Skuteczne ćwiczenia, które pomogą ci schudnąć

Wypracowanie wymarzonej sylwetki może się wydawać trudnym zadaniem, ale jeśli będziesz stosować zdrową dietę i wykonywać odpowiednie ćwiczenia, przy odrobinie dyscypliny z pewnością osiągniesz swój cel.
Skuteczne ćwiczenia, które pomogą ci schudnąć
Grecia Morillo

Napisane i zweryfikowane przez lekarz Grecia Morillo.

Ostatnia aktualizacja: 11 października, 2022

Jeśli chcesz zrzucić zbędne kilogramy, oprócz diety musisz stosować skuteczne ćwiczenia, które pozwolą ci spalić tkankę tłuszczową.

Zarówno ilość spożywanych kalorii, jak i trening powinny być dostosowane do potrzeb i możliwości twojego ciała, jak również do celu, jaki chcesz osiągnąć w kwestii swojego zdrowia i figury.

Pamiętaj, że skuteczne ćwiczenia mają dobroczynny wpływ na twoje ciało nie tylko dlatego, że pomagają ci schudnąć, ale również dlatego, że:

  • Ujędrniają mięśnie
  • Podnoszą ogólną sprawność fizyczną
  • Poprawiają kondycję płuc
  • Obniżają poziom trójglicerydów i złego cholesterolu w organizmie

Skuteczne ćwiczenia, które pomogą ci schudnąć

Rowerek stacjonarny

Tempo spalania kalorii na rowerku stacjonarnym zależy od tego, jak intensywnie będziesz ćwiczyć. Jeśli masz taką możliwość, postaw swój rower stacjonarny na świeżym powietrzu, żeby lepiej dotlenić i odprężyć organizm.

Trening na rowerku stacjonarnym jest bardzo łatwy i efektywny. Oprócz wzmocnienia mięśni nóg i pośladków, pomaga spalić mnóstwo kalorii i poprawia krążenie krwi.

Jeśli potrzebujesz dodatkowej motywacji, możesz zapisać się na lekcje spinningu i ćwiczyć w grupie. Wykonując ćwiczenia na rowerku stacjonarnym, możesz spalić do 50 kalorii w ciągu godziny.

kobiety zajęcia ze spinningu

Spacery i chodzenie po górach

Chodzenie to jeden z najlepszych sposobów na spalenie kalorii, szczególnie w przypadku osób, które dopiero zaczynają proces odchudzania i nie trenują zbyt dużo.

Chodząc możesz dostosować tempo ćwiczeń do swoich możliwości, zmieniać je i przyspieszać wraz ze stopniowym polepszeniem kondycji.

Długie spacery lub chodzenie po górach to skuteczne ćwiczenia na pozbycie się tkanki tłuszczowej z nóg, pośladków i bioder. Dolne partie ciała są bowiem zmuszone do aktywności z każdym krokiem, jaki wykonujesz.

Jeśli nie jesteś osobą aktywną fizycznie, zacznij od półgodzinnych spacerów cztery razy w tygodniu. Już po dwóch tygodniach zauważysz pierwsze efekty, ponieważ godzina szybkiego spaceru oznacza nawet 800 spalonych kalorii.

Pływanie

Pływanie to jedno z najbardziej efektywnych ćwiczeń, jakie możesz wykonywać chcąc zadbać o sylwetkę i ogólną kondycję ciała. Pływając, spalasz bowiem tkankę tłuszczową z całego ciała.

kobieta pływa w basenie

Każda godzina spędzona na basenie to ok. 650 spalonych kalorii. Ćwiczenie to dodatkowo pomaga ujędrnić mięśnie całego ciała, odprężyć się i zredukować poziom stresu. Chodzenie na basen wieczorem to również świetny sposób na walkę z bezsennością.

Najlepiej jest pływać przez pół godziny i przeznaczyć kolejne 30 minut na rozluźnienie mięśni. W ten sposób zadbasz o ich odpowiednie dotlenienie i regenerację.

Osoby, które regularnie pływają, nie tylko szybko poprawiają swoją figurę, ale również dbają o mocne mięśnie całego ciała.

Squash

Grając w squasha nieustannie się ruszasz, biegając za piłką, dzięki czemu bardzo szybko tracisz kalorie i spalasz zbędną tkankę tłuszczową, głównie z dolnych partii ciała, ale również z ramion i pleców.

Squash pomaga wzmocnić mięśnie całych nóg i ramion, a przy tym pomaga spalić nawet 800 kalorii w ciągu godziny. Jako że jest to sport, który możesz uprawiać z przyjaciółmi, będziesz mieć dodatkową motywację do treningu.

Orbitrek

Trening na orbitreku pomaga spalić tkankę tłuszczową na nogach i pośladkach, ujędrnić mięśnie dolnych partii ciała i poprawić krążenie krwi.

Jako że ćwiczenia wykonywane na orbitreku nie są bardzo wymagające, możesz jednocześnie słuchać muzyki, oglądać telewizję albo rozmawiać z kimś przez telefon.

kobieta na siłowni na orbitreku

Orbitrek to jedna z najlepszych sprzętów do ćwiczeń, jakie możesz sobie kupić jeśli nie masz czasu, żeby regularnie chodzić na siłownię.

Trenując na orbitreku, możesz spalić nawet 600 kalorii w ciągu godziny.

Wiosłowanie

Wiosłowanie to doskonałe ćwiczenie na mięśnie pleców, brzucha i ramion. Możesz wykonywać ćwiczenia na stacjonarnym urządzeniu lub zapisać się do lokalnego klubu wioślarskiego.

Urządzenia do tego typu treningu można również mieć w domu. Nie zajmują one dużo miejsca ponieważ zazwyczaj łatwo się składają i mieszczą się pod łóżkiem.

Mając pod ręką tak efektywne narzędzie do spalania tkanki tłuszczowej, nie będziesz mieć wymówki, żeby pominąć sesję treningową. Wiosłując przez godzinę nie tylko odprężysz całe ciało i umysł, ale również spalisz od 500 do 600 kalorii.

Skoro już wiesz, jakie skuteczne ćwiczenia pomogą ci osiągnąć twój cel, zaplanuj trening, regularnie podnoś sobie poprzeczkę i zacznij się cieszyć świetną figurą i rewelacyjnym zdrowiem.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.