Rak - poznaj lekarstwo lepsze niż chemioterapia

Rak - poznaj lekarstwo lepsze niż chemioterapia

Ostatnia aktualizacja: 26 lutego, 2016

Rak to jedna z głównych przyczyn śmierci na świecie. Jeszcze bardziej niepokojący jest fakt, że odkrywa się coraz więcej różnych typów guzów. Współczesna medycyna nieustannie się rozwija, szczególnie na przestrzeni ostatnich dekad, i powstało wiele zabiegów mających na celu zwalczanie tej choroby.

Rak wciąż jednak pokonuje wiele osób, które są odporne na liczne sposoby jego leczenia.

Chociaż jednym z najczęściej stosowanych sposobów zwalczania raka, jest chemioterapia, warto pamiętać także o alternatywnych terapiach, które przedstawiają się dość obiecująco. Terapie te nie powinny być wykorzystywane jako całkowity zamiennik standardowych metod leczenia, jednak mogą być stosowane jako ich uzupełnienie.

Pamiętaj, że poniższe sposoby leczenia nie działają tak samo na każdego pacjenta i ich skuteczność w znaczącym stopniu zależy od tego, jak bardzo zaawansowany jest rak. 

Rak a herbata z mniszka lekarskiego

Jedna z alternatywnych metod leczenia tak poważnej choroby, jaką jest rak jest wykorzystanie mniszka lekarskiego. Korzenie tej rośliny są bardzo popularne na całym świecie ze względu na wiele zdrowotnych korzyści.

Umożliwiają szybsze zwalczanie takich chorób, jak rak – uważa się nawet, że są w stanie zrobić to nawet 100 razy skuteczniej niż chemioterapia. Herbata z mleczów powoduje rozpadanie się komórek rakowych w ciągu 48 godzin od jej spożycia. 

Mniszek lekarski, znany także jako mlecz, to roślina, którą ignorowano przez wiele lat, ale obecnie wiadomo, że posiada znakomite właściwości lecznicze, więc warto mieć ją w swoim ogrodzie. W starożytności mlecz wykorzystywano w celu przygotowywania syropu i naparu, aby zwalczyć różne problemy zdrowotne.

Herbata z mniszka lekarskiego

W dzisiejszych czasach wiadomo natomiast, że korzyści, jakie on oferuje, są zdecydowanie większe. Na przykład, jeśli chodzi o takie choroby, jak rak – korzeń mlecza bardzo dobrze sobie z nim radzi.

Naukowcy, którzy badali tę roślinę, odkryli, że jej korzeń przynosi lepsze efekty niż chemioterapia, jeśli chodzi o chorobę, jaką jest rak. Korzeń mniszka oddziałuje bowiem wyłącznie na komórki rakowe, pozostawiając te zdrowe w nienaruszonym stanie, czego nie można powiedzieć o chemioterapii.

Mniszek lekarski  posiada właściwości moczopędne, pobudza produkcję żółci, oczyszcza wątrobę, zwalcza alergię i obniża poziom cholesterolu. Zawiera witaminę B6, tiaminę, ryboflawinę, witaminę C, żelazo, wapń, potas, kwas foliowy i magnez.

Posiada w sobie także do 535% wymaganej dziennej dawki witaminy K i około 110% zalecanej dziennej dawki witaminy A.

Herbatka z mniszka lekarskiego – co na to rak?

Badania przeprowadzone na University of Windsor (Kanada) wykazały, że korzeń mlecza może efektywnie zwalczyć komórki, które atakuje rak, nie uszkadzając zdrowych komórek. 

Jest to świetna wiadomość w świecie medycyny, gdyż zgodnie z wynikami, herbata z korzenia tej rośliny oddziałuje tylko na komórki rakowe, powodując ich rozpad w ciągu 48 godzin, i pozostawiając nienaruszone komórki, których rak nie zaatakował.

Podczas badania stwierdzono też, że dalsze wykorzystywanie herbaty z mniszka lekarskiego  jest efektywnym sposobem na chorobę, jaką jest rak, i może zniszczyć wszystkie komórki rakowe, dając nadzieję pacjentom na całkowite pozbycie się nowotworu

Tak obiecujące wyniki zapewniły zespołowi badającemu dodatkowe wsparcie, aby móc kontynuować badanie tej, być może, cudownej rośliny.

Herbata z mniszka lekarskiego

John di Carlo, 72-letni pacjent, jest przekonany o znakomitych właściwościach leczniczych i przeciwnowotworowych mniszka lekarskiego. Przeszedł on intensywne i agresywne leczenie chemioterapią, która trwała trzy lata, jednak rak wciąż nie dawał za wygraną.

Po tym czasie lekarze jedynie zalecili mu powrót do domu, aby mógł wraz z rodziną spędzić swoje ostatnie dni. Z nadzieją na lepsze jutro, di Carlo zdecydował się skorzystać z medycyny alternatywnej. Sięgając po coś, co mogłoby mu pokonać chorobę, odkrył herbatę z mniszka lekarskiego, której nie straszny jest podobno nawet rak.

Po czterech miesiącach stopień zaawansowania choroby zmniejszył się, a pacjent, jak podaje Natural News, doświadczył całkowitego wyleczenia.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.