Talia - poznaj niezawodny przepis na jej wyszczuplenie

Aby cieszyć się szczupłą talią, zapomnij o słodkich napojach i fast foodach, stosuj zbilansowaną dietę, pij duże ilości wody, a także uprawiaj sport.
Talia - poznaj niezawodny przepis na jej wyszczuplenie
Carlos Fabián Avila

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Carlos Fabián Avila.

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Chcesz poprawić sylwetkę i zrzucić kilka kilogramów z okolic brzucha? Niestety talia jest jednym z najbardziej problematycznych obszarów ciała, bo to właśnie w niej gromadzi się spora ilość tłuszczu. Sytuację pogarszają również inne problemy, jak na przykład wzdęcia i nadmierne gromadzenie się wody w tkankach.

Talia osy to wielkie wyzwanie, jednakże przy odrobinie silnej woli i wysiłku można ją osiągnąć. Wystarczy odpowiedni plan żywieniowy, aktywność fizyczna oraz naturalne środki wspierające spalanie tłuszczu w tej kłopotliwej części ciała.

Szczupła talia – kilka porad

Aby usunąć nadmiar tłuszczu na brzuchu należy ograniczyć spożycie tłuszczu w pożywieniu. Jeśli nie zmniejszysz spożycia tłuszczu, bez względu na to, jaki wysiłek włożysz w odchudzanie, nie osiągniesz zamierzonych rezultatów.

Jak najszybciej całkowicie wyeliminuj gotowe dania ze swojej diety.

Fast food dostarcza ogromnych ilości tłuszczu, cukru i pustych kalorii, przez co wyrządza wiele szkód organizmowi i prowadzi do powstawania poważnych chorób. 

Wybieraj produkty białkowe o niskiej zawartości tłuszczu, na przykład chude mięso, produkty sojowe lub fasolę – Twoja talia będzie Ci za to wdzięczna.

Ogranicz także spożywanie produktów mlecznych, słodzonych napojów oraz żywności rafinowanej.

Jeśli borykasz się z nietolerancją pokarmową, naucz się rozpoznawać produkty, które szkodzą Twojemu organizmowi i w miarę możliwości ogranicz ich spożycie. Nietolerancja pokarmowa wywołuje stan zapalny żołądka i jelit, które bezpośrednio wpływają na obwód talii.

Zwiększ dzienne spożycie wody, całkowicie zrezygnuj ze słodzonych i gazowanych napojów. Woda to najlepszy nawadniający środek dla organizmu, który dodatkowo usuwa z niego toksyny

większe spożycie wody a talia

Przeczytaj również artykuł: Smukła talia – 6 niezawodnych ćwiczeń

Dieta to nie wszystko – szczupła talia także dzięki innym aspektom!

Regularnie wykonuj ćwiczenia brzucha i okolic, szczególnie zaleca się brzuszki, podnoszenie nóg oraz skręty talii. Zadbaj również o odpowiedni trening kardio, podczas którego tkanka tłuszczowa spala się szybciej.

Unikaj nerwowych sytuacji, ponieważ podczas stresu, w organizmie następuje wzmożona produkcja hormonu o nazwie kortyzol, który jest głównym sprawcą wilczych napadów głodu, a w konsekwencji również otyłości i nadmiaru kilogramów w okolicach talii.

Zadbaj o prawidłową postawę ciała, dzięki czemu Twój brzuch i talia będą prezentować się dużo atrakcyjniej. Wykonaj następujące ćwiczenie: stań przed lustrem, wciągnij brzuch, wyprostuj plecy… Zauważyłaś, że brzuch natychmiast staje się bardziej płaski, a talia smuklejsza? Pamiętaj, że prawidłowa postawa jest kluczem do modelowania sylwetki.

Talia – poznaj niezawodny przepis na spalanie tłuszczu

oponki w talii

Ten silny naturalny środek stanowi ogromne wsparcie dla diety i ćwiczeń, których celem jest szczupła talia. Na miksturę składają się trzy podstawowe składniki: świeży chrzan, skórka cytrynowa oraz miód.

Połączenie właściwości tych trzech składników pomaga przyspieszyć spalanie tłuszczu i przemianę materii. Co więcej, sprzyja także usuwaniu toksycznych substancji z organizmu oraz zapobiega nadmiernemu gromadzeniu się płynów w tkankach. Poprawia również funkcje mózgu, pamięć, słuch i wzrok.

Składniki

  • 125 g chrzanu
  • 3 cytryny
  • 3 łyżki miodu

Przygotowanie

Przed zmieszaniem wszystkich składników, dokładnie umyj chrzan  i cytryny, aby nie pozostały na nich żadne bakterie ani toksyny. Będziemy spożywać je ze skórką. Aby całkowicie wyeliminować mikroorganizmy i zdezynfekować skórkę, sparz ją mieszanką wrzącej wody z octem.

Zaleca się spożywanie łyżki mikstury dwa razy dziennie podczas posiłków. Możesz ją przechowywać w szklanym słoiku w chłodnym miejscu, najlepiej w lodówce. Po upływie około trzech tygodni zaczniesz dostrzegać pierwsze rezultaty – z każdym dniem Twoja talia będzie coraz smuklejsza. Oczywiście podczas stosowania zdrowej diety i przy regularnych ćwiczeniach fizycznych.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.