje, aby poprawić wspólną sytuację ekonomiczną.

Na przykład, jeśli otrzymujesz miesięczne rachunki kart kredytowych z wydatkami, których po prostu nie możesz spłacić, czas zacząć uporządkowywać budżet rodzinny.

To prawda, że ​​możecie mieć problemy z organizacją i ustaleniem swoich wydatków na początku. Uda Wam się jednak po pewnych negocjacjach.

Przede wszystkim pamiętajcie, że jesteście razem, ponieważ się kochacie, a pieniądze są tylko kolejnym czynnikiem w związku, a nie najważniejszym.

Być może uznasz także ten artykuł za interesujący: Cele SMART: czym one są i jak pomagają poprawić Twoje finanse?

 1. Twój związek a praca

Twój związek a praca.

To jest ostatni problem, który może wpłynąć na Twój związek. Jeśli nie wierzysz w to, zadaj sobie pytania:

 • Ile godzin spędzasz w pracy?
 • Czy często rezygnujesz z zajęć rodzinnych z powodu zobowiązań związanych z pracą?
 • Czy czymś normalnym jest pozostawienie rodziny w sobotę, aby ukończyć zadanie w pracy?

Wiemy, że praca jest ważna dla rodziny, ponieważ pomaga w zapewnieniu lepszej jakości życia. Jednakże, jeśli uczynisz pracę priorytetem, Twoja relacja zostanie zerwana i poważnie uszkodzona.

Chociaż nie zawsze jest to łatwe, ważne jest, aby nauczyć się zarządzać czasem i sprawić, że Twój partner będzie miał pierwszeństwo.

Które z tych problemów wpływa na Twój związek? Co zamierzasz zrobić, żeby zmienić sytuację?


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.