Rozszerzone pory? Zrób tonik z pomarańczy

Dzięki swoim właściwościom ściągającym, pomarańcza może nam pomóc w usunięciu martwych komórek. Inną zaletą jest fakt, że stosowanie pomarańczy przeciwdziała przetłuszczaniu się skóry i pozwala zminimalizować ilość rozszerzonych porów.
Rozszerzone pory? Zrób tonik z pomarańczy
Karla Henríquez

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Karla Henríquez.

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Rozszerzone pory to jeden z bardziej znanych problemów estetycznych, który dotyczy wielu z nas. Rozszerzone pory zazwyczaj występują u osób, które posiadają skórę przetłuszczającą się bądź trądzikową.

Rozmiar, jaki osiągają te otwory widoczne na skórze, może się różnić w zależności od wieku, płci, a także od czynników genetycznych. Jednakże udowodniono, że na wielkość porów mają również wpływ codzienne zabiegi.

Choć ten mankament nie powoduje najmniejszego ryzyka dla naszego zdrowia, dla niektórych osób może stanowić bardzo uciążliwy problem ze względu na estetykę. Właśnie dlatego istnieje mnóstwo sposobów na zamknięcie rozszerzonych porów i poprawę wyglądu naszej skóry.

Wśród wielu alternatyw istnieją produkty w 100% naturalne. Pomagają one kontrolować sytuację bez wywoływania jakichkolwiek efektów ubocznych, szkodliwych dla naszego zdrowia.

Czytając ten artykuł, dowiesz się, jak w łatwy sposób przygotować tonik z pomarańczy. Jego regularne stosowanie przyniesie niesamowite rezultaty, gdy cierpisz na rozszerzone pory i chcesz przy okazji oczyścić skórę. Koniecznie go wypróbuj!

Rozszerzone pory – Jak może zaradzić pomarańcza?

Wśród mało znanych korzyści z kosmetycznego stosowania pomarańczy jest ta, związana z polepszeniem stanu naszej skóry. Poza tym, że posiada smaczny, słodki smak, zapewnia wiele wartości odżywczych. A te nie pozostają bez znaczenia dla poprawy stanu naszego zdrowia.

Pomarańcza pomaga też ograniczyć ilość zanieczyszczeń skórnych. Bardzo dobrze znana z wysokiej zawartości witaminy C, flawonoidów i olejków eterycznych, pomarańcza ponadto skutecznie blokuje działanie wolnych rodników odpowiedzialnych za pojawianie się pierwszych oznak starzenia się.

Rozszerzone pory i wypryski skórne

Ekstrakt z pomarańczy okazał się bardzo popularny w przemyśle kosmetycznym, ponieważ potrafi skutecznie minimalizuje występowanie zmian skórnych, a także nadaje skórze naturalny, lekko opalony odcień.

Jak sok z pomarańczy wpływa na zdrowie skóry?

Ze względu na swoje liczne właściwości, od pewnego czasu bardzo łatwo napotkać pomarańczę bądź wyciągi z tego owocu jako aktywny składnik zawarty w licznych produktach kosmetycznych. Jednak używanie ekstraktu z pomarańczy w naturalnym stanie może przynieść jeszcze lepsze rezultaty.

Jest zdrowszy dla organizmu, ponieważ nie zawiera żadnych chemicznych dodatków, a ponadto działa skuteczniej ze względu na odpowiednią zawartość naturalnych składników. Stosując ekstrakt z pomarańczy, możesz w pełni wykorzystać właściwości, jakich dostarcza ten zdrowy owoc.

Na przykład kwasek zawarty w pomarańczy pomaga usuwać martwe komórki, a także nadmiar tłuszczu występującego na skórze. Takie działanie okazuje się zbawienne dla osób mających rozszerzone pory, a także mających do czynienia z nieestetycznymi czarnymi zaskórnikami występującymi na twarzy.

Przeczytaj również artykuł: Pomarańcza – jej zalety oraz zastosowania

Wpływ pomarańczy na rozszerzone pory

Innym zastosowaniem jest używanie pomarańczy jako odświeżającego toniku dla oczu, gdy mamy do czynienia ze stanem zapalnym. Stosowanie pomarańczy w okolicach oczu ma jeszcze jedną ważną zaletę – opóźnia pojawianie się nieestetycznych zmarszczek w tej części twarzy.

Pomarańcza zawiera kwas foliowy, składnik odżywczy, który pomaga w rozwoju i regeneracji komórek naszej skóry. Ponadto właściwości zawarte w tym owocu stabilizują naturalne pH skóry, redukują nadmierną produkcję łoju, a także są cenne w profilaktyce trądziku.

Ekstrakt z pomarańczy na rozszerzone pory

Sposób przygotowania własnego toniku z pomarańczy jest dziecinnie prosty. Do tego fakt, że jest to produkt w 100% naturalny sprawia, że możesz wykorzystać wszystkie cenne właściwości tego owocu.

Stosując regularnie tonik z pomarańczy sprawisz, że Twoja skóra będzie jaśniejsza, a także mocniejsza, zdrowsza i wyraźnie odmłodzona.

Domowej roboty tonik z pomarańczy na rozszerzone pory

Naturalny tonik z pomarańczy to również sposób na profilaktykę. Zapobiega występowaniu plam, łagodzi negatywne skutki nadmiernego wystawiania się na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, a także innych defekty, które wraz z wiekiem zaczynają się pojawiać na skórze.

Jednak największą korzyścią z regularnego stosowania toniku z pomarańczy bez wątpienia jest to, że zamyka on rozszerzone pory, pozostawiając przy tym zdrowszą skórę.

Jak możesz przygotować tonik z pomarańczy, który pomoże Ci zamknąć rozszerzone pory? To naprawdę proste!

Przygotuj:

  • 0,25 szklanki soku z pomarańczy
  • 1 łyżka wody różanej (10ml)
  • 1 butelka z atomizerem
  • Sitko
  • Bawełnianą szmatkę

Przygotowanie

  • Sok z pomarańczy wlej do czystego naczynia. Pamiętaj, że sok musi być świeży, ponieważ po kilku godzinach, na skutek działania tlenu, traci on swoje najważniejsze właściwości.
  • Odcedź sok przez sitko, a następnie przelej do buteleczki z atomizerem.
  • Dodaj wodę z róż.
  • Zamknij pojemniczek i wstrząśnij, aby składniki dobrze się wymieszały.

Sposób użycia

Kobieta oczyszcza twarz wacikiem

Dokładnie umyj twarz pod bieżącą letnią wodą. Osusz ręcznikiem, a następnie w jednolity sposób nałóż tonik na twarz. Możesz także użyć na przykład bawełnianego wacika, aby wykonywać masaż skóry, na którą naniosłaś tonik.

Pozostaw na dziesięć minut, a następnie spłucz letnią wodą. Szybko zauważysz, że rozszerzone pory wyraźnie się zmniejszą.

Tonik z pomarańczy na rozszerzone pory możesz przechowywać w lodówce aż do pięciu dni. Po tym czasie bezpowrotnie traci on swoje właściwości i stosowanie go nie przyniesie spodziewanych efektów.

Pamiętaj, że…

Po zastosowaniu toniku na rozszerzone pory nie powinnaś wystawiać się na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Mogłoby to wywołać pojawienie się na skórze plam lub innych niepożądanych zmian.

Nawet, gdy zdecydujesz się stosować tonik wieczorem, wskazane jest użycie kolejnego dnia filtra przeciwsłonecznego.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.