Rozszerzone pory? Zrób tonik z pomarańczy

· Lipiec 29, 2016
Dzięki swoim właściwością ściągającym, pomarańcza może nam pomóc w usunięciu martwych komórek. Inną zaletą jest fakt, że stosowanie pomarańczy przeciwdziała przetłuszczaniu się skóry i pozwala zminimalizować ilość rozszerzonych porów.

Rozszerzone pory to jeden z bardziej znanych problemów estetycznych, który dotyczy wielu z nas. Rozszerzone pory zazwyczaj występują u osób, które również cierpią na efekt przetłuszczającej się skóry.

Rozmiar, jaki osiągają te otwory widoczne na skórze, może się różnić w zależności od wieku, płci, a także od czynników genetycznych. Jednakże udowodniono, że na wielkość porów mają również wpływ zabiegi, jakie zapewniamy skórze naszej twarzy.

Choć ten mankament nie powoduje najmniejszego ryzyka dla naszego zdrowia, dla niektórych osób może stanowić bardzo uciążliwy problem ze względu na estetykę. Właśnie dlatego istnieje mnóstwo sposobów na zamknięcie rozszerzonych porów i poprawę wyglądu naszej skóry.

Nie przegap: Tonik przeciwzmarszczkowy domowej roboty

Wśród wielu alternatyw istnieją produkty w 100% naturalne, które mogą pomóc kontrolować sytuację bez wywoływania jakichkolwiek efektów ubocznych, szkodliwych dla naszego zdrowia.

Czytając ten artykuł dowiesz się jak w łatwy sposób przygotować tonik z pomarańczy, którego używanie przyniesie niesamowite rezultaty gdy cierpisz na rozszerzone pory i chcesz przy okazji oczyścić skórę. Koniecznie go wypróbuj!

Rozszerzone pory – o tym, jak pomoże Ci pomarańcza

Wśród mało znanych korzyści z używania pomarańczy jest ta związana z polepszeniem stanu naszej skóry. Poza tym, że posiada smaczny, słodki smak, zapewnia wiele wartości odżywczych, które nie pozostają bez znaczenia dla poprawy naszego stanu zdrowia.

Pomarańcza pomaga też ograniczyć ilość zanieczyszczeń skórnych. Bardzo dobrze znana z wysokiej zawartości witaminy C, flawonoidów i olejków eterycznych, pomarańcza ponadto skutecznie blokuje działanie wolnych rodników odpowiedzialnych za pojawianie się pierwszych oznak starzenia się.

Rozszerzone pory

Ekstrakt z pomarańczy okazał się bardzo popularny w przemyśle kosmetycznym, ponieważ potrafi skutecznie minimalizuje występowanie zmian skórnych, a także nadaje skórze naturalny, lekko opalony odcień.

Ze względu na swoje liczne właściwości, od pewnego czasu bardzo łatwo napotkać pomarańczę bądź wyciągi z tego owocu jako aktywny składnik zawarty w licznych produktach kosmetycznych. Jednak używanie ekstraktu z pomarańczy w naturalnym stanie może przynieść jeszcze lepsze rezultaty.

Przeczytaj również artykuł: Olejek pomarańczowy na grzybicę paznokci

Jest zdrowszy dla organizmu, ponieważ nie zawiera żadnych chemicznych dodatków, a ponadto działa skuteczniej ze względu na odpowiednią zawartość naturalnych składników. Jedynie stosując ekstrakt z pomarańczy możesz w pełni wykorzystać właściwości, jakich dostarcza ten zdrowy owoc.

Na przykład kwasek zawarty w pomarańczy pomaga usuwać martwe komórki, a także nadmiar tłuszczu występującego na skórze. Takie działanie okazuje się zbawienne dla osób mających rozszerzone pory, a także mających do czynienia z nieestetycznymi czarnymi punktami występującymi na twarzy.

Przeczytaj również artykuł: Pomarańcza – jej zalety oraz zastosowania

Innym zastosowaniem jest używanie pomarańczy jako odświeżającego toniku dla oczu, gdy mamy do czynienia ze stanem zapalnym. Używanie pomarańczy w okolicach oczu ma jeszcze jedną ważną zaletę – opóźnia pojawianie się nieestetycznych zmarszczek w tej części twarzy.

Pomarańcza zawiera kwas foliowy, składnik odżywczy, który pomaga w rozwoju i regeneracji komórek naszej skóry. Ponadto, właściwości zawarte w tym owocu stabilizują naturalne pH skóry redukują nadmierną produkcję łoju, a także są cenne w profilaktyce trądziku.

Ekstrakt z pomarańczy na rozszerzone pory

Sposób przygotowania własnego toniku z pomarańczy jest dziecinnie prosty. Do tego fakt, że jest to produkt w 100% naturalny sprawia, że możesz wykorzystać wszystkie cenne właściwości, jakie owoc pomarańczy dostarcza dla oczyszczania Twojej skóry.

Stosując regularnie tonik z pomarańczy sprawisz, że Twoja skóra będzie jaśniejsza, a także mocniejsza, zdrowsza i wyraźnie odmłodzona.

Przeczytaj również artykuł: Piękna i zdrowa skóra – jak to osiągnąć?

Jest to również sposób na profilaktykę występowania plam, łagodzenie negatywnych skutków nadmiernego wystawiania się na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, a także innych defektów, które wraz z wiekiem i zaczynają się pojawiać na skórze.

Jednak największą korzyścią z regularnego stosowania toniku z pomarańczy bez wątpienia pozostaje to, które zamyka rozszerzone pory, pozostawiając przy tym zdrowszą skórę.

Jak możesz przygotować tonik z pomarańczy, który pomoże Ci zamknąć rozszerzone pory? To naprawdę proste!

Przygotuj:

  • 0,25 szklanki soku z pomarańczy
  • 1 łyżka wody różanej (10ml)
  • 1 butelka z atomizerem
  • Sitko
  • Bawełnianą szmatkę

Przygotowanie

  • Sok z pomarańczy wlej do czystego naczynia. Pamiętaj, że sok musi być świeży, ponieważ po kilku godzinach, na skutek działania tlenu, traci on swoje najważniejsze właściwości.
  • Odcedź sok przez sitko, a następnie przelej do buteleczki z atomizerem.
  • Dodaj wodę z róż.
  • Zamknij pojemniczek i wstrząśnij, aby składniki dobrze się wymieszały.

Sposób użycia

Kobieta z wacikiem stojąca przed lustrem

Dokładnie umyj twarz pod bieżącą letnią wodą. Osusz ręcznikiem, a następnie w jednolity sposób nałóż tonik na twarz. Możesz także użyć na przykład bawełnianego wacika, aby wykonywać masaż skóry, na którą naniosłaś tonik.

Pozostaw na dziesięć minut, a następnie spłucz letnią wodą. Szybko zauważysz, że rozszerzone pory wyraźnie się zmniejszą.

Tonik z pomarańczy na rozszerzone pory możesz przechowywać w lodówce aż do pięciu dni. Po tym czasie bezpowrotnie traci on swoje właściwości i stosowanie go nie przyniesie spodziewanych efektów.

Pamiętaj, że…

Po zastosowaniu toniku na rozszerzone pory nie powinnaś wystawiać się na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Mogłoby to wywołać pojawienie się na skórze plam lub innych niepożądanych zmian.

Nawet, gdy zdecydujesz się stosować tonik wieczorem, wskazane jest użycie kolejnego dnia filtra przeciwsłonecznego.