Szyja bez zmarszczek? Wypróbuj te 6 porad!

Marzy Ci się szyja bez zmarszczek? Wypróbuj te 6 porad.
Szyja bez zmarszczek? Wypróbuj te 6 porad!
Karla Henríquez

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Karla Henríquez.

Napisany przez Equipo Editorial

Ostatnia aktualizacja: 13 kwietnia, 2023

Skóra szyi wymaga tyle samo uwagi co skóra twarzyBardzo dużo czasu poświęcamy pielęgnacji cery, ale przy tym zaniedbujemy szyję. Często zapominamy, że szyja bez zmarszczek to najlepszy sposób na odmłodzenie naszego wyglądu!

Czy wiedziałaś, że pierwsze oznaki starzenia najwcześniej ujawniają się właśnie na szyi? Skóra szyi jest cieńsza i delikatniejsza oraz znajduje się na niej niewiele gruczołów łojowych. W rezultacie skóra szyi traci elastyczność i młody wygląd szybciej, niż reszta Twojego ciała.

Dzięki tym łatwym zabiegom pielęgnacyjnym będziesz mogła zadbać o skórę szyi i zapobiec procesom starzenia. Gładka szyja bez zmarszczek sprawi, że będziesz wyglądać pięknie i młodo przez długi czas!

1. Marzy Ci się piękna szyja bez zmarszczek? Pamiętaj o nawilżeniu!

Szyja, podobnie jak twarz powinna codziennie otrzymać dawkę nawilżenia. Wbrew temu co zalecają reklamy telewizyjne wcale nie musisz kupować w tym celu specjalnych kosmetyków. Krem lub lotion, który stosujesz do twarzy, sprawdzi się również na Twojej szyi.

O szyję możesz zadbać również stosując naturalne produkty, takie jak: olej kokosowy, migdałowy, oliwa z oliwek lub olejek z pestek róży.

Gładka szyja bez zmarszczek
  • Pamiętaj, żeby nawilżać skórę szyi dwa razy dziennie – podczas porannej toalety i wieczorem, przed pójściem do łóżka.
  • Produkt wcieraj w skórę szyi prostymi, pionowymi ruchami od dołu do góry.

2. Złuszczanie

Skóra szyi powinna być również regularnie złuszczana (przynajmniej raz w tygodniu). Dzięki temu usuniesz z niej martwe komórki naskórka, które blokują przenikanie substancji odżywczych do głębszych warstw skóry.

  • Peeling szyi możesz wykonać stosując naturalne produkty, takie jak cukier, sól morska czy soda oczyszczona.
  • Łączenie tych produktów z olejami, miodem lub jogurtem pozwoli Ci dodatkowo odżywić skórę szyi i nadać jej młodszy wygląd.
  • Powinnaś złuszczać nie tylko skórę szyi, ale również dekoltu i biustu. Pamiętaj również o zadbaniu o skórę na karku.
  • Na końcu spłucz peeling zimną wodą. Dzięki temu oczyszczenie skóry będzie jeszcze głębsze.

3. Unikaj nieprawidłowej postawy ciała

Może się to wydawać nieprawdopodobne, ale nieprawidłowa postawa ciała również może zaszkodzić skórze szyi. Długotrwałe trzymanie szyi pod złym kątem jest przyczyną zmarszczek, które mogą być bardzo trudne, o ile nie niemożliwe, do usunięcia.

Ból w szyi

Garbienie się jest wymieniane jako jedna z przyczyn bólu karku oraz uciążliwych migren. Unikaj pochylania głowy podczas sprawdzania rzeczy na telefonie lub tablecie.

4. Prawidłowa dieta

Przestrzeganie zdrowej diety bogatej w pokarmy zawierające kwasy omega 3 i 6, pozwoli Ci w naturalny sposób zwiększyć produkcje kolagenu. Po pewnym czasie zauważysz wyraźną poprawę elastyczności oraz wyglądu skóry – i to nie tylko na szyi!

Istnieją badania, które udowadniają zależność pomiędzy ilością spożywanych kwasów tłuszczowych, a zdolnością komórek skóry do regeneracji. Spożywanie takich produktów jak siemię lniane, awokado czy ryby zimnowodne, zwłaszcza na kolację –  ma dobroczynny wpływ na skórę szyi oraz kondycję włosów.

Przeczytaj również: Dieta bezglutenowa i jej implikacje dla zdrowia

5. Stosuj kremy z filtrem

Kremy z filtrem nie są jedynie do twarzy. Przed każdym wyjściem na słońce powinnaś pokryć nimi każdą odsłoniętą część ciała, nie wyłączają szyi. Nadmierne opalanie przyspiesza procesy starzenia się skóry.

Kobieca szyja bez zmarszczek

6. Ćwiczenia

Nawyk wykonywania kilku prostych ćwiczeń sprawi, że idealna szyja bez zmarszczek będzie Twoim znakiem rozpoznawczym przez długi czas.

  • Prostym i skutecznym ćwiczeniem jest poruszanie szczęką w przód i w tył podczas siedzenia na krześle. Plecy powinny być idealnie proste.
  • Kolejne łatwe ćwiczenie to odchylanie głowy daleko w tył podczas siedzenia. Usiądź wygodnie, przyjmij postawę wyprostowaną, odchyl głowę i otwórz usta i rozciągnij dolną wargę, powoli zbliżając do siebie górną i dolną szczękę bez łączenia zębów. Wykonaj kilka powtórzeń tego ćwiczenia.
  • Możesz również poruszać ustami w takich sposób, jakbyś chciała wymówić literę “o”. Utrzymaj tę pozycję przez pięć sekund. Powtórz ćwiczenie kilka razy.

Dla lepszych rezultatów wykonuj ten zestaw ćwiczeń kilka razy dziennie.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.