Soda oczyszczona na zdrowe włosy

Soda oczyszczona na zdrowe włosy
Karla Henríquez

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Karla Henríquez.

Napisany przez Elena Martínez Blasco

Ostatnia aktualizacja: 06 czerwca, 2023

Soda oczyszczona ma nieograniczone zastosowanie. Istnieje wiele przepisów o podobnej tematyce: soda oczyszczona na zdrowe włosy, na piękną skórę i tym podobne. Jest ona kluczowym składnikiem domowych środków kosmetycznych do skóry i włosów.

Kolejną zaletą tego składnika jest to, że jest on niedrogi i łatwo go znaleźć. W poniższym artykule poznasz 7 sposobów korzystania z sody oczyszczonej, aby móc cieszyć się zdrowymi włosami.

Soda oczyszczona

Jest to biały krystaliczny związek stały o właściwościach zasadowych. Jest on tani i można go łatwo znaleźć, dlatego też jest doskonałym wyborem do wykonywania naturalnych i domowych kosmetyków.

Wiele osób korzysta z sody również w kuchni. Jeśli dowiesz się, jak prawidłowo wykorzystać sodę oczyszczoną, będziesz mógł cieszyć się z jej wielu zalet. W przeciwnym razie stosowanie jej może jednak mieć negatywne skutki.

Soda oczyszczona na zdrowe włosy- 7 sposobów wykorzystania

1. Świetny składnik, który można dodać do szamponu

Jeśli Twoje włosy szybko się brudzą lub produkują zbyt dużo sebum u nasady – co sprawia, że robią się bardzo tłuste – możesz użyć sody oczyszczonej, aby pozbyć się tego problemu. Ze względu na swoje właściwości złuszczające i alkaliczne, które zabijają tłuszcz, soda jest idealnym składnikiem, który możesz dodać do swojego szamponu.

soda oczyszczona na zdrowe włosy

Instrukcje

 • Jedyne, co musisz zrobić, to wymieszać odrobinę szamponu, którego zamierzasz użyć, z taką samą ilością sody oczyszczonej.
 • Następnie umyj włosy w ten sam sposób, co zawsze. Sprawi to, że Twoje włosy będą oczyszczone i staną się lekko pofalowane.

2. Lekarstwo na przetłuszczające się włosy

Jeśli Twoje włosy są bardzo tłuste, od nasady po końcówki, dobrym pomysłem może być stosowanie sody do regulacji wydzielania sebum.

Składniki

 • 1 szklanka wody (200 ml)
 • 2 łyżki sody oczyszczonej (18 g)

Instrukcje

 • W butelce z rozpylaczem wymieszaj ze sobą oba składniki.
 • Na 10 minut przed umyciem włosów potrząśnij butelką i rozpyl roztwór na wilgotne włosy.
 • Wymasuj palcami skórę głowy, aby roztwór dobrze się wchłonął, a następnie umyj włosy, tak jak to zwykle robisz.

3. Wspomagacz odżywki

Dodanie odrobiny sody oczyszczonej poprawi działanie Twojej odżywki do włosów. Jest tak, ponieważ soda neutralizuje nadmierną ilość kwasów, podczas gdy odżywka uszczelnia mieszki włosów, aby były one gładkie i nie puszyły się.

wspomaga pracę odżywki

Składniki

 • 1 część odżywki
 • 1 część sody oczyszczonej

Instrukcje

 • Możesz przygotować taką ilość mieszanki, ile zechcesz – po prostu postępuj zgodnie z zaleceniami co do proporcji.
 • Użyj mieszanki po myciu włosów i pozostaw ją na 5 do 10 minut.

4. Środek przeciwłupieżowy

Wiele osób zmaga się z łupieżem. Można próbować wszystkich rodzajów szamponów i innych produktów – do tej pory nie ma uniwersalnego rozwiązania tego problemu. Łupież może zniknąć na parę dni i nagle pojawić się ponownie. Jest to choroba zapalna, która może się wiązać z różnymi czynnikami, dlatego też trudno jest ją wyleczyć.

Należy jednak rozróżniać prawdziwy łupież od suchej skóry głowy. Wypróbuj którąkolwiek z trzech pierwszych wymienionych metod, aby rozpocząć walkę z łupieżem.

5. Mycie włosów bez użycia szamponu

Wiele osób myje włosów bez użycia szamponu. Zamiast tego mieszają one sodę oczyszczoną i ocet, aby umyć i wygładzić włosy. Każdy z nas ma inny rodzaj włosów. Dlatego też powinieneś wypróbować ten naturalny sposób mycia włosów i zobaczyć, jak Twoje włosy na to zareagują.

soda oczyszczona

6. Środek do usuwania pozostałości produktów stylizacyjnych

Ważne jest, aby podkreślić, że sodę można również użyć do całkowitego oczyszczenia włosów. Innymi słowy, jest to bardzo skuteczny środek do usuwania pozostałości wielu produktów stylizacyjnych, takich jak farba, spray, żel, mus, wosk i tym podobne.

7. Soda oczyszczona na zdrowe włosy od wewnątrz

Aby mieć zdrowe włosy, musisz pracować nad nimi także od wewnątrz, ponieważ Twój wygląd jest odzwierciedleniem Twojego zdrowia. Jeśli Twoje ciało jest pełne toksyn, Twoje włosy będą słabe lub zaczną wypadać.

soda na zdrowe włosy

Aby pozbyć się toksyn z ciała, możesz spróbować takiej mieszanki:

Składniki

 • 1 szklanka wody (200 ml)
 • 2 łyżki octu (30 ml)
 • szczypta sody oczyszczonej

Instrukcje

 • Wymieszaj ocet i sodę w szklance wody i wypij mieszankę pół godziny przed głównym posiłkiem.

Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.