Fryzura odpowiednio dobrana do kształtu twarzy

Choć prawdopodobnie masz już swoją ulubioną fryzurę, to bardzo ważne przy wyborze uczesania jest branie pod uwagę rysów twarzy, ponieważ to właśnie od nich zależy, czy wybrana fryzura będzie pasować właśnie do Ciebie
Fryzura odpowiednio dobrana do kształtu twarzy

Ostatnia aktualizacja: 18 października, 2016

Jaka fryzura będzie najlepsza do mojego kształtu twarzy? Z pewnością co najmniej raz w życiu patrząc w lustro zadawałaś sobie to pytanie. Tak, to prawda. Piękna fryzura sama w sobie to nie wszystko. Dobierając rodzaj uczesania trzeba wziąć pod uwagę mnóstwo czynników, a wśród nich kształt Twojej twarzy.

Mając to na uwadze, zdarza się czasem, że nawet drobna zmiana w naszym sposobie czesania wychodzi nam zdecydowanie na korzyść. Dlaczego więc nie spróbować nowego stylu?

Właśnie do tego chcemy Cię zachęcić w naszym dzisiejszym artykule. Znajdziesz w nim też kilka praktycznych rad, które sprawią, że Twoja fryzura będzie odpowiednio dobrana.

Fryzura dla kobiet o twarzy kwadratowej

Modna fryzura

Dobierając odpowiedni sposób uczesania dla kobiet o twarzy kwadratowej, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Między innymi:

 • Jeżeli nasza twarz ma kwadratowy zarys, przede wszystkim staramy się zmiękczyć linię żuchwy.
 • Aby dodać twarzy blasku, uwagę osób, które na nas patrzą należy zwrócić na nasze oczy. Dzięki temu odciągniemy ich wzrok od kwadratowej linii żuchwy.
 • Włosy mogą dodać Twojej twarzy życia i skutecznie ją rozjaśnić. Dlatego unikaj fryzur, w których włosy są przyklepane, a także włosów prostych. Nie wskazane są również włosy długie i gładkie, które jeszcze bardziej mogą podkreślić kwadratowy kształt twarzy.

Przeczytaj również artykuł: Proste fryzury, które zrobisz w domu

Najlepsze fryzury dla tego typu twarzy

 • Długie włosy o cięciu prostym, jak na przykład klasyczny “bob”. Fryzura ta, którą możesz podejrzeć na zdjęciu zamieszczonym powyżej , skutecznie zamaskujesz wyraźną linię żuchwy.
 • Jeżeli masz długie włosy, to jedną z doskonałych możliwości jest zastosowanie stopniowania ich długości. Ten prosty zabieg w korzystny sposób podkreśli rysy Twojej twarzy.
 • Inną dobrą sugestią jest zastosowanie tak zwanych ciepłych refleksów. Subtelna fryzura połączona z kolorem złocistym bądź kasztanowym również sprawia, że wyrazista linia żuchwy zostanie dyskretnie zakamuflowana.

Twarz owalna, a odpowiednia fryzura

Twarz owalna

Jeśli twoja twarz charakteryzuje się liniami składającymi się na owal, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. W szerokim wachlarzu różnych stylów uczesania znajduje się niejedna ciekawa fryzura. Poniżej znajdziesz ogólną charakterystykę tego typu twarzy i czynniki, które należy wziąć pod uwagę wybierając sposób uczesania.

 • Twarz owalna jest bardzo harmonijna i zazwyczaj pasuje do niej prawie każda wybrana przez nas fryzura.
 • Jednakże dobierając styl uczesania należy wziąć pod uwagę pewien szczegół. Chodzi o sposób cięcia grzywki, który – odpowiednio dobrany – sprawi, że będziemy wyglądać młodziej i energiczniej.
 • Bardzo dobrze sprawdzą się też włosy o średniej długości, a także wszelkiego rodzaju fryzury wykorzystujące cieniowanie włosów z długości.
 • Powinnaś unikać natomiast uczesania, które zasłaniałoby twarz lub zasłaniało oczy.

Najlepsza fryzura dla owalnej twarzy

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, bardzo duże znaczenie ma odpowiedni dobór cięcia grzywki. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w wypadku twarzy owalnej. Świetnym wyborem będzie grzywka skierowana do boku, która będzie się odpowiednio zgrywać z owalnym typem twarzy.

 • Innym sensacyjnym sposobem uczesania doskonałym dla owali jest z pewnością pixie czy też garçon. W obu przypadkach fryzura dodaje kobiecości i młodzieńczej atrakcyjności.
 • Jeszcze inną możliwość daje nam fryzura, którą nazywa się potocznie nieładem artystycznym, która jest ostatnio bardzo modna. Jeżeli masz włosy krótkie lub średniej długości, wystarczy, że użyjesz niewielką ilość żelu do włosów i za pomocą rąk wykonasz kilka nieuporządkowanych ruchów.

Fryzura dobrana do twarzy o liniach pociągłych

Twarz pociągła

Dla osób o pociągłych liniach twarzy doskonała będzie każda fryzura, która wnosi zmiany i owe pociągłe linie najprościej mówiąc “zakłóca” . Dlatego wybierając, która fryzura będzie odpowiednia dla Ciebie weź pod uwagę poniższe czynniki:

 • Włosy długie i proste nie będą dla Ciebie korzystne, ponieważ jeszcze bardziej podkreślą to, co powinnaś nieco zakamuflować – pociągłe rysy twarzy. A zatem lepiej będzie, gdy dobierzesz uczesanie pozwalające zerwać z tą monotonią.
 • Unikaj włosów gładkich. Zamiast tego zastosuj na przykład trick polegający na ułożeniu grzywki do boku.

Przeczytaj również artykuł: Niesforne włosy — jak je poskromić?

Najlepsze fryzury dla twarzy pociągłej

Dla osób o twarzy pociągłej dobrze dobrana fryzura może oznaczać zastosowanie odpowiednio pocieniowanych włosów średniej długości prostych lub włosów kręconych w delikatne fale. Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, taka fryzura świetnie komponuje się z grzywką zaczesaną na bok.

 • Przy twarzy o rysach pociągłych powinnaś unikać stylów uczesania obejmujących krótkie włosy. To po prostu nie dla Ciebie. Włosy z ledwością sięgające do kości policzkowych jeszcze bardziej podkreślą pociągłe rysy twarzy. Najlepiej więc postawić na włosy średnie bądź dłuższe.
 • Delikatne fale i loki to sposób na to, by dodać Twoim włosom życia. Fryzura z włosów lokowanych z pewnością doskonale będzie pasować do twarzy pociągłej.
 • Jeżeli jednak bardzo Ci zależy na fryzurze w stylu garçon, pamiętaj o tym, żeby grzywkę zawsze zaczesywać na bok. Im będzie dłuższa, tym lepsza. Tajemnica sukcesu polega na tym, żeby skontrastować pociągłe linie twarzy. Poprzecznie uczesana grzywka nadaje się do tego doskonale.

A więc która fryzura będzie dla Ciebie najlepsza?


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.