Rozmaryn i pokrzywa - kuracja dla twoich włosów

Chcesz wiedzieć, jak naturalnie wzmocnić włosy? Istnieją różne domowe środki zaradcze, takie jak balsamy z rozmarynem i pokrzywą. To połączenie wzmocni Twoje włosy i nada im upragniony blask.
Rozmaryn i pokrzywa - kuracja dla twoich włosów

Ostatnia aktualizacja: 19 stycznia, 2023

Bujna i zadbana czupryna jest odzwierciedleniem piękna i dobrego zdrowia. Niezależnie od fasonów i fryzur, które są w modzie, zdrowe włosy wyróżniają się i przyciągają uwagę każdego. Nic więc dziwnego, że zawsze szukamy nowych i ulepszonych zabiegów. Czy wiesz, że rozmaryn i pokrzywa tworzą znakomitą mieszankę na włosy?

Utrata włosów jest przykra i negatywnie wpływa na poczucie własnej wartości.To samo dotyczy słabych pasm lub wyglądających na łamliwe, cienkie i matowe. Zwykle jedną z przyczyn tych objawów może być brak równowagi emocjonalnej: im większy stres, tym bardziej dramatyczne i dotkliwe będzie „wypadanie”.

Ponadto włosy faktycznie odzwierciedlają stan wewnętrzny organizmu. Są wskaźnikami jakości Twojej diety, a także poziomu odżywienia i nawodnienia. Czasami sposób, w jaki dana osoba traktuje swoje włosy, wskazuje, czy dba o siebie.

Rzednące włosy

Rozwiązanie na wypadanie włosów Rozmaryn i pokrzywa.

Niektóre niezdrowe nawyki związane z włosami mogą powodować ich łamliwość i podatność na wypadanie.

Złe traktowanie skóry głowy jest prawie zawsze spowodowane codziennymi czynnościami. Agresywne i ciągłe czesanie, nadmierne ciepło suszarki czy niekontrolowana ekspozycja na niektóre chemikalia to nawyki, które szkodzą naszym włosom.

Podobnie brak równowagi hormonalnej może powodować słabe i łamliwe pasma. Dlatego należy skonsultować się ze specjalistą, aby mógł określić leczenie dla każdego konkretnego przypadku.

Inne artykuły, które mogą Cię zainteresować: Łuszczyca skóry głowy – domowe remedia

Świetne rozwiązanie: rozmaryn i pokrzywa na włosy

Sekret doskonałych zabiegów zdrowotnych i upiększających tkwi w naturze. Ponadto wzmacnianie włosów domowymi sposobami to świetna opcja na skrócenie czasu i kosztów.
Rozmaryn to roślina lecznicza, która działa tonizująco i pobudza krążenie. Doskonale reguluje nadmiar sebum. Działa nawilżająco i silnie wpływa na wzmocnienie włosów.

Natomiast pokrzywa jest doskonałym rozwiązaniem w profilaktyce łysienia i dużej utraty objętości włosów. Działa jako naturalny środek naprawczy, ponieważ wspomaga wzrost włosów w łysych obszarach. Posiada również właściwości antyseptyczne, przeciwbólowe i regulujące układ krążenia.

Rozmaryn i pokrzywa – doskonale uzupełnienie

Rozmaryn i Pokrzywa.

Połączenie rozmarynu i pokrzywy kontroluje produkcję tłuszczu, regenerację włosów i inne ważne aspekty w celu ich wzmocnienia.

Połączenie obu ziół – rozmarynu i pokrzywy – jest skuteczne w głębokiej naprawie i nawilżeniu włosów. Jednak w przypadku ekstremalnego wypadania zawsze zalecamy zwrócenie się do eksperta.

Spośród domowych kuracji, które wyróżniają się skutecznością wzmacniania włosów, polecamy maskę z rozmarynu i pokrzywy. Do jej przygotowania potrzebna jest garść rozmarynu i garść pokrzywy, a także woda i alkohol.

Procedura składa się z dwóch etapów. Pierwszym z nich jest umieszczenie rozmarynu w szklanym pojemniku z alkoholem na 40 dni i pozostawienie go w ciemnym miejscu. Kiedy ten okres się skończy, możesz zrobić napar z pokrzywy. Aby to zrobić, pokrój ją na kawałki i gotuj przez 10 minut.

Po wykonaniu tych kroków nadszedł czas, aby wymieszać oba elementy w pojemniku, dodając każdy z nich w równych częściach. Następnie nałóż mieszankę bezpośrednio na skórę głowy, delikatnie masując opuszkami palców, aby dogłębnie ją wchłonęła. Na koniec pozwól jej działać przez osiem godzin, najlepiej przez noc.

Inne artykuły, które mogą Cię zainteresować: Korzyści z pokrzywy dla włosów

Drugie rozwiązanie z rozmarynu i pokrzywy na włosy

Innym powszechnie stosowanym tonikiem do włosów jest maska rozmarynowo-pokrzywowa z miodem. Do jej przygotowania potrzebne są dwie szklanki wody, liście rozmarynu i pokruszona pokrzywa, a także cynamon cejloński i naturalny miód pszczeli. Potrzebujesz 2 uncji każdego z tych składników.

Umieść wodę w rondelku na kuchence. Gdy się zagotuje, dodaj rozmaryn i cynamon. Po 10 minutach dodaj pokrzywę. Odstaw, aby napar odpoczął, a gdy będzie letni, dodaj miód. Na koniec umieść go w szklanym pojemniku i przechowuj w lodówce.

Ten naturalny lotion należy nakładać bezpośrednio na skórę głowy, wmasowywać opuszkami palców, tak aby tonik pokrył całą powierzchnię.

Następnie należy zabezpieczyć włosy czepkiem termicznym lub plastikową torebką i pozostawić na 30 minut. Aby usunąć balsam, spłucz go dużą ilością wody. Należy pamiętać, że preparat ten nie może być przechowywany dłużej niż 10 dni.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.