Siemię lniane na oczyszczenie jelit

W ostatnich latach siemię lniane stało się bardzo popularnym produktem spożywczym, ponieważ wykazano jego doskonałe właściwości, korzystne dla stanu naszego zdrowia dzięki wysokiej zawartości składników odżywczych i kwasów tłuszczowych omega-3.

Siemię lniane to nasiona składające się aż z 40% jadalnego błonnika, z czego jedną trzecią stanowi błonnik rozpuszczalny, a reszta jest błonnikiem w jego odmianie nierozpuszczalnej.

Rozpuszczalny błonnik jest odpowiedzialny za wychwytywanie toksyn, podczas gdy wersja nierozpuszczalna bierze udział w stymulowaniu procesów usuwania wszelkich odpadów z organizmu.

Siemię lniane można wykorzystać do oczyszczenia wnętrza jelita grubego i przywrócenia prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego.

Z uwagi na wysoką zawartość błonnika, tłuszczów wielonienasyconych i związków fitochemicznych, takich jak lignany ten produkt spożywczy może być naprawdę potężnym sojusznikiem w naszych staraniach o zapewnienie zdrowia naszego jelita grubego.

Nie tylko pomaga usunąć toksyny z naszego organizmu, ale również przyczynia się do jego prawidłowego funkcjonowania i zachowania dobrego stanu zdrowia.

Siemię lniane: korzystne właściwości dla oczyszczania jelita grubego

Siemię lniane ma łagodne działanie przeczyszczające, które sprzyja trawieniu i pomaga w sprawnym przechodzeniu odpadów przez cały układ pokarmowy.

Siemię lniane ma właściwości stymulujące ruchy robaczkowe jelit, które u wielu osób są zbyt delikatne i mogą z tego powodu powodować dolegliwości w postaci przewlekłych zaparć.

Zaparcia to problem zdrowotny, który może być przyczyną wielu różnych powikłań dla osób na nie cierpiących, ponieważ chory nie jest w stanie zapewnić odpowiednio intensywnych ruchów jelit pomimo wszelkich starań i wysiłków – co w konsekwencji przejawia się odkładaniem nadmiernej ilości odpadów w organizmie.

Może to powodować także inne poważne problemy zdrowotne.

Łyżka siemienia lnianego

Z tego też powodu siemię lniane spożywane odpowiednio często może okazać się jednym z najlepszych sojuszników w przypadku dolegliwości w postaci zaparć, ponieważ jego właściwości przeczyszczające powodują zmiękczenie kału i zapewniają mu lepszy poślizg, co znacznie ułatwia jego usunięcie z organizmu.

Siemię lniane ma właściwości odtruwające organizm, co pozwala skuteczniej wyeliminować substancje toksyczne, nagromadzone odpady, nadmiar substancji o wysokim stopniu kwasowości, a dodatkowo pozwala wyeliminować przykre dolegliwości wywoływane przez gazy jelitowe.

Ze względu na wysoką zawartość błonnika, kwasów tłuszczów oraz swoje silne działanie oczyszczające, siemię lniane jest bardzo pomocne w leczeniu problemów układu pokarmowego, które zwykle wpływają na nasz stan zdrowia i ogólne samopoczucie.

Produkt ten redukuje efekty niestrawności, zmniejsza stan zapalny wywołany przez hemoroidy, regeneruje florę jelitową w przewodzie pokarmowym, redukuje uchyłki i poprawia pracę jelit.

Właściwości, z jakich znane jest siemię lniane mogą również pomóc tym ludziom, którzy cierpią na zespół jelita drażliwego, ponieważ zmniejsza ono objawy tej choroby i zapobiega powstawaniu dyskomfortu podczas wykonywania codziennych czynności.

Jak naturalnie oczyścić jelito grube wykorzystując siemię lniane?

  • W celu skorzystania ze wszystkich korzyści oferowanych przez siemię lniane należy pamiętać o tym, że najlepiej jest kupić siemię lniane niepoddane procesowi łuskania, ponieważ w takiej postaci ma ono więcej błonnika, zarówno rozpuszczalnego jak i nierozpuszczalnego, który zauważalnie zwiększa skuteczność procesu oczyszczania jelita grubego.
  • Aby ułatwić sobie spożywanie siemienia lnianego i jednocześnie skorzystać ze wszystkich jego zalet, należy żuć poszczególne ziarna wraz z ich łupinami tak, aby powstała z nich drobna mączka, którą następnie można łatwo połknąć.
  • Należy unikać spożywania pełnych ziaren, ponieważ siemię lniane w takiej postaci jest o wiele trudniejsze do strawienia.
  • Gdy przygotujesz sobie już mączkę z siemienia lnianego, to powinieneś spożywać ją w liczbie dwóch łyżek dziennie, w postaci bezpośredniej lub po rozpuszczeniu w połowie szklanki wody lub soku. W celu ułatwienia jej połknięcia, można również namoczyć mączkę w wodzie przez około dwie godziny przed jej wypiciem.
  • Inną godną uwagi opcją jest namoczyć siemię lniane w wodzie, a następnie dokładnie je zmiksować za pomocą blendera.

Kiedy należy zakończyć terapię wykorzystującą siemię lniane?

Jelito grube

Czas stosowania zabiegu oczyszczającego jelita grubego opartego o siemię lniane jest właściwie nieograniczony i zależy od indywidualnych upodobań każdego człowieka.

Po pierwsze należy mieć pod kontrolą stan zapalny jelita grubego oraz szereg toksyn, które mogły się skutkiem tego schorzenia odłożyć w organizmie.

Najlepiej jest jeść siemię lniane dosyć często, co pozwoli Ci skutecznie walczyć z zaparciami i pozwoli wrócić do standardowego wypróżnienia się dwa lub trzy razy dziennie, tak jak dawniej.

Po uzyskaniu satysfakcjonujących Cię rezultatów, możesz przestać spożywać siemię lniane, ale nie będzie stanowiło problemu, jeśli nadal będziesz traktować je jako jeden ze składników codziennej diety.

O czym należy jeszcze pamiętać?

  • Pamiętaj, że ta naturalna metoda leczenia może być bardzo skuteczna, o ile będziesz konsekwentny w jej stosowaniu.
  • Zwiększ ilość spożywanych pokarmów bogatych w błonnik, takich jak produkty pełnoziarniste, owoce i warzywa, żeby podać tylko kilka przykładów. Spróbuj też zmienić swoją dietę i wyeliminować te pokarmy, które mogą być szkodliwe dla Twojego zdrowia.
  • Przejdź na zdrowszy styl życia, dobrze się wysypiaj każdego dnia, uprawiaj ćwiczenia fizyczne, jedz powoli, pij dziennie wystarczającą ilość wody, itp.
WIĘCEJ DLA CIEBIE