Rzucenie palenia – Oto 5 korzyści dla Twojego wyglądu

· Wrzesień 4, 2017
Rzucając palenie nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale i poprawisz swoje samopoczucie oraz wygląd.

Rzucenie palenia to wyzwanie dla każdego palacza, jednak warto położyć na szali zarówno włożony w to wysiłek, jak i wszystkie możliwe korzyści. Gwarantujemy, że po chwili refleksji Ty także dojdziesz do wniosku, że rzucając palenie skorzysta na tym nie tylko Twoje zdrowie, ale i wygląd.

Rzucenie palenia pozwoli Ci ograniczyć ryzyko nowotworów, zawału czy chorób serca, udaru oraz zaćmy. Dodatkową korzyścią będzie znaczna poprawa kondycji skóry i kilka innych zalet dla Twojego wyglądu.

Już w krótkim czasie po rzuceniu palenia zauważysz, że łatwiej Ci się oddycha, stopniowo znikną także takie objawy jak osławiony ,,kaszel palacza”. Co więcej, będziesz nie tylko czuć się, ale i wyglądać młodziej – rzucenie palenia pozwoli bowiem na poprawę kondycji skóry, zębów i paznokci.

Każda z nas marzy o pięknym, zdrowym i młodym wyglądzie. Rezygnując z palenia papierosów wykonujesz bardzo ważny krok w walce o swoje piękno. To poważna zmiana, na którą warto się zdecydować i skorzystać ze wszystkich korzyści.

1. Rzucenie palenia powstrzyma przedwczesne starzenie się skóry

Zmarszczki pod oczami

Nieważne, ile masz lat – ważne, na ile się czujesz i na ile… wyglądasz. Przedwczesne starzenie się skóry to jedna z przykrych konsekwencji nałogowego palenia papierosów. Nikotyna wywołuje bowiem zwężanie naczyń krwionośnych, zwłaszcza w zewnętrznych warstwach skóry.

Zaburza to krążenie krwi i jej dopływ do komórek skóry, przez co procesy degeneracji i starzenia się zachodzą o wiele szybciej niż normalnie.

Bez odpowiedniego dopływu krwi do skóry trudno także o jej odpowiednie dotlenienie i dostarczenie jej substancji odżywczych.

Tysiące substancji chemicznych obecnych w papierosach wywołują między innymi utratę kolagenu oraz elastyny. Rzucenie palenia pozwoli Ci powstrzymać te przedwczesne zmiany w Twoim wyglądzie.

2. Lepsze zdrowie jamy ustnej i wygląd zębów

Zdrowy uśmiech to niezwykle ważny element naszego codziennego stroju. Co więcej, to nie tylko istotny aspekt naszego wyglądu zewnętrznego. To także zwierciadło, w którym odbija się stan naszego zdrowia. Nigdy nie zaniedbuj kondycji swojej jamy ustnej i pamiętaj, że jednym z nałogów, które bardzo jej szkodzą jest właśnie palenie papierosów.

Obecne w nich substancje smoliste oraz nikotyna wywołują bowiem żółknięcie zębów, utratę blasku i problemy z dziąsłami, także wolniejsze gojenie się ran.

Rzucenie palenia to pierwszy krok w walce o śnieżnobiały uśmiech i odpowiednią higienę jamy ustnej. Jeśli boisz się radykalnej zmiany, zacznij od ograniczenia liczby wypalanych papierosów, następnie zastąp je papierosami elektronicznym, po to, by koniec końców – ze wsparciem plastra lub gumy antynikotynowej – pożegnać się z nimi raz na zawsze.

3. Piękne gęste włosy, dzięki rzuceniu palenia

Wypadanie włosów

Jeśli jeszcze szukasz powodu, by rzucić palenie raz na zawsze, zastanów się nad tym, jak nałóg ten wpływa na wygląd i kondycję Twoich włosów.

U nałogowych palaczy naukowcy stwierdzili nie tylko wysoką obecność substancji chemicznych i toksyn, ale przede wszystkim – zniszczenie DNA wewnątrz mieszków włosowych.

Wywołuje to nie tylko nadmierne wypadanie włosów, ale i ich znaczne osłabienie. Jest to problem zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. Jeśli nie chcesz ryzykować swojego zdrowia i wyglądu, zdecyduj się na rzucenie palenia już dziś.

4. Lepszy wygląd skóry

Zmiany skórne

Wspomnieliśmy już o wpływie rzucenia palenia na powstrzymanie przedwczesnego starzenia się skóry. Warto jednak zauważyć, że przedwczesne starzenie to niejedyny problem kondycji skóry u nałogowych palaczy.

Jeśli palisz papierosy, Twoja skóra staje się ziemista. Dodatkowo nabiera niezdrowy odcień, pojawiają się przebarwienia, cienie pod oczami i różne niedoskonałości.

Rzucenie palenia pozwala na lepsze krążenie krwi do skóry i jej dotlenienie, dzięki czemu trafi do niej mniej toksycznych substancji.

Pozwoli to zniwelować negatywny wpływ nikotyny na kondycję Twojej skóry i Twój wygląd. Rezygnując z tego nałogu dajesz swojemu organizmowi na samoistną stopniową regenerację. 

5. Poprawia się zdolność regeneracji i gojenia się ran

Palenie papierosów sprawia, że czerwone krwinki (hemoglobina) nie otrzymuje odpowiedniej dawki tlenu. Wywołuje to obkurczanie się naczyń krwionośnych, a w konsekwencji także spowolnione procesy regeneracji komórek i gojenia się ran.

Jest to problem stosunkowo dokuczliwy w codziennym życiu, a może być nawet niebezpieczny dla Twojego zdrowia i życia, na przykład jeśli w najbliższym czasie spodziewasz się operacji lub zabiegu chirurgicznego.

Skaleczenie

Rzucenie palenia to duże wyzwanie. Warto jednak się go podjąć, by cieszyć się nie tylko zdrowiem i dobrym samopoczuciem, ale także realnymi zmianami na lepsze w swoim wyglądzie zewnętrznym. Dzisiejsza medycyna i technologia oferują Ci całą gamę sposobów, które pomogą Ci pozbyć się tego przykrego nałogu.

Dzięki nim walka z uzależnieniem stanie się prostsza, a efekty zauważysz jeszcze szybciej.

Nie wahaj się także zwrócić się po pomoc do specjalisty, który razem z Tobą wybierze najlepsza dla Ciebie metodę i plan rzucania palenia. Już niedługo w lustrze zobaczysz całkiem nową osobę – piękniejszą, silniejszą i zdrowszą.