Smoky Gold: najnowsze trendy w stylizacji włosów, aby uzyskać młodszy wygląd

Farbowanie i strzyżenie włosów w celu zmiany wizerunku, bez drastycznych zmian, to jeden z atutów trendu „smoky gold”. Zapraszamy do zapoznania się z tą techniką, która odświeży Twój styl.
Smoky Gold: najnowsze trendy w stylizacji włosów, aby uzyskać młodszy wygląd

Ostatnia aktualizacja: 24 kwietnia, 2023

Młodość i świeżość to cechy charakterystyczne trendu smoky gold w stylizacji włosów. Tej technice pigmentacji towarzyszy strzyżenie, które jest niezbędne do uzupełnienia trójwymiarowego efektu pasemek.

Mowa tutaj o delikatnym odcieniu złota, który można nakładać na wszystkie kolory, a jedynym warunkiem jest obfita i warstwowa czupryna. W ten sposób możesz pochwalić się stylem w całej okazałości.

Jednym z ciekawych punktów tej koloryzacji jest to, że nie ogranicza się wyłącznie do tonacji blond. Równie dobrze komponuje się z z czekoladą, karmelem i miodem, idealnie rozświetlając włosy bez modyfikowania nasady ani odrostów. Dowiedzmy się trochę więcej o tej metodzie.

Na czym polega technika smoky gold?

Mówiąc najprościej, esencja “przydymionego złota” polega na tym, że wykorzystuje pasemka w tonacji złotej i blondu, choć można wypróbować też inne palety. Ale cel wykracza poza to.

Rozświetlacze typu „smoky gold” mają na celu zmianę wyglądu w delikatny, naturalny sposób. Koloryzację łączy się z warstwowym cięciem, aby lepiej uwidocznić ten styl.

W tym celu stosuje się ciepłe, przydymione odcienie złota, dalekie są od żółtych czy pomarańczowych tonów. Smoky gold ma na celu bardziej popielaty, brązowy, a w niektórych przypadkach brązowy ton. Technika opiera się na 3-tonowym balejażu, z których jeden stanowi naturalny, podstawowy kolor włosów.

Przydymiony złoty wygląd.
Połączenie różnych odcieni, w tym przydymionego blondu, tworzy efekt 3D.

Korzyści z farbowania i strzyżenia włosów w stylu smoky gold

Instytut Nauk Społecznych i Dyscyplin Projektowych w Hiszpanii ujawnił, co następuje:

 • 30% osób uwzględnionych w badaniu farbuje tylko w celu modyfikacji koloru.
 • 29% robi to w poszukiwaniu przyjemniejszego wizerunku.
 • 19% decyduje się na farbowanie z powodu pojawienia się siwych włosów.

Wszystkie te zalety uzyskuje się również dzięki smoky gold. Ta technika rozjaśnia skórę i sprawia, że wyglądasz młodziej.

Dzięki przydymionym złotym refleksom zakamuflujesz siwe włosy bez używania ciemnych tonów, które w rzeczywistości tylko je bardziej eksponują. Natomiast w smoky gold pierwsze siwe włosy mają tendencję do wtapiania się w pasemka, więc nie ma presji, aby je ukryć.

Poniżej wymieniono inne zalety tego trendu:

 • Dodaje blasku i światła
 • Tworzy elegancki gradient
 • Odrosty, lub naturalny kolor stanowią część kolorystyki i nie musisz ich zmieniać
 • Dodajesz złoty akcent, nie rezygnując z brązowych włosów

Jak się nakłada przydymione złote refleksy

Ważne jest, aby zabieg koloryzacji przydymionych złotych pasemek przeprowadzała profesjonalna stylistka. Oprócz umiejętności przygotowania pigmentów w odpowiednich skalach, ma doświadczenie i przeszkolenie, aby doradzić w doborze odcieni pasujących do karnacji oraz rodzaju strzyżenia, które wzmocnią efekt.

Technika koloryzacji smoky gold składa się z szeregu kroków:

 1. Wstępne rozjaśnienie: W niektórych przypadkach konieczne jest wstępne rozjaśnienie, aby tony lepiej się ułożyły. W zależności od kondycji włosów i pożądanego odcienia stylista podejmie odpowiednie kroki.
 2. Balayage polega na przejściu między odcieniami, dzięki czemu uzyskuje się efekt dymu. Używa 2 lub 3 kolorów, upewniając się, że najciemniejszy pozostaje w górnej części, podczas gdy jaśniejsze miesza w kierunku końcówek.
 3. Przyciemnianie od nasady do połowy długości: najbardziej intensywny odcień nakłada się ruchem od nasady do połowy długości.
 4. Zabarwienie na końcach: jaśniejszy odcień przeciąga się w kierunku końców, blaknąc w miejscu, w którym kolory się łączą, dzięki czemu przejście nie wygląda na wymuszone.
 5. Rozmycie: tylko w częściach, w których tony się zmieniają, następuje rozmycie i neutralizacja niepożądanych ciepłych odbić.
 6. Osiadanie: 30-minutowy okres, podczas którego kolor wnika we włókna włosów i osiada, zmieniając wygląd
 7. Płukanie i strzyżenie: po umyciu wodą włosy przycina się warstwami, aby uwydatnić pasemka.
Styl dymnego złota.
Stylizacja wymaga interwencji profesjonalnego stylisty.

Jak przedłużyć efekt przydymionego złota?

Co prawda ten rodzaj koloryzacji wiąże się z kolejnymi wizytami w salonie w celu retuszu lub modyfikacji koloru, ale są sposoby na przedłużenie efektu o nieco ponad 3 miesiące. W ten sposób włosy nie tracą blasku uzyskanego dzięki pigmentom.

Wśród wskazówek na przedłużenie smoky gold jest stosowanie termicznej ochrony włosów podczas wystawienia ich na działanie prostownicy i suszarki. Warto też zachowywać odstępy między myciami, aby włosy nie traciły tak szybko swoich naturalnych olejków. Przede wszystkim jednak sprawdza się nakładanie niebieskiego lub fioletowego szamponu.

Według publikacji Campus MTI College produkty te działają jak korektory koloru, jednocześnie nawilżając i odżywiając. Zostały opracowane specjalnie z myślą o włosach farbowanych, dzięki czemu pomogą Ci dłużej zachować przydymione złote refleksy.

Teraz, gdy znasz zalety tego trendu, czy jesteś gotowa, aby go wypróbować?


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.