Szybsza utrata wagi - poznaj te 3 proste sposoby

Marzy Ci się szybsza utrata wagi? Poznaj te trzy naturalne i proste sposoby, które pomogą Ci łatwiej osiągnąć wymarzoną sylwetkę!
Szybsza utrata wagi - poznaj te 3 proste sposoby
Elisa Morales Lupayante

Przejrzane i zatwierdzone przez: pedagog wychowania fizycznego i dietetyk Elisa Morales Lupayante.

Napisany przez Equipo Editorial

Ostatnia aktualizacja: 18 kwietnia, 2023

Istnieje wiele łatwych sposobów na odchudzanie. Najbardziej popularne są ćwiczenia i diety. Chociaż są to najbardziej godne polecenia sposoby, istnieją inne metody, które możesz wziąć pod uwagę, a dzięki którym szybsza utrata wagi będzie możliwa.

Należy pamiętać, że te trzy proste sposoby na schudnięcie działają lepiej w komplecie z prawidłową dietą i regularnymi ćwiczeniami, nie są one jednak niezbędne. Jeśli chcesz zacząć się odchudzać, zwróć uwagę na to, co musisz zrobić. Dostosuj także inne nawyki do zdrowego stylu życia.

Czynniki, które należy wziąć pod uwagę, próbując schudnąć

Czego szukasz w utracie wagi?

Pamiętaj, że niemal niemożliwe jest doświadczyć wszystkich tych czynników w tym samym czasie. Wybierz czynnik, który jest dla Ciebie najważniejszy.

Szybsza utrata wagi – trzy proste sposoby

1. Oddychanie

Tak, oddychanie jest jednym z najprostszych sposobów na schudnięcie. Chociaż nie wydaje się to możliwe, oddychając świadomie i głęboko, ćwiczymy nasze ciało w subtelny, ale skuteczny sposób.

Dlatego ważne jest przestrzeganie podstawowego schematu oddychania na siłowni. Oddychaj przeponą, a nie klatką piersią, wdychaj i wydychaj rytmicznie.

Kobieta oddycha głęboko

Głębokie oddychanie pomaga wzmocnić brzuch i wysmuklić talię.

2. Zmienianie temperatury wody pod prysznicem

To kolejny łatwy sposób na zrzucenie wagi. Czemu? Przede wszystkim możesz to zrobić w zaciszu własnego domu. Nie musisz uciekać się do specjalnych środków ani do zwykłych metod wymienionych powyżej.

Zmienianie temperatury wody pod prysznicem to niewymagający nawyk, który będzie dla Ciebie bardzo korzystny. Pomaga organizmowi spalać tłuszcz. Oczywiście, jeśli połączysz go z innymi metodami, takimi jak dieta i ćwiczenia, da o wiele lepsze i szybsze efekty.

Technika ta polega na zmianach temperatury wody między bardzo zimną i bardzo gorącą. Odbywa się to w ciągu kilku sekund, w trakcie porannej lub wieczornej kąpieli.

Szybsza utrata wagi dzięki prysznicowi

Powinieneś spędzić od 3 do 4 minut w gorącej wodzie (maksymalna temperatura, którą możesz wytrzymać). Następnie obniżyć temperaturę wody, aż stanie się zimna, i pozostać pod strumieniem prysznica przez taki sam czas.

Oznacza to, że temperatura wody powinna wynosić powyżej 40 stopni C., a minimalna od 23 do 25 stopni C. Oczywiście jest to kwestia kilku sekund. Oprócz utraty kilogramów i spalania kalorii i zbędnej tkanki tłuszczowej, taki prysznic również korzystnie wpływa na pracę układu krążenia.

Ponadto dzięki nim pozbędziesz się również takich problemów, jak:

3. Masaże

Trzecim sposobem w dodatku niezwykle przyjemnym, który sprawia, że szybsza utrata wagi jest możliwa, jest robienie lub poddawanie się masażom. Celem zabiegu jest przemieszczenie tłuszczu poprzez masowanie.

Masaż ciała może być wykonywany za pomocą specjalnych baniek. Możesz skorzystać również z takiej usługi, jak masaże wodne, z wykorzystaniem olejków eterycznych, relaksujących balsamów itp.

Te różne rodzaje masaży mają ten sam cel: rozbijanie małych złogów tłuszczu, które zazwyczaj znajdują się w niektórych częściach naszego ciała. Mogą one obejmować między innymi nasz brzuch, nasze uda, ramiona, biodra i pośladki.

Szybka utrata wagi dzięki masażom

Dzięki temu rodzajowi masażu przy pomocy ssania lub małych uszczypnięć pomagamy poprawić krążenie w obszarach, na których chcemy szczególnie się skoncentrować. Masaże mogą również poprawić pracę naszych jelit.

Poprawienie ruchów jelitowych dodatkowo pomoże organizmowi wyeliminować niepotrzebny tłuszcz. Ten rodzaj masażu można wykonać samodzielnie w domu lub w profesjonalnym spa.

Musisz jednak pamiętać, że sesje masażu powinny być systematyczne i wykonywane regularnie. Szybsza utrata wagi będzie wyraźnie zauważalna, jeśli będziesz postępować zgodnie z tymi wskazówkami.

Jak widać, istnieją proste sposoby na schudnięcie, które można od razu włączyć do naszej codziennej rutyny. Wystarczy odrobina silnej woli i pozytywne nastawienie. Możesz to zrobić!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Ans AH., Anjum I., Satija V., Inayat A., et al., Neurohormonal regulation of appetite and its relationship with stress: a mini literature review. Cureus, 2018.
  • Ajjimaporn A., Chaunchaiyakul R., Pitsamai S., Widjaja W., Effect of cold shower on recovery from high intensity cycling in the heat. J Strength Cond Res, 2019. 33 (8): 2233-2240.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.