Wypadanie włosów? Zwalcz je sokiem z cytryny!

Sok z cytryny jest bardzo skutecznym środkiem w przypadku zwalczania łupieżu i leczenia uciążliwych problemów takich, jak wypadanie włosów. Możesz zwiększyć jego skuteczność łącząc sok ze składnikami cechującymi się innymi korzystnymi właściwościami, takimi jak woda kokosowa lub białka jaj kurzych.

Dla wielu osób bujne, lśniące i długie włosy to coś o czym marzą. Często jednak bywa i tak, że mimo ogromu wysiłków i konsekwentnego stosowania różnych zabiegów kosmetycznych występuje u Ciebie zauważalne wypadanie włosów, niejednokrotnie spędzające Ci sen z powiek.

Stała ekspozycja na działanie promieni słonecznych, zanieczyszczonego środowiska i wielu innych czynników mogą spowodować uszkodzenie lub osłabienie łodyg włosowych, mieszków, a także i skóry głowy. Efektem tego stanu rzeczy będzie po prostu wypadanie włosów.

Twoje włosy stanowią niezwykle istotny element Twojej ogólnej prezencji i ogólnego wrażenia, jakie wywierasz na innych ludziach. Są istotnym elementem tego, jak prezentujesz się w otoczeniu.

Przeczytaj także: Sok z cebuli na wypadające włosy

Osłabianie struktury i uszkodzenia włosów staje się ostatnio coraz bardziej powszechnie spotykanym zjawiskiem, któremu na dodatek towarzyszy wiele dodatkowych zaburzeń natury zdrowotnej.

Warto jednak mieć na uwadze, że wypadanie włosów jest jednym z najtrudniejszych do wyleczenia problemów.

Mimo tego, że rynek jest wręcz zalany różnorakimi produktami, których celem jest zredukowanie niepożądanego zjawiska utraty włosów, to prawie zawsze wymaga ono jednak interwencji specjalisty, zazwyczaj dermatologa, ale niekiedy potrzebna będzie także pomoc lekarza o innej specjalizacji.

Mycie włosów

Na szczęście znamy także kilka naturalnych środków, których właściwości pozwalają stymulować przyrost włosów, dzięki czemu staną się one silniejsze i mniej podane na wypadanie już po krótkim czasie stosowania.

Sok z cytryny jest jednym z takich środków w pełni naturalnego pochodzenia. Jest ceniony z uwagi na swoje właściwości lecznicze (między innymi korzystny wpływ na układ pokarmowy), jak i kosmetyczne.

Tym razem chcemy zaprezentować Ci niektóre z korzyści oferowanych przez zwykły sok z cytryny dla Twoich włosów, a także kilkoma sztuczkami, których możesz użyć, aby poprawić zauważalnie kondycję Twojej skóry na głowie, a także samych włosów.

Dlaczego sok z cytryny jest skutecznym środkiem na wypadanie włosów?

Sok z cytryny

Cytryna jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych owoców cytrusowych, jest powszechnie stosowana dosłownie na całym świecie. Stanowi ona ważne źródło witaminy C, kwasu foliowego, witamin z grupy B oraz pierwiastków śladowych, które wymagane są do prawidłowego realizowania każdej z funkcji Twojego organizmu.

Wśród wielu zastosowań kosmetycznych warto wyróżnić korzystny wpływ soku z cytryny na wzmocnienie włosów, ponieważ pomaga on regulować naturalny poziom pH skóry głowy i skutecznie usuwać z jej powierzchni martwe komórki naskórka.

To dzięki tym właściwościom pozwala zredukować stopień osłabienia, a tym samym i wypadania włosów. Regularne stosowanie soku z cytryny zapobiega powstawaniu typowych problemów, takich jak łupież i łamliwość łodyg włosowych.

Ponadto, sok z cytryny zapewnia on także włosom połysk i redukuje zjawisko nadmiernego ich elektryzowania się, co pozwala na szybsze pokonanie dystansu dzielącego Cię od posiadania wspaniałych, bujnych i mocnych włosów.

Naturalny szampon na bazie jajka kurzego i cytryny

Ten naturalny szampon łączy lecznicze właściwości cytryny z proteinami i składnikami odżywczymi w jajkach kurzych, pozwalając przygotować naturalny szampon, który pozwoli Ci wzmocnić włosy od nasady do końcówek ograniczając tym samym ich wypadanie.

Składniki

 • 1 cytryna
 • 1 jajko
Jajko

Jak przygotować opisywany środek?

 • Rozbij dokładnie jajko na talerzu i powoli dodawaj do niego sok z jednej cytryny cały czas ubijając trzepaczką.

Sposób użycia

 • Nałóż tak przygotowaną mieszaninę na wilgotną skórę głowy i delikatnie masuj na całej długości włosów.
 • Pozostaw ją na głowie przez 30-40 minut, aby poszczególne składniki zdążyły zadziałać, a następnie dokładnie spłucz dużą ilością letniej wody.
 • Powtarzaj opisywany zabieg przynajmniej dwa razy w tygodniu.

Właściwości świeżo wyciśniętego soku z cytryny

Sok z cytryny może być stosowany w leczeniu łupieżu, redukuje wypadanie włosów i pozwala się pozbyć innych problemów zdrowotnych związanych ze skórą głowy, które sprawiają, że włosy sprawiają wrażenie matowych i pozbawionych życia.

Jednak pamiętaj o tym, aby używać tego soku wyłącznie wieczorem i w nocy, jako że wystawienie pokrytych sokiem z cytryny włosów na działanie promieni słonecznych może (wprawdzie tylko nieznacznie, ale zawsze) powodować efekt nierównomiernego wybielania włosów.

Składniki

 • 2 świeże cytryny

Sposób użycia

 • Wyciśnij sok z dwóch świeżych cytryn i rozprowadź go dokładnie na swojej głowie.
 • Pozostaw go na włosach przez około 30 minut, a następnie spłucz wodą.
 • Powtórz tę procedurę co najmniej dwa razy w tygodniu.

Metoda terapii oparta o sok z cytryny i wodę kokosową

Kokosy

Pierwiastki śladowe i minerały występujące licznie w wodzie kokosowej są świetnym uzupełnieniem pozwalającym zwiększyć skuteczność soku z cytryny, czego efektem jest skuteczny środek na wypadanie włosów.

Składniki

 • Pół szklanki wody kokosowej (125 ml)
 • Połówka cytryny

Jak przygotować opisywany środek?

 • Wyciśnij sok z połowy cytryny i wymieszaj go dokładnie z wodą kokosową.

Sposób użycia

 • Nałóż tak przygotowany płyn na włosy i skórę głowy i pozostaw go na głowie przez 30 minut.
 • Następnie umyj włosy swoim zwykłym szamponem. Powtórz ten zabieg 1-2 razy na tydzień.

Poprawa kondycji włosów dzięki cytrynie oraz aloesowi

Sok z cytryny w połączeniu z aloesem tworzy naprawdę skuteczny środek doskonale redukujący między innymi wypadanie włosów, z uwagi na swoje niezwykle silne właściwości anty-grzybicze.

Pozwala on skutecznie pozbyć się grzybów wywołujących łupież, który jest nie tylko uciążliwy od strony estetycznej, ale także bardzo szkodliwy dla samych włosów. Konsekwentne stosowanie tego środka intensywnie odżywia cebulki włosowe i stymuluje zdrowy porost włosów bez negatywnych skutków ubocznych.

Składniki

 • 2 łyżki miąższu aloesu
 • Połówka cytryny

Jak przygotować opisywany środek?

 • Wymieszaj sok z cytryny z miąższem aloesu tak, by uzyskać jednorodną konsystencję.

Sposób użycia

 • Rozprowadź tak przygotowaną pastę na skórze głowy i całej długości włosów, a następnie użyj nakrycia głowy, ręcznika, torby foliowej itp.
 • Pozwól popracować tej mieszaninie przez około 20-30 minut, a następnie dokładnie spłucz włosy letnią wodą.
 • Powtarzaj tę procedurę 2-3 razy w tygodniu.

Czy kiedykolwiek próbowałeś wykorzystać sok z cytryny jako środek powstrzymujący wypadanie włosów? Wypróbuj jeden lub kilka środków zaradczych, które opisaliśmy dla Ciebie w dzisiejszym artykule i skorzystaj z cennych właściwości tego w pełni naturalnego składnika.

WIĘCEJ DLA CIEBIE