Ból karku: kilka ćwiczeń, które przyniosą ulgę

· Maj 2, 2018
Jeśli połączysz te ćwiczenia z naturalnymi środkami leczniczymi, przyniosą niemal natychmiastową ulgę.

Jeśli często doskwiera Ci ból karku, prawdopodobnie dobrze zdajesz sobie sprawę z dyskomfortu, jaki może on powodować. Przeczytaj ten artykuł, w którym pokażemy Ci kilka prostych ćwiczeń do wykonania w kilka minut na uciążliwy ból karku i przestań w końcu martwić się tym problemem. Dzięki nim poczujesz się znacznie lepiej.

Ćwiczenia na ból karku

Ćwiczenie 1

Pierwsze ćwiczenie na naszej liście polega na odwróceniu głowy w lewą stronę, aż podbródek spocznie na ramieniu. Pozostań w tej pozycji przez 2 sekundy.

Kobieta przy biurku cierpi na ból karku

Następnie musisz odwrócić głowę w prawo i pozostać w tej pozycji przez 2 sekundy. Ponownie przekręć głowę w lewo i rozciągnij szyję jak najbardziej do tyłu. Następnie obróć głowę w kierunku prawego ramienia. Pozostań w tej pozycji przez 2 sekundy i wykonuj ćwiczenie w zestawie 10 powtórzeń.

Ćwiczenie 2

W naszym drugim ćwiczeniu musisz oprzeć brodę na dłoniach, pochylając głowę w kierunku podłogi. Następnie (powoli) unoś głowę do tyłu, jednocześnie napierając na dłonie.

Powtórz to ćwiczenie od 10 do 20 razy.

Ćwiczenie 3

W tym ćwiczeniu spleć dłonie i oprzyj na nich tył głowy. Musisz tylko użyć siły mięśni karku i oprzeć się naporowi rąk. Następnie pochyl głowę do przodu tak mocno jak możesz, używając rąk do wywarcia nacisku na karku. Powtórz 10 do 20 razy.

ból karku, kobieta zakłada ręce na głowę

Przeczytaj także: Kręgosłup szyjny; Zmiany zwyrodnieniowe i ich leczenie

Ćwiczenie 4

W tym ćwiczeniu musisz ustawić prawą rękę na swojej prawej skroni. Napierając na dłoń, obróć szyję w prawo, a następnie w lewo.

Powtórz ćwiczenie 10 do 20 razy, a następnie zrób to sam na lewą stronę.

Ćwiczenie 5

Piąte ćwiczenie jest również bardzo proste do wykonania. Połóż lewą rękę na głowie i popychaj ją w kierunku lewego ramienia tak daleko, jak to tylko możliwe.

Pozostań w tej pozycji przez 20-30 sekund i powtórz ćwiczenie na prawą stronę. Powtórz 3 razy.

ból karku Mężczyzna odchyla głowę

Ćwiczenie 6

Nasze szóste ćwiczenie polega na masowaniu tyłu głowy przez 3-5 minut. Przyniesie to pożądaną ulgę w bólu w okolicy szyi.

Naturalne środki lecznicze na ból karku

Oprócz tych przydatnych ćwiczeń, nie zapominaj, że zawsze możesz łączyć te rutyny z naturalnymi środkami łagodzącymi ból, które przedstawimy poniżej.

1. Kruszony lód

Aby użyć tego domowego remedium, wystarczy zrobić okład z kruszonego lodu, używając bawełnianej ściereczki lub koszulki. Jeśli masz mały uraz, kruszony lód stanowi idealne rozwiązanie dla zmniejszenia obrzęku.

Po zmniejszeniu się obrzęku, należy przez 10 minut nanieść na niego ręcznik nasączony gorącą wodą.

Kobieta trzyma w dłoniach skruszony lód jest idealny na ból karku

2. Kąpiel ze skórką pomarańczową

Inną alternatywną możliwością do wypróbowania w domu jest przygotowanie kąpieli z dodatkiem naparu ze skórek z 3 pomarańczy, czterech liści sałaty i dwóch łyżek miodu. Wymieszaj wszystkie składniki w pół litra wody. Gotuj przez 20 minut i mieszanka będzie gotowa do użycia.

Ten napar może stanowić przyjemny dodatek do relaksującej kąpieli. Jeśli przyczyną bólu szyi jest stres lub napięcie, ten środek jest idealnym rozwiązaniem, które przyniesie ulgę.

3. Okład z pokrzywy

Pokrzywa to roślina, która ma silne działanie przeciwzapalne, co czyni ją idealną w leczeniu bólu karku i bólów głowy.

Jeśli chcesz zrobić okład z pokrzywy, musisz dodać łyżkę suszonych liści pokrzywy do  wrzącej wody i pozwolić jej gotować się przez kilka minut, a następnie odcedzić napar.

Zanurz szmatkę w mieszaninie i przyłóż ją na dotknięty obszar. W kilka minut znajdziesz ulgę w bólu.

Napar z pokrzywy na ból karku

4. Herbata z trawą cytrynową

Trawa cytrynowa ma silne działanie przeciwzapalne. Wypicie filiżanki herbaty z trawą cytrynową może pomóc Ci poczuć się lepiej.

Są to skuteczne rozwiązania, które warto wypróbować, jeśli próbujesz znaleźć natychmiastową ulgę w bólu. Jeśli pracujesz w biurze lub spędzasz dużo czasu przed komputerem, nie zastanawiaj się zbytnio nad wypróbowaniem naszych domowych metod, ponieważ długotrwały ból karku, może znacząco, negatywnie wpłynąć na jakość Twojego życia.