Regularne ćwiczenia - 11 sposobów, które pozwolą Ci wytrwać

Zaczynając chodzić na siłownię należy stworzyć program ćwiczeń, kupić wygodne ubranie, zadbać o odpowiednie nawodnienie, a przede wszystkim nauczyć się dobrze bawić podczas wykonywania ćwiczeń!
Regularne ćwiczenia - 11 sposobów, które pozwolą Ci wytrwać
Karla Henríquez

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Karla Henríquez.

Napisany przez Equipo Editorial

Ostatnia aktualizacja: 12 lipca, 2023

Regularne ćwiczenia to obowiązkowy punkt prawie wszystkich postanowień noworocznych. Jednak konsekwentna realizacja wyznaczonych celów okazuje się być trudnym wyzwaniem dla wielu osób.

Poniżej przedstawiamy 11 sposobów pozwalających wytrwać w swoim postanowieniu i nie rzucić siłowni po pierwszym miesiącu, a zamiast tego uprawiać regularne ćwiczenia.

Być może zdarzyło Ci się to wcześniej: zapisałaś się na siłownię, kupiłaś nowe ubrania, poprawiłaś swoją dietę… a potem zmęczyłaś się po kilku tygodniach i przestałaś chodzić na siłownię.

Nie czujesz się już tak zmotywowana jak kiedyś, żeby wykonywać regularne ćwiczenia? Jeśli tak jest w Twoim przypadku, poznaj 11 mądrych sposobów, które pomogą Ci zmienić codzienne ćwiczenia w ważną i przyjemną część Twojego życia.

Sztuczki, które pomogą Ci wytrwać i wykonywać regularne ćwiczenia

1. Ustal cele

Wyznaczenie sobie celów jest bardzo ważne, dlatego poproś instruktora, aby pomógł Ci je osiągnąć poprzez opracowanie odpowiedniego programu treningowego dostosowanego do Twojego wieku i budowy fizycznej.

Plank

Musisz również zaplanować rodzaj ćwiczeń, ich częstotliwość, zapisać początkową wagę i ustalić czas, po którym ponownie sprawdzisz swoją wagę. Wszystko to pomoże Ci monitorować postępy, a także zauważyć zmiany zachodzące w Twoim ciele.

2. Baw się dobrze

Pamiętaj, że wszystko, co robisz, ma przynosić Ci korzyść. To, że podnosisz większe ciężary wcale nie oznacza, że szybciej osiągniesz swoje cele. Naucz się rozpoznawać, kiedy ból jest objawem urazu. To pomoże Ci to uniknąć zranienia. Rób to co najbardziej lubisz. Regularne ćwiczenia mogą być dobrą zabawą!

Regularne ćwiczenia i taniec

3. Noś wygodne ubrania

Niektórzy naukowcy twierdzą, że czerwona odzież sportowa przyczynia się do osiągnięcia sukcesu. Dobrym wyborem są również pobudzające kolory fluorescencyjne.

Wygodne ubrania do ćwiczeń

Ważne jest, aby unikać ćwiczeń w zbyt ciasnych ubraniach, ponieważ zakłóci to proces pocenia. Z drugiej strony nie należy nosić wodoodpornych ubrań, dlatego najlepiej zostawić je w domu.

4. Wybierz siłownię, która jest najbliżej Twojego domu

Idź do najbliższej siłowni, bo im bliżej, tym mniej wymówek będzie tworzył Twój umysł. Staraj się chodzić na siłownię jak najczęściej. Regularne ćwiczenia pozwalają utrzymać zdrowe ciało i umysł.

Regularne ćwiczenia na rowerku

5. Stwórz pozytywne otoczenie

Muzyka jest świetnym motywatorem, więc wybierz do ćwiczeń swoją ulubioną muzykę i stwórz playlistę. Pozytywna atmosfera na siłowni to połowa sukcesu. To sprawi, że regularne ćwiczenia staną się przyjemniejsze.

6. Kup 3-miesięczny karnet

Gdy stawką są Twoje pieniądze, będziesz czuł się zobowiązany do kontynuowania ćwiczeń. Regularne ćwiczenia to inwestycja, która przyniesie wiele pozytywnych rezultatów.

Mężczyzna ćwiczący na siłowni

7. Stwórz plan ćwiczeń

Stwórz swoją rutynę, ustal ile razy dziennie będziesz trenował, kiedy i co będziesz robić. Dzięki temu nie poczujesz się zagubiony po przybyciu na siłownię.

W ramach planu ćwiczeń należy przeprowadzić 10-15-minutową rozgrzewkę. Następnie można wykonywać serie ćwiczeń, które wzmocnią mięśnie. Trening należy zakończyć aktywnością o umiarkowanym natężeniu.

Prawidłowe wykonywanie ćwiczeń pomoże Ci uniknąć urazów i osiągnąć pożądane rezultaty.

8. Nie przejmuj się poradami innych osób

Rzeczy, których ludzie nauczyli się na własnych doświadczeniach, mogą nie być dla Ciebie odpowiednie. Niektóre porady mogą być pomocne, ale nic jest ważniejsze niż zaleceń osobistego trenera.

9. Dbaj o odpowiednie nawodnienie

Ważne jest, aby kontrolować nawodnienie przed, podczas i po każdej aktywności fizycznej. Jeśli Twój trening trwa dłużej niż godzinę lub jest intensywny, musisz uzupełnić płyny w trakcie ćwiczeń lub zaraz po nich.

Odpowiednie nawodnienie

Jeśli Twój trening trwa mniej niż godzinę, a jego intensywność jest umiarkowana, zwykle wystarcza ilość wody, którą wypijasz przed treningiem.

10. Bądź świadomy swoich ograniczeń

Naucz się rozpoznawać objawy wskazujące na to, że musisz zwolnić tempo lub przestać ćwiczyć. Jeśli poczujesz ból w klatce piersiowej lub zmęczenie, natychmiast przerwij ćwiczenia i odpocznij przez chwilę.

11. Ustal nagrodę

Podaruj sobie mały prezent, gratulując sobie wytrwałości. To sprawi, że z chęcią będziesz kontynuować regularne ćwiczenia, które poprawią Twoje zdrowie i wygląd.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.