Skóra dłoni - jak chronić ją przed starzeniem?

Stosowanie kremów poprzez miejscowe masaże, a także kremy z filtrem – są niezbędne, aby skóra dłoni była dobrze odżywiona i abyśmy mogli zapobiegać przedwczesnemym oznakom starzenia.
Skóra dłoni - jak chronić ją przed starzeniem?
Abel Verdejo

Przejrzane i zatwierdzone przez: fizjoterapeuta Abel Verdejo.

Napisany przez Equipo Editorial

Ostatnia aktualizacja: 16 czerwca, 2023

Skóra dłoni –  jak chronić ją przed starzeniem?Pielęgnacja naszego ciała zależy w dużej mierze od utrzymania odpowiedniej rutyny składającej się z dobrych nawyków, które pozwalają mu przyswajać zmiany i się do nich przyzwyczaić. W ten sposób możemy oczekiwać dobrych rezultatów, zarówno dla naszego zdrowia, jak i wyglądu.Ręce powinny być uważane za jedną z najważniejszych części ciała, jeśli chodzi o pielęgnację. Codziennie używamy naszych dłoni. Dlatego też skóra i stawy rąk również odczuwają skutki wieku i pewnych regularnych czynności.W dzisiejszych czasach istnieje wiele sposobów, by skóra dłoni była odpowiedni zadbana. Zabiegi estetyczne są bardzo skuteczne i różnią się w zależności od ich ceny i rodzaju użytej techniki.

W tym artykule chcemy przedstawić listę tych niesamowitych zabiegów oferowanych przez przemysł kosmetyczny. Pokażemy też kilka sztuczek, z których możesz korzystać codziennie. W ten sposób będziesz w stanie nieco opóźnić starzenie się dłoni.

Estetyczne zabiegi na dłonie

Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy dermatologa lub specjalisty w zakresie pielęgnacji dłoni. Poprzez serię badań medycznych można określić, które leczenie będzie najbardziej odpowiednie w danym przypadku. Zależy to od rodzaju skóry i jej stanu zdrowia.

kremy

Mezoterapia

Zabieg ten jest zwykle stosowany, gdy skóra dłoni jest bardzo sucha, gdy ma bardzo mocno określone linie i wymaga dużego nawodnienia. Tę technikę najczęściej stosują osoby cierpiące na chorobę zwyrodnienia stawów.

  • Polega na stosowaniu leków homeopatycznych na bazie związków chemicznych i kompleksów witaminowych, które odnawiają  tkanki skórne i zapewniają głębokie nawilżenie.
  • W ten sposób stymulowana jest produkcja kolagenu, dzięki czemu skóra wygląda jaśniej i może odzyskać elastyczność.

Peeling chemiczny

Zabieg polega na złuszczaniu skóry rąk za pomocą specjalistycznych środków chemicznych.

Są idealne do rąk, które mają plamy i zmarszczki. Z biegiem czasu skóra staje się bardziej gładka i zyskuje młodzieńczy wygląd, a efekt jest zauważalny.

Metody wypełnienia

W tym przypadku leczenie wskazane jest zwłaszcza dla tych dłoni, których skóra znacznie straciła na grubości i dlatego wydaje się prawie przezroczysta, tak że żyły są bardzo dobrze widoczne.

  • Stosuje się go pod znieczuleniem miejscowym, aplikuje się kwas polimlekowy lub hialuronowy.
  • Uzyskane wyniki są niewiarygodne, ponieważ skóra znacznie odzyskuje swoją grubość.

Inne zalecenia dotyczące odmłodzenia dłoni

Poniższe zalecenia wiążą się przede wszystkim z dobrymi nawykami, które należy wziąć pod uwagę w codziennym życiu, aby skóra dłoni była zdrowa i pełna blasku. Są naprawdę proste i wymagają jedynie niewielkiego wysiłku z naszej strony.

Masaż przed pójściem spać

Podczas snu organizm wchodzi w stan relaksu, w którym komórki się regenerują, a niektóre składniki odżywcze są przyswajane. Dlatego zaleca się wykonywanie masaży kremami nawilżającymi zawierającymi naturalne olejki lub zioła.

  • Masuj dłonie delikatnymi, okrężnymi ruchami.
przygotowanie kremu a skóra dłoni

Skóra dłoni – chroń ją

Temperatura otoczenia jest jednym z czynników, które najbardziej wpływają na stan rąk. Przyzwyczaj się do ochrony rąk za pomocą środków nawilżających, zarówno przed zimnem, jak i przed ciepłem. Użycie kremu przeciwsłonecznego przed wyjściem i wystawieniem się na działanie promieni słonecznych jest niezwykle ważne.

Użyj odpowiedniego mydła i nie przesadzaj z myciem rąk

Jest to czynność, którą wykonujesz każdego dnia. Dlatego kluczowym czynnikiem jest stosowanie idealnego mydła, które dopasuje do warunków naszej skóry.

Staraj się używać tych, które składają się jedynie z naturalnych składników, takich jak, między innymi, olejki roślinne, aloes, miód, masło shea lub owies.

I pamiętaj, chociaż dbanie o higienę jest niezbędne, należy unikać mycia rąk częściej niż to naprawdę konieczne. Podobnie jak zmiany klimatyczne, nadmiar wody może również osłabić skórę rąk i zmniejszyć jej elastyczność.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Organizacion Mundial de la Salud. Higiene de las manos: ¿por qué, cómo, cuándo? OMS. 2012.
  • World Health Organization. Guía de la OMS sobre Higiene de Manos en la Atención de la Salud. World Heal Organ. 2009.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.