Seks - 8 objawów, że Twoje ciało go pragnie

Jeżeli w miarę regularnie uprawiasz seks, Twoja skóra będzie dużo bardziej promienna, wyraźnie zmniejszą się jej niedoskonałości, rozszerzą się pory, co z kolei pobudzi usuwanie toksyn.

Ostatnia aktualizacja: 22 lutego, 2023

Twoje wrodzone potrzeby fizjologiczne i seksualne objawiają się w Twoim organizmie poprzez szereg objawów. Stanowią one odzwierciedlenie odczuwanej przez Ciebie ochoty na seks i na dreszczyk związany z nowymi doznaniami.

Nieuprawianie seksu wpływa na Twoją kondycję fizyczną i psychiczną, niezależnie od tego, czy zdajesz sobie z tego sprawę, czy nie. Ta podstawowa ludzka potrzeba sięga znacznie głębiej, niż tylko do zwykłego poszukiwania przyjemności, jaką niesie za sobą seks. Odgrywa również istotną rolę w Twoim ogólnym zdrowiu i samopoczuciu.

Z takich czy innych powodów, pewni ludzie w pełni świadomie tłumią swoje potrzeby seksualne. Inni z kolei z łatwością wyrażają swoje pragnienia i chętnie rzucają się w wir nowych, podniecających doświadczeń, gdy tylko nadarzy im się taka okazja.

Niezależnie od tego, do której grupy się zaliczasz, jeżeli przez dłuższy czas nie uprawiasz seksu, pragnienia Twojego ciała ujawnią się układając się w precyzyjny wzór objawów.

Seks – po czym można poznać, że Twoje ciało go pragnie?

1. Kłopoty ze snem a seks

Czy zauważasz, że ostatnio miewasz kłopoty ze snem? Seks stymuluje wydzielanie w organizmie hormonu znanego pod nazwą oksytocyna, bardzo ważnego w procesie zasypiania.

Jeżeli osoba od dłuższego czasu nie uprawia seksu, zaburzenia snu mogą się jeszcze pogorszyć.

2. Rozdrażnienie i stres

Gwałtowna huśtawka nastrojów, psychiczne wzloty i upadki, zwłaszcza, gdy znajdujesz się w pracy, bądź w gronie przyjaciół, najprawdopodobniej wskazuje na to, że przydałby Ci się seks .

Stres i rozdrażnienie

Przyczyn takiego nastroju może być oczywiście więcej. Jeśli jednak od Twojego ostatniego kontaktu seksualnego minęły już tygodnie lub nawet miesiące, bardzo prawdopodobne, że będą Ci doskwierać negatywne emocje, rozdrażnienie, pesymizm i nagłe zmiany w nastawieniu.

Polecamy też przeczytanie artykułu: Sposoby na skołatane nerwy

Musisz wiedzieć, że seks przyczynia się do utrzymania dobrego nastroju. I choć możesz się starać ignorować ten fakt, jest to podstawowa potrzeba fizyczna i psychiczna człowieka, której po prostu nie da się stłumić.

3. Fantazje erotyczne

Do pewnego stopnia każdy z nas miewa fantazje i sny o tematyce erotycznej. Zazwyczaj pojawiają się one w nocy i są rezultatem jakichś form stymulacji.

Jeżeli jednak zauważamy, że seks pojawia się w naszych fantazjach coraz częściej, albo zaczynasz myśleć o nim kilka razy w ciągu dnia – oznacza to, że Twoje ciało wręcz o niego błaga.

4. Twoja skóra traci swój blask

Wydawać by się mogło niedorzeczne myśleć, że seks może mieć wpływ na wygląd Twojej skóry. Tak jednak jest. Jeżeli często uprawiasz seks, otwierają się Twoje pory skórne. To z kolei pomaga pozbyć się zanieczyszczeń, które w innym przypadku spowodowałyby niedoskonałości skórne.

Oczywiście, chcąc utrzymać piękny stan skóry, możesz skorzystać z licznych dostępnych kuracji. Seks jednak – podobnie jak każda inna aktywność fizyczna – pomaga w naturalny sposób pozbyć się toksyn. Dzieje się tak na skutek pocenia się oraz przyspieszonego krążenia krwi.

Jeżeli zauważasz, że Twoja twarz straciła swój naturalny blask, bądź pojawił się na niej trądzik i wypryski, może to oznaczać, że Twoje ciało prosi o seks.

5. Stajesz się mniej towarzyski

Nieuprawianie seksu może doprowadzić do izolacji społecznej. Dzieje się tak, ponieważ Twoje ciało produkuje wtedy mniej endorfin, hormonów, które przyczyniają się do dobrego nastroju i potrzeby przebywania z innymi.

6. Seks – jego brak może powodować fizyczny dyskomfort

Czy doskwiera Ci jakiś typ nietypowego bólu?

Ból głowy

Jeżeli nie uprawiasz seksu, zmniejsza się wytwarzanie w Twoim ciele serotoniny i endorfin. Są to “hormony szczęścia”, znane z tego, że redukują poziom odczuwanego bólu.

7. Brak pewności siebie

Jednym ze skutków ubocznych, gdy nie uprawiasz seksu jest brak pewności siebie i uczucie zagubienia w stosunku do swojej osoby i tego, czym się zajmujesz.

Seks niewątpliwie zwiększa poczucie własnej wartości. Zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn zapewnia poczucie, że jest się pożądanym i otoczonym troską.

Brak tego wzbogacającego przeżycia powoduje głębokie uczucie frustracji, które w rezultacie może prowadzić do depresji, niepokoju i trudności w podejmowaniu decyzji.

8. Niebezpieczne poczucie osamotnienia

Ostrożnie! Kiedy doskwiera Ci poczucie samotności, zwiększa się prawdopodobieństwo, że podejmiesz niewłaściwe decyzje , zwłaszcza, gdy w grę wchodzi seks.

Samotność

Jeżeli już od dłuższego czasu nie uprawiasz seksu, wzmożone poczucie osamotnienia może przytłumić Twój zdrowy osąd. To z kolei może doprowadzić do poniższych niewłaściwych decyzji:

  • Zdecydujesz się wrócić do poprzedniego partnera, nawet, jeśli związek był nieudany.
  • Spróbujesz seksu z kimś w Twoim otoczeniu – z przyjacielem (bądź przyjaciółką) albo nawet współpracownikiem.
  • Skończysz uprawiając przygodny seks z obcą osobą poznaną na imprezie lub w pubie, zwłaszcza po wypiciu kilku drinków.

Tego typu decyzje zdecydowanie nie należą do najrozsądniejszych. Choć nie zawsze musi się tak skończyć, mogą one przynieść potencjalnie negatywne konsekwencje.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.