Stare urządzenia - 12 sposobów na ich wykorzystanie

Aby ponownie wykorzystać stare urządzenia, potrzebujemy trochę wyobraźni i narzędzi, które pomogą nam przekształcić je w nowy przedmiot bez ponoszenia zbyt dużych nakładów.
Stare urządzenia - 12 sposobów na ich wykorzystanie

Napisany przez Paula Heidemeyer

Ostatnia aktualizacja: 09 sierpnia, 2022

Niestety, stare urządzenia domowe w końcu się psują. Są tacy, którzy mówią o „zaprogramowanym starzeniu się”. Nie jest to nic innego niż programowanie starzenia sprzętu wprowadzone w tych samych fabrykach, które je wyprodukowały.

Odpowiednie triki sprawiają, że urządzenie umiera w określonym „wieku”.

Mamy w domu wiele urządzeń: komputery, pralki, zmywarki lub telewizory, między innymi. Wszystkie one oferują wiele możliwości. Używając odrobiny pomysłowości a także pewnych narzędzi, możemy przekształcić stare urządzenia we wspaniałe i oryginalne przedmioty.

Ogólnie rzecz biorąc, gdy jakieś urządzenie gospodarstwa domowego się psuje, najczęściej je zastępujemy nowym. Stare natomiast zabieramy do najbliższego punktu recyklingu, aby zostało prawidłowo zutylizowane.

Dziś jednak pokażemy Ci bardzo oryginalne, zabawne i fantastyczne pomysły na wykorzystanie starych urządzeń. Mogą posłużyć nawet do odnowienia dekoracji Twojego domu.

Bęben pralki.

W taki sposób możesz przekształcić te stare uszkodzone urządzenia w piękne i praktyczne przedmioty.

Pomysły, jak można przekształcić stare urządzenia

Prezentujemy Ci kilka świetnych pomysłów, aby zainspirować Cię, kiedy następnym razem będziesz wymieniać stare uszkodzone urządzenia w Twoim domu.

Nie ma znaczenia, czy jest to lodówka, czy telewizor, ponieważ każdy przedmiot może otrzymać wspaniałe drugie życie.

Nowe życie starych puszek

12 pomysłów na nowe życie starych urządzeń

 1. Zmień stary telewizor w akwarium. Oczywiście mówimy o starych telewizorach, które mają większą pojemność i nie są płaskie.
 2. W ten sam sposób można użyć ekranu starego komputera, aby utworzyć akwarium. Aby to osiągnąć, musisz dobrze uszczelnić wnętrze, aby woda nie wypływała.
 3. Możesz zamienić bębny pralki w oryginalne lampy. Aby to zrobić, musisz je zdemontować, wyczyścić elementy i pomalować na ładne kolory. To pewne, że efekt końcowy Cię zachwyci! Możesz w ten sposób zrobić lampy podłogowe lub wiszące.
 4. Z drugiej strony ten stary bęben pralki może stać się wspaniałym grillem. Przy takim grillu możesz korzystać z letnich posiłków i kolacji z członkami rodziny.
 5. Zamień małą lodówkę w stolik pomocniczy. To świetny pomysł, aby w środku umieścić naczynia i używać jej wnętrza do przechowywania szklanek, napojów lub serwetek. Chociaż oczywiście lodówka już nie działa, ciągle idealnie się nadaje do przechowywania rzeczy. Możesz ją pomalować na zewnątrz farbą łupkową, aby nadać swojemu domowi oryginalny charakter.
 6. Zmień swój stary monitor komputerowy w mały dom dla kota.
 7. Wykorzystaj koszyk swojej starej zmywarki do przechowywania książek, kaset wideo lub płyt CD. Posiadanie kółek będzie idealne do przenoszenia i chowania takiej ruchomej półki pod łóżkiem lub za sofą, jeśli masz miejsce.
 8. Pojemnik na sztućce można również wykorzystać do przechowywania długopisów i wszelkiego rodzaju przyborów szkolnych.
 9. Jeśli jesteś złotą rączką i umiesz robić wielkie transformacje, możesz zamienić korpus zmywarki w fotel.
 10. Użyj lodówki, jako szafki z półkami, aby ułożyć na niej wszystkie swoje książki.
 11. Przymocuj twardą szybę na starym telewizorze, aby stworzyć stolik do kawy albo stolik boczny.
 12. Możesz odmienić stary toster, dodając kolorowe płytki i koraliki, aby uczynić go elementem dekoracji.

Znaczenie recyklingu

Prawda jest taka, że ​​niewiele osób naprawdę wie, co zrobić z dużym uszkodzonym urządzeniem. Bardzo często nie chcemy przekazywać go ekipie mechaników, ponieważ przekalkulowaliśmy, że lepszą inwestycją jest zakup nowego urządzenia niż naprawianie starego.

W tym przypadku chcemy Ci wyjaśnić, gdzie naprawdę należy przekazać stare, uszkodzone lub zniszczone urządzenia, których nie chcemy przekształcać ani zatrzymywać w domu.

Co należy zrobić, jeśli mamy w domu stare uszkodzone urządzenia?

Zwykle to pytanie pojawia się, gdy zepsują się nam jakieś stare urządzenia, a poważnym błędem jest pozbycie się ich i pozostawienie na ulicy. To nie jest jakikolwiek śmieć czy odpadek. Nie możemy go wyrzucić do najbliższego kontenera, ponieważ zanieczyszczamy środowisko i nie przejawiamy obywatelskiej postawy wobec naszych sąsiadów.

Ogólnie rzecz biorąc, w sklepach, które sprzedają sprzęt gospodarstwa domowego, można również oddać do utylizacji uszkodzone i stare urządzenia, których już nie chcemy.

Czyszczenie pralki.

Dlatego jednym ze sposobów jest dostarczenie starego sprzętu do tych sklepów. Możesz go również przekazać tym, którzy go potrzebują lub sprzedać jako urządzenia z drugiej ręki.

Gdy urządzenie gospodarstwa domowego jest już całkowicie nieużywane i nie można go poddać recyklingowi ani naprawić, poszukaj punktów utylizacji w swoim mieście. Każda większa miejscowość ma miejsce, składowisko lub przestrzeń, gdzie przyjmuje się stare duże i ciężkie domowe urządzenia.

 • Jeśli nie wiesz, gdzie jest najbliższy punkt utylizacji w Twoim mieście, zwróć się do urzędu miejskiego, aby udzielił Ci wszystkich wskazówek, gdzie go znaleźć.

Wreszcie, możemy również znaleźć firmy świadczące usługi bezpośredniego odbioru starego sprzętu w drzwiach naszego domu.

Aby to zrobić, musimy się jedynie dowiedzieć, w jakich dniach pracują w naszej dzielnicy, aby ustalić z nimi odbiór. Może to być jeden z najlepszych sposobów recyklingu tych dużych urządzeń.

Nie zapomnij o zasadzie “3 Z”: zmniejsz, zutylizuj i zużyj ponownie

Jak widać, nasze stare urządzenia mogą się przekształcić w wiele rzeczy. Można z nich zrobić szafę, akwarium lub stolik. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że te prace ręczne nie są zbyt proste, wymagają technik, cierpliwości i wielu narzędzi.

Jeśli jednak lubisz recykling i masz przestrzeń do pracy z tymi urządzeniami, nie wahaj się tworzyć użytecznych przedmiotów, aby wykorzystywać je na co dzień w domu.

Jest również pewne, że możesz wymyślić tysiąc innych rzeczy. Pozwól swojej wyobraźni na pełną swobodę, a na pewno znajdziesz pomysł, co zrobić z tymi urządzeniami.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.