Shake odchudzający z melonem, jabłkiem i ogórkiem
Shake odchudzający to połączenie takich składników jak melon, zielone jabłko i ogórek, które w szybki i skuteczny sposób pomogą Ci pozbyć się zbędnych kilogramów. Pijąc go regularnie przez co najmniej dwa tygodnie, szybko zauważysz różnicę w swojej sylwetce i samopoczuciu.
Shake ten to proste i w pełni naturalne rozwiązanie dla osób chcących usprawnić detoks organizmu, przyspieszyć metabolizm i pozbyć się nadmiaru płynów. Dodatkowo, napój ten zapewni Ci potężną dawkę energii, od której dobrze jest zacząć dzień.
Już po kilku tygodniach regularnego picia tego napoju, zauważysz pierwsze efekty, zwłaszcza jeśli shake będzie tylko uzupełnieniem zdrowej i zbilansowanej diety odchudzającej i ćwiczeń fizycznych. Napój ten to doskonały sposób, by zgubić kilka zbędnych kilogramów i zwiększyć dzienne spożycie witamin i minerałów.
Doskonale komponuje się on ze śniadaniem – jest to duża dawka białka i błonnika, które przydadzą Ci się zwłaszcza rano. Już za chwilę poznasz wszystkie zdrowotne właściwości tego napoju oraz przepis, jak go przygotować.
Zielony shake odchudzający
Zacznijmy od być może oczywistej, ale zarazem najważniejszej rzeczy: pamiętaj, że shake ten nie wymaga dodawania żadnych słodzików czy cukru, jest to wręcz niewskazane. Tylko wtedy przyniesie Ci on oczekiwane rezultaty i będziesz się cieszyć nie tylko dawką energii, ale i jego świeżym i orzeźwiającym smakiem.
Napój ten ma właściwości zdrowotne, energetyzujące i oczyszczające. Warto zadbać o to, by wszystkie składniki były w stu procentach naturalne i organiczne.
Unikaj owoców pryskanych, gdyż do przygotowania koktajlu będziemy wykorzystywać je razem ze skórką, zwłaszcza w przypadku jabłka, gdzie to właśnie skórka jest źródłem największej liczby substancji odżywczych. Przyjrzyjmy się teraz bliżej poszczególnym składnikom.
Melon: orzeźwiający i odchudzający
Wybierz taki gatunek melona, jaki najbardziej Ci odpowiada, albo taki, na który aktualnie jest sezon. W owocu tym znajduje się wiele naturalnych cukrów, które doskonale zaspokoją Twoją chęć na coś słodkiego i pozwolą Ci uniknąć objadania się czy podjadania pomiędzy posiłkami.
Zarówno melony, jak i arbuzy, są niezwykle bogate w wodę, błonnik i przeciwutleniacze. Co więcej, zawierają one za to dość mało kalorii. Te dwie właściwości tych owoców sprawiają, że jest to doskonała przekąska, która zapewni Ci długotrwałe uczucie sytości.
Dietetycy zalecają spożywanie dziennie nawet 150 gramów melona, najlepiej rano lub po południu, jako przekąskę. Melony łatwo jest wkomponować w różne propozycje śniadaniowe – dodawaj ten owoc do jogurtów, płatków zbożowych czy łącz go z innymi owocami. To świetny sposób, by schudnąć, a następnie jak najdłużej utrzymać wymarzoną sylwetkę.
Przeczytaj również: Chłodnik z melona na utratę wagi
Zielone jabłko: sycące i bogate w przeciwutleniacze
Do odchudzającego koktajlu potrzebne będzie Ci zielone jabłko ze skórką. Jest to owoc o niskiej zawartości sodu i kalorii, bogaty za to w przeciwutleniacze, które pobudzają metabolizm; dzięki temu jest on idealny w przypadku wszelkich diet odchudzających czy oczyszczających.
Jedna porcja zielonego jabłka to mniej niż 80 kalorii! W połączeniu z melonem i ogórkiem dostarczasz sobie ogromną dawkę rozpuszczalnego błonnika, który pobudza trawienie i zapewnia długotrwałe uczucie sytości.
Co więcej, zielone jabłko stabilizuje poziom cukru we krwi, co sprawia, że jest idealne dla osób cierpiących na cukrzycę czy dla tych w grupie ryzyka tego schorzenia.
Zobacz także: Dieta jabłkowa – czyli przepis na płaski brzuch
Ogórek: doskonałe nawodnienie
Być może ten fakt Cię zaskoczy, ale ogórek należy do tej samej rodziny co… arbuz. Wyjaśnia to między innymi takie podobieństwa jak wysoka zawartość wody, właściwości oczyszczające, nawadniające i redukujące poziom złego cholesterolu we krwi.
Co istotne, shake odchudzający zawierający ogórki pomaga zwalczyć retencję płynów w organizmie, łagodzi także dokuczliwe uczucie ciężkości, które nieraz dopada nas po jedzeniu.
Ogórek to także źródło enzymów i witamin; pobudza krążenie krwi, wpływając tym samym wszechstronnie na stan naszego zdrowia.
Jak przygotować napój odchudzający z tych składników?
Potrzebne składniki
- 1 szklanka pokrojonego w kostkę melona dowolnego gatunku (150 gramów)
- Zielone jabłko
- Duży ogórek
- 1 szklanka wody
Sposób przygotowania
- Zacznij od umycia jabłka i ogórka. Pamiętaj, aby jabłka nie obierać ze skórki, tylko pokroić je w ćwiartki.
- Ogórka obierz i pokrój na kawałki, aby łatwiej było go zmiksować. Czyż to nie proste?
- Usuń pestki z melona i pokrój owoc w kostkę.
- Dodaj wszystkie składniki do blendera razem z wodą. Uzyskasz gładką kremową konsystencję.
- Jeśli chcesz zwiększyć działanie oczyszczające tego koktajlu, koniecznie dodaj odrobinę soku z cytryny.
Oczywiście sam shake nie wystarczy, by zgubić zbędne kilogramy – może być za to świetnym uzupełnieniem diety odchudzającej. Koniecznie spróbuj przygotować go już dziś!
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Beukema M, Faas MM, de Vos P. The effects of different dietary fiber pectin structures on the gastrointestinal immune barrier: impact via gut microbiota and direct effects on immune cells. Exp Mol Med. 2020 Sep;52(9):1364-1376. doi: 10.1038/s12276-020-0449-2. Epub 2020 Sep 10. PMID: 32908213.
- Borvornparadorn M, Sapampai V, et al. Increased chewing reduces energy intake, but not postprandial glucose and insulin, in healthy weight and overweight young adults. Nutrition and Dietetics. Febrero 2019. 76 (1): 89-94.
- Carr AC, Maggini S. Vitamin C and Immune Function. Nutrients. 2017 Nov 3;9(11):1211. doi: 10.3390/nu9111211. PMID: 29099763; PMCID: PMC5707683.
- Medline Plus. Antioxidantes. Biblioteca Nacional de Medicina.
- Reynolds AN, Akerman AP, Mann J. Dietary fibre and whole grains in diabetes management: Systematic review and meta-analyses. PLoS Med. 2020 Mar 6;17(3):e1003053. doi: 10.1371/journal.pmed.1003053. PMID: 32142510; PMCID: PMC7059907.