Talia - poznaj niezawodny przepis na jej wyszczuplenie
Chcesz poprawić sylwetkę i zrzucić kilka kilogramów z okolic brzucha? Niestety talia jest jednym z najbardziej problematycznych obszarów ciała, bo to właśnie w niej gromadzi się spora ilość tłuszczu. Sytuację pogarszają również inne problemy, jak na przykład wzdęcia i nadmierne gromadzenie się wody w tkankach.
Talia osy to wielkie wyzwanie, jednakże przy odrobinie silnej woli i wysiłku można ją osiągnąć. Wystarczy odpowiedni plan żywieniowy, aktywność fizyczna oraz naturalne środki wspierające spalanie tłuszczu w tej kłopotliwej części ciała.
Szczupła talia – kilka porad
Aby usunąć nadmiar tłuszczu na brzuchu należy ograniczyć spożycie tłuszczu w pożywieniu. Jeśli nie zmniejszysz spożycia tłuszczu, bez względu na to, jaki wysiłek włożysz w odchudzanie, nie osiągniesz zamierzonych rezultatów.
Jak najszybciej całkowicie wyeliminuj gotowe dania ze swojej diety.
Fast food dostarcza ogromnych ilości tłuszczu, cukru i pustych kalorii, przez co wyrządza wiele szkód organizmowi i prowadzi do powstawania poważnych chorób.
Wybieraj produkty białkowe o niskiej zawartości tłuszczu, na przykład chude mięso, produkty sojowe lub fasolę – Twoja talia będzie Ci za to wdzięczna.
Ogranicz także spożywanie produktów mlecznych, słodzonych napojów oraz żywności rafinowanej.
Jeśli borykasz się z nietolerancją pokarmową, naucz się rozpoznawać produkty, które szkodzą Twojemu organizmowi i w miarę możliwości ogranicz ich spożycie. Nietolerancja pokarmowa wywołuje stan zapalny żołądka i jelit, które bezpośrednio wpływają na obwód talii.
Zwiększ dzienne spożycie wody, całkowicie zrezygnuj ze słodzonych i gazowanych napojów. Woda to najlepszy nawadniający środek dla organizmu, który dodatkowo usuwa z niego toksyny
Przeczytaj również artykuł: Smukła talia – 6 niezawodnych ćwiczeń
Dieta to nie wszystko – szczupła talia także dzięki innym aspektom!
Regularnie wykonuj ćwiczenia brzucha i okolic, szczególnie zaleca się brzuszki, podnoszenie nóg oraz skręty talii. Zadbaj również o odpowiedni trening kardio, podczas którego tkanka tłuszczowa spala się szybciej.
Unikaj nerwowych sytuacji, ponieważ podczas stresu, w organizmie następuje wzmożona produkcja hormonu o nazwie kortyzol, który jest głównym sprawcą wilczych napadów głodu, a w konsekwencji również otyłości i nadmiaru kilogramów w okolicach talii.
Zadbaj o prawidłową postawę ciała, dzięki czemu Twój brzuch i talia będą prezentować się dużo atrakcyjniej. Wykonaj następujące ćwiczenie: stań przed lustrem, wciągnij brzuch, wyprostuj plecy… Zauważyłaś, że brzuch natychmiast staje się bardziej płaski, a talia smuklejsza? Pamiętaj, że prawidłowa postawa jest kluczem do modelowania sylwetki.
Talia – poznaj niezawodny przepis na spalanie tłuszczu
Ten silny naturalny środek stanowi ogromne wsparcie dla diety i ćwiczeń, których celem jest szczupła talia. Na miksturę składają się trzy podstawowe składniki: świeży chrzan, skórka cytrynowa oraz miód.
Połączenie właściwości tych trzech składników pomaga przyspieszyć spalanie tłuszczu i przemianę materii. Co więcej, sprzyja także usuwaniu toksycznych substancji z organizmu oraz zapobiega nadmiernemu gromadzeniu się płynów w tkankach. Poprawia również funkcje mózgu, pamięć, słuch i wzrok.
Polecamy też artykuł: Odchudzające śniadanie: 5 przepisów, które pokochasz!
Składniki
- 125 g chrzanu
- 3 cytryny
- 3 łyżki miodu
Przygotowanie
Przed zmieszaniem wszystkich składników, dokładnie umyj chrzan i cytryny, aby nie pozostały na nich żadne bakterie ani toksyny. Będziemy spożywać je ze skórką. Aby całkowicie wyeliminować mikroorganizmy i zdezynfekować skórkę, sparz ją mieszanką wrzącej wody z octem.
Zaleca się spożywanie łyżki mikstury dwa razy dziennie podczas posiłków. Możesz ją przechowywać w szklanym słoiku w chłodnym miejscu, najlepiej w lodówce. Po upływie około trzech tygodni zaczniesz dostrzegać pierwsze rezultaty – z każdym dniem Twoja talia będzie coraz smuklejsza. Oczywiście podczas stosowania zdrowej diety i przy regularnych ćwiczeniach fizycznych.
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
-
Galarza, V., & Cabrera, G. (2008). Hábitos alimentarios saludables. Nutrición, Salud y Alimentos ….
-
Nutrición. (2017). Archivos de Bronconeumologia. https://doi.org/10.1016/S0300-2896(17)30365-4.
-
Polo Portes, C. E., & Del Castillo Campos, M. J. (2012). El índice cintura cadera. Revisión. Centro de Medicina Deportiva. https://doi.org/10.2746/042516409X480395.