Sztuczki czyszczące - poznaj 5 z nich, jeśli nie lubisz sprzątać

Dla osób, które nie lubią sprzątać, dzielenie zadań na małe dawki dzienne może być doskonałym rozwiązaniem. Ponadto możesz skorzystać z prostych sztuczek czyszczących, które ułatwią wszystko.
Sztuczki czyszczące - poznaj 5 z nich, jeśli nie lubisz sprzątać

Ostatnia aktualizacja: 23 maja, 2020

Prace domowe nie należą do najbardziej lubianych. Jednakże są pewne sztuczki czyszczące, które powinnaś poznać, aby ułatwić sobie porządkowanie, zamiatanie, szorowanie i czyszczenie domu.

Z pewnością znasz zasadę, aby zawsze zachowywać w domu porządek. To najlepszy sposób, żeby uniknąć uczucia dyskomfortu, jaki wywołują oczekujące na Ciebie zadania. Wykorzystaj proste sztuczki czyszczące, a sprzątanie domu przestanie być dla Ciebie karą.

Jeśli choć raz zastosowałaś tę zasadę je w praktyce (nawet jeśli to było dawno temu), na pewno wiesz, że przy małych codziennych poświęceniach, możesz zyskać poczucie komfortu i spokój.

Sztuczki czyszczące, które powinnaś poznać, aby uprościć swoje życie, idą w parze z inną zasadą, która brzmi następująco:

  • Chodzi o podstawowe i proste zabiegi, które całkowicie różnią się od idei spędzenia całego popołudnia na sprzątaniu.

Jeśli jesteś osobą, która nie lubi sprzątać, nie wahaj się dalej czytać. Przekonasz się, że wprowadzając w życie kilka prostych nawyków, możesz spowodować wielkie zmiany w swoim rozkładzie dnia.

Sztuczki czyszczące, które musisz poznać, jeśli nie lubisz sprzątać

1. Używanie specjalnych chusteczek do czyszczenia różnych powierzchni

To proste narzędzie do czyszczenia, bardzo modne w dzisiejszych czasach, daje mnóstwo korzyści w codziennym sprzątaniu takich miejsc, jak kuchnia czy łazienka.

  • Na przykład, po umyciu naczyń można również przetrzeć blat i stół. Jeśli poświęcisz tylko minutę więcej, jednym ruchem sprawisz, że te części kuchni pozostaną, jak nowe.
  • Można również używać ich po wyjściu z prysznica. Gorąca para wodna powoduje, że krany i lustra zawsze zostają mokre. Użyj wielofunkcyjnej chusteczki, żeby w kilku ruchach pozostawić w łazience błysk. Sztuczki czyszczące polegają właśnie na tym, że zajmują tylko chwilę.

Ważne jest, aby zużyte szmatki utylizować w odpowiednim koszu na odpady, nigdy w toalecie.

Oczywiście trzeba również podkreślić, że nie należy używać ich więcej niż jeden raz ani czyścić kolejno po sobie dwóch pomieszczeń.

Czyszczenie kuchni.

2. Duża ilość miejsc do przechowywania

Szuflady, kufry, pojemniki, meble i półki idealnie nadają się do tego, żeby w domu zawsze utrzymywać porządek.

Ponadto są jeszcze inne zalety utrzymywania wszystkiego na swoim miejscu. Na przykład, gdy masz przed sobą ciężkie zadanie zamiatania, odkurzania, mycia lub woskowania podłóg, nie będziesz już musiała zbierać przedmiotów po całym domu.

  • Bardzo podobną radą jest utrzymywanie nie zagraconych powierzchni.
  • Ta uwaga odnosi się również do stołu i blatu kuchennego oraz tych powierzchni, które używasz bezpośrednio po powrocie do domu lub gdy zabierasz się do pracy.

Uwaga ! Jeśli masz jakieś miejsce do przechowywania, nie oznacza to, że możesz tam wrzucać wszystko. Lepiej pozbądź się wszystkiego, czego nie potrzebujesz.

  • Te dwa proste nawyki sprawią, że Twoje pomieszczenia będą wyglądały schludnie i czysto. Zastosowanie tej sztuczki ułatwi Ci również sprzątanie i zabiegi czyszczące.

3. Mycie naczyń zaraz po zakończeniu jedzenia

Jest tylko jedna rzecz, która jest o wiele gorsza niż zmywanie naczyń: zmywanie sterty naczyń. Dlatego unikaj składowania brudnych naczyń w swojej kuchni i poświęć kilka minut po każdym posiłku, aby stale utrzymywać porządek.

Mycie naczyń.
  • Jest to nawyk, którego wprowadzenie może Ci zająć kilka dni. Jednak uwierz nam, to Cię uszczęśliwi.

4. Jedno zadanie na dzień

Zawsze mamy dwie minuty, w których możemy “wykorzystać czas”. Może to być na przykład moment przed wyjściem z domu, przed udaniem się na drzemkę lub podczas oczekiwania na zagrzanie wody na kawę.

W tych pustych chwilach, bez zbytniego zastanawiania się, weź do ręki miotłę i pozamiataj podłogę. Możesz również szybko powycierać meble szmatką.

  • Dzięki temu, wykonując jedno drobne zadanie dziennie sprawisz, że Twój dom zawsze będzie wyglądał czysto.

Oczywiście, co pewien czas, trzeba będzie trochę dokładniej posprzątać. Jednak przekonasz się, że gdy przyjdzie moment na gruntowne sprzątanie, zauważysz, że duża część domu jest już czysta.

5. Łazienka to podstawa

Jeśli chodzi o łazienkę, praktycznie zastosuj do niej wszystkie omówione wcześniej sztuczki czyszczące. Nie pozwalaj, żeby wszędzie walały się zostawione przedmioty, staraj się też każdego dnia posprzątać jakąś część.

Mycie łazienki.
  • Jak wskazaliśmy w pierwszej poradzie, można to zrobić nawet podczas kąpieli lub zaraz po wyjściu z prysznica.

To pomieszczenie jest w rzeczywistości jednym z miejsc w domu, w którym czystość jest najważniejsza. Łazienka zawsze powinna lśnić. Powód jest prosty: jest to miejsce bardzo narażone na brud i bakterie. Ponadto to tu zaglądamy co najmniej kilka razy dziennie.

  • Już wiesz, że proste sztuczki czyszczące pozwolą na utrzymanie łazienki w czystości. Jest to również łatwiejsze niż gruntownie sprzątanie zajmujące nawet kilka dni.

Na pewno będzie wiele innych problemów, z którymi będziesz musiała sobie poradzić:

W rzeczywistości pewne zadania są nieuniknione i musimy je wykonywać, nawet jeśli ich nienawidzimy.

Jednak te małe sztuczki czyszczące, które już nie są dla Ciebie tajemnicą, mogą znacznie ułatwić te czynności. Wprowadź je w życie i sama oceń wyniki!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.