Stare dżinsy: 10 najlepszych pomysłów

30 kwietnia, 2019
Ze względu na oryginalną fakturę tkaniny, stare dżinsy można wykorzystać do robienia ciekawych rękodzieł do zastosowania w domu. Dowiedz się, co z nich zrobić, aby przedłużyć ich życie.

Jest wiele interesujących wyrobów ręcz

    • nych, w których można wykorzystać

stare dżinsy

    • . Gdy wychodzą z mody lub przestają nam służyć, nie musimy ich wyrzucać.

Stare dżinsy

    • możesz też oddać komuś, kto zechce je używać, możemy również podążyć za trendem tworzenia nowych projektów, wykorzystując ich materiał.

Jak wiemy, tego rodzaju ubrania są wykonane z trwałych materiałów, które często pozostają w dobrym stanie, mimo upływu czasu. Dlatego zanim rozważysz pomysł ich wyrzucenia, dowiedz się najpierw, jakie są alternatywne zastosowania z wykorzystaniem dżinsów.

Czy odważysz się dać kolejną szansę tym starym dżinsom, których już nie używasz? Nie przegap pomysłów, którymi dzielimy się poniżej. Chociaż będziesz potrzebować trochę materiałów uzupełniających i trochę czasu, pokochasz wyniki, które uzyskasz. A zatem do dzieła!

Jak wykorzystać stare dżinsy stosując kilka prostych pomysłów

Tkaniny używane do produkcji jeansów są bardzo odporne i mogą służyć nawet wiele dziesięcioleci. Jednak większość ludzi przestaje ich używać po upływie kilku lat, ponieważ tracą swój pierwotny kolor lub, cóż, design wychodzi z mody.

Tak więc, zamiast gromadzić je w szafie, dobrze byłoby przedłużyć ich życie w kilku prostych projektach, które mogą być przydatne w domu. W kolejnych akapitach chcemy udostępnić Ci 10 opcji zachęcających do recyklingu starych dżinsów.

1. Fartuchy

Aby zrobić ładne fartuchy jeansowe, weź stare dżinsy i po prostu obetnij nogawki spodni, których już nie używasz. Następnie rozetnij tkaninę za pomocą nożyczek i wytnij ją zgodnie z formą, którą chcesz nadać fartuchowi. Na koniec doszyj paski do zawiązania i dodaj akcesoria: guziki, kieszenie, hafty itp.

Fartuchy

2. Torby

Istnieje wiele projektów toreb, w których możesz kreatywnie wykorzystać stare dżinsy. W rzeczywistości wiele z nich okazuje się doskonałym uzupełnieniem zwykłej odzieży. Wystarczy przyciąć materiał do kształtu, który najbardziej Ci odpowiada, a następnie połączyć kawałki używając maszyny do szycia.

Dopracowanie szczegółów to już kwestia Twojej kreatywności.

Torby

3. Organizer do ołówków i kredek

Łącząc kilka kieszeni spodni na szerokim kawałku materiału, możesz zrobi

ć ładny organizer do ołówków i kredek dla dzieci. Ten prosty projekt nie zajmie dużo czasu i pomoże ci uporządkować te małe przedmioty, które zwykle walają się po wszystkich kątach.

Stare dżinsy - organizator na ołówki

4. Łóżko dla zwierzaka

Co sądzisz o tym, żeby wypełnić stare dżinsy w taki sposób, żeby zrobić łóżko dla Twojego zwierzaka? Chociaż ten pomysł może się wydawać szalony, jest jednak całkiem interesujący. Ponieważ tkanina jest bardzo odporna, idealnie nadaje się na wygodne miejsce do odpoczynku dla psa lub kota.

Legowisko dla psa

5. Poduszki

Jednym z najprostszych wyrobów, w których wykorzystasz stare dżinsy, są poduszki na łóżko lub na meble. Tkaninę można pociąć na wiele sposobów, lub można połączyć kilka elementów o różnych odcieniach, aby nadać poduszkom bardziej interesujący styl.

Poduszki

6. Portfel

Projekty portmonetek ze starych dżinsów mogą się różnić w zależności od preferencji. Ten projekt jest tak prosty i piękny, że możesz go wykonać, dodając do niego jakiś szczególny element. Aby to zrobić, możesz użyć zarówno kieszeni dżinsowych, jak i innych części tkaniny.

Portmonetki

7. Podkładki na stół

W momencie podawania posiłków, zawsze dobrze jest mieć podkładki, które pomagają chronić stół przed zaciekami lub plamami. W tym przypadku proponujemy wykorzystać stare dżinsy w różnych kolorach, aby uzyskać ciekawe podkładki z kieszenią na sztućce.

Podkładka na stół

8. Doniczki na kwiaty

Zamiast wydawać pieniądze na drogie doniczki do sadzenia roślin ogrodowych, wyciągnij z szafy te stare dżinsy, które od miesięcy pokrywają się kurzem. Chociaż można ich użyć w ich naturalnej formie, można je również dociąć, aby osiągnąć różne kształty, albo żeby dostosować rozmiar.

Doniczki

9. Dywaniki

Aby wykorzystać stare dżinsy i zrobić z nich dywan lub dywanik, możesz użyć kilku metod. Najprostszym rozwiązaniem jest rozcięcie nogawek i połączenie tkaniny, aby nadać jej odpowiedni rozmiar. Inne opcje to zszycie kilku kawałków dżinsów lub użycie plecionek i wyciętych pasków.

Dywanik

10. Notesy

Dżinsy mają nowoczesny i młodzieńczy styl, który można wykorzystać do tworzenia pięknych i niepowtarzalnych notesów. Wszystko, co musisz zrobić, to przyciąć stare dżinsy do odpowiedniego rozmiaru, a następnie przymocować materiał do okładek notesu za pomocą delikatnego kleju.

Notes

Czy w Twojej szafie od dłuższego czasu leżą jakieś stare dżinsy? Przestań je gromadzić. Teraz, gdy wiesz, jak łatwo je wykorzystać i nadać im nowe funkcje, zabierz się do dzieła!

  • Roshan P. Denim: Manufacture, Finishing and Applications. 2015 Page 536. https://books.google.es/books?isbn=0857098497