Test sześciu domów - Poznaj samego siebie

To o jakim domu marzysz może powiedzieć wiele o Twojej osobowości i uczuciach. Nawet w przypadku młodej osoby można określić pewne cechy charakteru, które pozostaną niezmienne.
Test sześciu domów - Poznaj samego siebie

Ostatnia aktualizacja: 15 maja, 2019

Test sześciu domów to prosta metoda pozwalająca na określenie cech charakteru i osobowości danej osoby. Każdy z nas ma przed oczami dom swoich marzeń. To jak ów dom wygląda i z jakich składa się elementów mówi bardzo wiele o naszych cechach psychologicznych.

Według niektórych psychologów wymarzony dom odzwierciedla nasze relacje rodzinne, emocje i sposób myślenia. Wykonaj test sześciu domów już dziś i dowiedz się więcej o swojej osobowości!

Test sześciu domów

Związek pomiędzy charakterem a wymarzonym domem można dostrzec już w pierwszych dziecięcych rysunkach. Wraz z wiekiem i wzrostem świadomości możemy dodawać do tego domu nowe elementy – tak samo jak rozwija się i ewoluuje nasz charakter.

Aby lepiej poznać samego siebie, spróbuj przeprowadzić na sobie test sześciu domów. Przyjrzyj się powyższemu obrazkowi i wybierz dom, który najbardziej przypomina dom z Twoich marzeń. Znaczenie każdego z wyborów znajdziesz poniżej. Czy jesteś gotowy na taki test?

Dom 1

Osoby wybierające pierwszy dom są zazwyczaj szlachetne, pełne entuzjazmu, zabawne i lubiące wyzwania . Często szukają sposobu na ucieczkę od codziennej rutyny – kochają podróże, uprawiają sporty, a niemal każdy rodzaj aktywności sprawia im przyjemność.

Wspólna wycieczka rowerowa

Takie osoby mogą być nieco impulsywne, a co za tym idzie – nieodpowiedzialne. Mało kto jest w stanie im odmówić.

Jeśli wybrałeś dom numer 1 z pewnością jesteś świetny w planowaniu wolnego czasu i nie boisz się przygód. Musisz jednak uważać, aby nie wpływało to zbytnio na Twoje codzienne życie. Nie znosisz samotności, otaczaj się więc odpowiednimi ludźmi i ciesz się każdą chwilą.

Dom 2

Drugi dom reprezentuje osoby odpowiedzialne i w pełni oddane swoim obowiązkom. Wbrew wszystkim przeciwieństwom losu starają się one być zawsze uprzejme i szczere wobec innych ludzi.

Dominującą cechą charakteru jest w ich przypadku empatia, niestety może prowadzić ona do nadmiernego przejmowania się problemami innych, przy jednoczesnym zaniedbywaniu samego siebie.

Jeśli wykonałeś ten test i wybrałeś dom numer 2, bardzo możliwe, że często myślisz o przyszłości i zamartwiasz się bez powodu. Co możemy Ci doradzić? Naucz się płynąć z prądem i patrz optymistycznie w przyszłość, nie oglądając się wstecz.

Dom 3

Dom numer 3 jest marzeniem osób pewnych siebie, odważnych i pracowitych . Są to ludzie śmiało stawiający czoła wyzwaniom i ciężko pracujący na swój sukces. Lubią rywalizację, ale wiedzą, że ich marzenia są w ich rękach. Osoby te powinny jednak lepiej kontrolować swoje emocje i nauczyć się przegrywać.

Praca w domu

Rozwiązałeś test i wybrałeś trzeci dom? Pamiętaj, że praca bez wytchnienia i do upadłego nie jest najlepszym pomysłem na życie. Oczywiście rzetelne wykonywanie obowiązków jest ważne, jednak warto unikać stresujących sytuacji i przemęczenia, które mogą negatywnie wpływać na Twoje zdrowie.

Dbaj o dobrą organizację pracy, trzymaj się planu i nie zaniedbuj swoich relacji rodzinnych, przyjaciół czy partnera.

Dom 4

Czwarty dom reprezentuje osoby tolerancyjne i szczere, ceniące sobie życie w harmonii ze wszystkimi i wszystkim co ich otacza. Są to ciche i spokojne osoby otaczające się niewielkim kręgiem bliskich znajomych. zdecydowanie unikające konfliktów i konfrontacji.

Spokojne życie to ogromna wartość, musisz jednak wiedzieć, jak o siebie walczyć. Nie możesz liczyć na to, że problemy rozwiążą się same – bierz sprawy w swoje ręce.

Dom 5

Osoby wybierające dom numer 5 patrzą na świat przez pryzmat uczuć, emocji i własnych doświadczeń . Silnie odczuwają zarówno radość, jak i smutek . Przez swoją wrażliwość i emocjonalność może być im trudno odnajdywać się w relacjach i związkach z innymi ludźmi, którzy nie do końca są w stanie zrozumieć ich uczucia i reakcje.

Kreatywność, rozwiązać test

Jeśli test sześciu domów wskazał, że jesteś tym typem osoby, postaraj się poświęcić więcej czasu na rozmowę i nie wyciągaj pochopnych wniosków.

Dom 6

Ostatni dom należy do osób utalentowanych, hojnych i wszechstronnych. Ich główną słabością może być brak cierpliwości i wynikająca z tego irytacja, gdy coś nie idzie po ich myśli.

Wybrałeś dom numer 6? Stoi przed Tobą nie lada wyzwanie – musisz nauczyć się wykorzystywać swój talent tak, aby pomagać innym, bez zbędnego pośpiechu i niecierpliwości. Dzięki temu poprawisz swoje relacje z innymi ludźmi, a Twoje życie stanie się kompletne i szczęśliwe.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.