Szczęśliwa para - tajemnice dobrze funkcjonujących związków

Szczęśliwa para - w takim przypadku również pojawiają się konflikty i zachodzą pewne rozbieżności . Różnica polega na tym, że rozwiązują problemy ze wzajemnym szacunkiem i empatią.
Szczęśliwa para - tajemnice dobrze funkcjonujących związków

Ostatnia aktualizacja: 24 września, 2022

Każda szczęśliwa para powie Ci, że utrzymanie takiej relacji wcale nie jest proste. Czasem pojawiają się rozczarowania, różnice i problemy, które mogą zniszczyć związek. Dlatego pytamy: jaki jest sekret szczęśliwych związków?

Szczęśliwa para podąża za szeregiem kroków, które różnią się nieco od przekonań jakie mamy na temat tego jak powinny wyglądać relacje. Zawsze powinniśmy kwestionować mity i absolutne prawdy, które pojawiają się na ich temat.

Jakie są tajemnice tworzenia szczęśliwej pary? Co takiego robią, czego inni nie potrafią? Dzisiaj zobaczymy jakie to sekrety.

Szczęśliwa para okazuje uczucia i szacunek

Jeśli obie strony nie okazują sobie uczuć, związek jest skazany na porażkę. Fundamentem jest także przywiązanie: uzupełnianie się nawzajem.

Jednym z sekretów szczęśliwej pary jest świadomość tego, że kiedy minie wczesna faza bycia zakochanym, relacja staje się bardziej zrelaksowana. W brzuchu nie ma już motyli, które powodują, że czują się zdenerwowani. Doświadczają teraz dojrzałej miłości.

Okazywanie uczuć.

Niemniej jednak, kiedy miłość stała się bardziej dojrzała, możemy zacząć robić pewne błędy, które czasami popełniają pary. Jednym z nich jest zaprzestanie okazywania uczuć.

Kiedy wspominamy o uczuciach, mówimy o pieszczotach, pocałunku w policzek, ujęciu drugiej ręki, uśmiechu lub nawet zwykłym “dziękuję”. Wszystkie te rzeczy czasem zaczynają się gdzieś gubić i jest to znane jako “poczucie nieskrępowania w związku”.

  • Szczęśliwa para wie, że fizyczny kontakt między partnerami jest niezbędny. W przeciwnym razie zamieniają się w zwykłych współlokatorów.
  • Szczęśliwa para wie również, że okazywanie uczuć jest konieczne, aby stać się sobie bardziej bliskimi. Umiejętność dobrego porozumienia zapobiega popadaniu pary w monotonię.
  • Bez bliskości i uścisków, z czasem możemy zapomnieć o życiu seksualnym.

Zapewne zaciekawi Cię także nasz inny artykuł: Na czym polega aktywne słuchanie?

Rozwiązuj konflikty inteligentnie

Kolejną tajemnicą szczęśliwej pary jest umiejętne rozwiązywanie sytuacji, gdy pojawiają się pewne problemy w związku. Jedną z rzeczy, które mogą zaburzyć związek i spowodować konflikt, jest ta wynikająca z różnic w opiniach lub punktach widzenia.

Niemniej szczęśliwe pary wiedzą, że przede wszystkim ważny jest wzajemny szacunek. W ten sposób będą wiedzieć jak komunikować się ze sobą, co myślą, nie atakując ani nie narzucając swojej pozycji drugiej osobie.

To co robią, to słuchają się nawzajem, rozumieją pozycję drugiego i w ten sposób próbują znaleźć rozwiązanie, które zadowoli oboje. Oznacza to próbę znalezienia wspólnej płaszczyzny.

Wiele osób w związku przywołuje negatywne rzeczy z przeszłości. Próbują manipulować, krzyczą na swojego partnera i zachowują się w sposób, który wyrządza wiele szkody w relacji. Istnieją inne sposoby rozwiązywania konfliktów. Jednak aby to zrobić, musimy mieć szacunek dla drugiej osoby, słuchając i będąc zdolnym do empatii.

Być może uznasz także ten artykuł za interesujący: Dlaczego oddalamy się od siebie?

Stwórz to, co nazywamy “planem miłości”

Ostatnim sekretem szczęśliwej pary jest “plan miłości”. Nie jest to nic więcej jak tylko plan lub zarys tego, co para tworzy w swoim związku. W tym planie oboje odpowiadają na pytania takie jak: Czym interesuje się mój partner? Co sprawia, że ​​ta osoba jest szczęśliwa? Co go motywuje?

Szczęśliwa para na plaży.

Dzięki temu planowi każda strona konstruuje życie, pamiętając o marzeniach drugiej osoby. Dotyczy to ich aspiracji i celów, najważniejszych wydarzeń, tego co motywuje druga stronę i co sprawia, że ​​dana osoba jest szczęśliwa.

Wszystko to sprawia, że ​​jedno tworzy uzupełnienie drugiego. Znają się znacznie lepiej i wiedzą, jak wieść bogatsze życie codzienne.

Szczęśliwa para nie robi nic nadzwyczajnego, aby osiągnąć szczęście. Zamiast tego po prostu staraj się dbać o dobre samopoczucie nie tylko siebie, ale także drugiej osoby i całej relacji. Komunikacja, empatia i inne elementy, o których już wspomniano, są ważne, aby związek był naprawdę owocny.

Każdy problem można rozwiązać, rozmawiając i słuchając drugiej osoby. Powinny one zostać rozwiązane przez obie strony. Szczęśliwa para tworzy zespół.

Teraz znasz sekrety szczęśliwej pary. Czy będziesz w stanie zapewnić sobie taki związek?


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.