Szczęśliwe osoby nigdy nie robią tych pięciu rzeczy

Osoby szczęśliwe tryskają dobrą energią i pozytywnym nastawieniem, potrafią wyciągać wnioski i w każdej sytuacji dostrzegają coś konstruktywnego, choćby nawet na pierwszy rzut oka nie była ona jedną z tych pożądanych
Szczęśliwe osoby nigdy nie robią tych pięciu rzeczy

Ostatnia aktualizacja: 29 czerwca, 2017

Szczęśliwe życie. Prowadzenie go nie jest łatwe. Każdy z nas napotyka w nim sytuacje trudne do ogarnięcia. Jednak co ciekawe, istnieją osoby, które niezależnie od skali napotykanych problemów, zawsze pozostają szczęśliwe. Jak to robią? Od czego to zależy?

Szczęśliwe osoby zachowują się odmiennie

Żebyś Ty również mogła wieść takie szczęśliwe życie, zdradzimy Ci kilka ważnych szczegółów, które powinnaś zawsze mieć w pamięci. To kilka rzeczy, których szczęśliwe osoby nigdy nie robią.

Przeczytaj również podobny artykuł: Lepsze życie, lepsza Ty – 5 kroków do szczęścia

1. Nigdy nie wypowiadaj się na temat innych

Zamiast zastygnąć w bezruchu, wykorzystują każdą możliwą okazję, która w problematycznej sytuacji może zmienić cokolwiek na lepsze.Oczywiście nie chodzi o to, by w naszych rozmowach w ogóle nie wspominać o przyjaciołach, czy rodzinie.

Mamy raczej na myśli negatywne wypowiedzi na temat innych, w których obmawiamy, krytykujemy i osądzamy to, co robią.

Jeśli chcesz cieszyć się swoim życiem, to nie możesz skupiać się na życiu innych. Zależność ta działa również w drugą stronę. Jeśli zauważasz, że spędzasz czas na obmawianiu innych i zajmowaniu się detalami ich życia, stanowi to znak, że coś jest nie tak z Twoim własnym.

Dwie twarze - plotkowanie

Z tego powodu szczęśliwi ludzie uciekają z towarzystwa, które znane jest z tego, że zajmuje się szkodliwym plotkowaniem. Nie obchodzi ich kto się z kim rozstał, z kim żyją teraz dzieci i tego rodzaju nowinki…

Przeczytaj również podobny artykuł: Ocenianie innych nie świadczy o nich – świadczy o Tobie

Doskonale zdają sobie sprawę z tego, że życie nie jest łatwe i każdy powinien skupić się na dobrym planowaniu swojego własnego. Nikt też nie ma prawa do tego, by decydować za innych, lub planować ich własne życie.

2. Nie obwiniają innych za swoje błędy

Każdemu czasem zdarza się popełnić błąd. Popełniane przez nas błędy, to najczęściej drobne pomyłki, za które powinniśmy wziąć pełną odpowiedzialność i znaleźć sposób na naprawienie wynikłych z tego powodu strat.

Szczęście wynika między innymi z tego, że ktoś potrafi właśnie tak podejść do sytuacji, w której popełnił jakiś błąd. Odpowiednie ich rozwiązywanie daje im możliwość dalszego rozwoju. Z takim zdrowym podejściem, za każdym razem zyskują coraz więcej.

Przeczytaj również podobny artykuł: Problemy innych – Nie daj się w nie wciągnąć

W dzieciństwie być może uczono ich odczuwać wstyd za popełnione błędy. Teraz jednak widzą to z zupełnie innej, o wiele dojrzalszej perspektywy. Dzięki ponoszeniu pełnej odpowiedzialności za wszystkie swoje czyny, nawet nie odczuwają potrzeby zrzucania winy na kogoś innego.

3. Nie żywią urazy w swym sercu

Nie wszyscy wykazują tendencję do żywienia urazy w swoim sercu. Ale kiedy już się to dzieje, staje się źródłem bolesnych doświadczeń i w rzeczywistości czyni nas nieszczęśliwymi.

Szczęśliwi ludzie nie żywią urazy wobec innych w swym sercu. Są raczej skłonni przebaczać i zapominać o całej sprawie bezpowrotnie. 

Przeczytaj również podobny artykuł: Złodzieje szczęścia – wyeliminuj trzy negatywne emocje!

Przyjaciółki

Wiedzą, że z czasem wszystko i tak pójdzie w niepamięć. A nawet jeśli pozostanie w pamięci, to stanowiąc przeszłość pokrytą grubą warstwą kurzu nie będzie miało już większego wpływu na teraźniejszość.

Przeczytaj również podobny artykuł: Nowy rozdział w życiu – daj sobie do niego prawo

Wszelkie emocje ulegną transformacji i ostatecznie pojawi się przebaczenie. Szczere wybaczenie pozwala skutecznie wyjść z trudnej sytuacji i pozbyć się z otoczenia toksycznych osób, które sprawiają Ci krzywdę i szukają zwady.

4. Nie są pesymistami

Wiele osób nazywa ich naiwnymi, ponieważ wydają się być optymistami w dosłownie każdej sytuacji, nawet tej najtrudniejszej do zaakceptowania. Cecha ta pomaga im jednak pokonywać wszelkie przeciwności losu, problemy przytrafiające się w życiu.

Przeczytaj również podobny artykuł: Pesymizm, a zniechęcenie – jak je odróżnić?

Tam gdzie inni nie widzą już żadnego wyjścia, optymiści dostrzegają otwarte drzwi, które pod wpływem negatywnych myśli pozostają niedostrzegalne dla innych.

Wiedzą, że optymizm pomaga poruszyć góry, że w taki czy w inny sposób życie pozostanie zależne od tego, w jaki sposób je postrzegasz.

5. Nie powstrzymują się od działania

Czasem walka z wszelkimi przeciwnościami losu sprawia, że nie wiemy jak się zabrać za rozwiązanie danego problemu. Nie zmienia to jednak faktu, że pozostanie bezczynnym niczego nie zmieni. Takiej postawy wystrzegają się osoby szczęśliwe.

Przeczytaj również podobny artykuł: Pozytywne nastawienie przyciąga szczęście

Zamiast zastygnąć w bezruchu, wykorzystują każdą możliwą okazję, która w problematycznej sytuacji może zmienić cokolwiek na lepsze. Czasem wymaga to radykalnych posunięć, ale pozostawanie w bez ruchu nie stanowi dla nich żadnego rozwiązania.

Stopy

Czy Ty również chciałabyś należeć do takich szczęśliwych osób? Wiedz, że każdego dnia wiele rzeczy tylko dlatego, że tak nas nauczono. Kierujemy się cudzą opinią, czy boimy się powiedzieć komuś wprost co sądzimy o danej sprawie.

Osoby szczęśliwe wiedzą, że nie zawsze to, co wydaje się poprawne, naprawdę takie jest. Dlatego wszystko oceniają same. Podejmują świadome decyzje i cieszą się szczęśliwym życiem.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.