Przerzedzają ci się włosy? – 5 porad jak je ukryć

Przerzedzają ci się włosy? – 5 porad jak je ukryć
Karla Henríquez

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Karla Henríquez.

Napisany przez Carolina Betancourth

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Aby wzmocnić Twoje włosy, ważne jest aby utrzymywać zbilansowaną dietę i unikać przetworzonej żywności. Produkty o działaniu miejscowym mogą powstrzymać wypadanie włosów. Wypadanie włosów jest jednym z powszechnych problemów dotyczących kobiet i mężczyzn, który wpływa na naszą samoocenę i wygląd.

Może świadczyć także o tym, że coś nie tak dzieje się w Twoim organizmie. Powstrzymanie wypadania włosów oraz pobudzenie cebulek włosów do wzrostu jest bardzo trudne i wymaga nie tylko dużo uwagi, ale  leczenia.

Osoby, które zmagają się z wypadaniem włosów ciągle szukają nowych sposobów i leków na powstrzymanie tego procesu. Piękne, mocne włosy są wizytówką każdej osoby i świadczą o atrakcyjności fizycznej.

Niektórzy mają szczęście i udaje się im pokonać problem wypadających włosów. Inni, którym się nie udało, szukają sposobu na ukrycie go i poprawienie swojego wyglądu. W tym artykule pokażemy Ci kilka sztuczek jak to zrobić.

Przerzedzają ci się włosy? rozważ krótkie cięcie

Fryzura

Osoby z długimi włosami, które zmagają się z problemem wypadających włosów, powinny rozważyć podcięcie włosów do średniej lub krótkiej długości. Im krótsza fryzura, tym łatwiej jest dodać jej więcej objętości, dodatkowo włosy stają się silniejsze i wypadają mniej.

Długie włosy ważą więcej i dlatego mają większą tendencję do wypadania. Krótka fryzura jest jednym z najmodniejszych cięć w tym sezonie.

Uczesanie

Bez wątpienia, sposób w jaki się czeszesz odgrywa kluczową rolę w tym jak prezentują się Twoje włosy. Dobre uczesanie może dodać, nawet przerzedzającym się włosom, objętości oraz zakryć miejsca, na których najbardziej Ci zależy.

Jedną ze znanych sztuczek jest zaczesanie z  przedziałkiem z boku, zamiast na środku. Jeżeli szukasz bardziej wyrafinowanej fryzury możesz spróbować starych, dobrych klasyków.

Jeśli natomiast nie czujesz się na siłach, aby z nimi eksperymentować,  spróbuj wykorzystać opaskę do włosów lub inne akcesoria, które pomogą Ci upiąć włosy w sposób najbardziej ukrywający partie na których Ci zależy.

Koloryzacja

Chłopiec obcinanie włosów fryzjer

Farbowanie z użyciem chemicznych produktów może dodatkowo je osłabić i spowodować poważne podrażnienie skóry głowy.

Istnieją jednakże produkty, które farbują włosy bez substancji chemicznych, a zamiast nich zawierają zdrowe składniki, które pozwolą Ci zmienić kolor włosów kiedy masz na to ochotę.

Generalnie, ciemne włosy, w odcieniach brązu i czerni sprawiają, że trudniej jest zamaskować wypadające włosy. Pasemka są idealne w takim przypadku, gdyż dodają nam objętości i naturalnego połysku.

Najlepszy kolor to cała gama odcieni blondu.

Przedłużenie włosów

Przedłużenie włosów jest najbardziej popularnym i najszybszym sposobem na uzyskanie efektu gęstych włosów, gdy Twoje naturalne włosy są dalekie od ideału. Problem z przedłużaniem włosów polega na tym, że przedłużone końcówki są widoczne oraz należy zafarbować włosy, tak aby odcień pasował do siebie.

Aby najlepiej wykorzystać zalety przedłużonych włosów, musisz wiedzieć jak je odpowiednio podpiąć i używać ich tak, aby tworzyć różne fryzury.

Leczenie wypadających włosów

Olej kokosowy

Próbując ukryć wypadające włosy, nie zapomnij o ich odpowiedniej pielęgnacji, która je nawilży i zmniejszy wypadanie.

Na rynku jest dostępnych wiele produktów, które mogą Ci w tym pomóc, w zależności od ceny i marki. Jednakże dla tych, którzy preferują naturalne rozwiązania, mamy dobry sposób na terapię przeciwko wypadaniu włosów.

Składniki:

 • 3 łyżki stołowe olejku migdałowego
 • 2 łyżeczki oleju rycynowego
 • 3 łyżki stołowe oleju kokosowego
 • 1 łyżeczka olejku lawendowego
 • 3 kapsułki witaminy E

Sposób postępowania

 • Najpierw dokładnie wymieszaj olejek migdałowy z rycynowym i kokosowym.
 • Dodaj olejek lawendowy oraz zawartość kapsułek witaminy E.
 • Przelej miksturę do szklanej butelki i przechowuj w chłodnym i suchym miejscu.

Zastosowanie

 • Miksturę przygotowaną z wyżej wymienionych składników, delikatnie wetrzyj w skórę głowy.
 • Stosuj codziennie przed pójściem spać, i pozwól olejkom działać przez noc.

Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Ladda, P. L., & Kamthane, R. B. (2014). Ricinus communis (Castor): An Overview. Int. J. of Res. in Pharmacology & Pharmacotherapeutics.
 • Rahman Mat Amin, A., Abu Bakar, R., & Jaafar, R. (2014). 27-30-Article The Effectiveness of Coconut Oil Mixed With Herbs To Promote Hair Growth. International Journal of Ethics in Engineering & Management Education Website: www.ijeee.in.
 • Rele, A. S., & Mohile, R. B. (1999). Effect of coconut oil on prevention of hair damage. Part 1. Journal of the Society of Cosmetic Chemists.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.