Przeprowadzka – dobre strategie sprzątania i układania

24 czerwca, 2019
Przeprowadzka może być pełna chaosu i generować stres. Jednak stosując pewne wskazówki dotyczące sprzątania i organizacji, możemy ją wykonać skutecznie i bez zbędnych nerwów.

Czy potrzebujesz dobrych strategii sprzątania i pakowania, bo czeka Cię przeprowadzka? Dobrze wiemy, że kiedy musimy przenieść się do innego domu lub mieszkania, cierpimy z powodu stresu i niepokoju. Uczucie nieporządku wpływa na nasze nerwy i wszędzie zdaje się wkradać chaos i dezorganizacja.

Musimy zmierzyć się z ogólnym sprzątaniem domu, który opuszczamy, a potem tego, do którego się wprowadzamy. Przeprowadzka to złożony i wieloetapowy proces. Jeśli jednak wprowadzimy kilka strategii dotyczących sprzątania zanim jeszcze zmienimy miejsce zamieszkania, proces ten przebiegnie bardzo sprawnie i skutecznie.

Dobre strategie sprzątania przed przeprowadzką

Krok po kroku i od góry do dołu

Na początek rada, która może się wydać oczywista i wynikać po prostu ze zdrowego rozsądku, jednak nie każdy ją stosuje.Jeśli mieszkasz w domu o dwóch piętrach, c rozpocząć ogólne sprzątanie od najwyższego piętra.
W ten sposób możesz iść od góry w dół kończąc ipozostawiając w idealnym stanie >wyższe partie bez ryzyka powtórnego sprzątania. Wręcz odwrotnie byłoby, jeśli zaczynasz od dołu. Przechodząc przez już wysprzątane pomieszczenia, bez wątpienia ponownie zapanowałby w nich bałagan.

Spokojna przeprowadzka
Użyj kartonów, aby uporządkować zawartość swoich pokoi, oznaczając je odpowiednio. Każdy karton powinien mieć etykietkę z nazwą pokoju i zawartością.

Rozpocznij zatem sprzątanie po kolei w każdym pomieszczeniu a następnie zamknij je po zakończeniu. Nie próbuj robić wszystkiego naraz, ponieważ w końcu moglibyśmy zabrudzić to, co już było czyste i wprowadzić nieład w tym, co już zostało zorganizowane.

Pudełka z etykietami

Każda przeprowadzka przynosi w pewnym momencie niepokojące uczucie niepewności i nieporządku. Mamy wrażenie, że coś wymknęło się spod kontroli. Gdzie się podziała ta lampa? Gdzie włożyliśmy te dokumenty? Jeśli nie chcesz mieć uczucia porażki, lub nie chcesz zgubić czegoś ważnego, radzimy użyć oznaczonych kartonów dla każdej grupy rzeczy.

Porządek i dobra organizacja to podstawa sukcesu w każdej przeprowadzce. Jednym ze sposobów utrzymania zorganizowanej czystości jest użycie pojemników do przechowywania i do transportu. Zaoszczędzisz czas podczas porządkowania, jeśli popakujesz swoje rzeczy po kolei. Możesz nawet numerować i zapisać ogólną zawartość każdego kartonu.

Przeprowadzka to okazja do posprzątania… także dawnych emocji

W każdej przeprowadzce, jaką robimy w naszym życiu, swoje miejsce zmieniają nie tylko sprzęty z naszego domu, ale też emocje i uczucia. Musimy coś zrobić z przywiązaniem do opuszczanego domu, kończy się również pewien etap w tej dzielnicy lub w tym mieście itp.

Przeprowadzka - porady
Przeprowadzka to także czas na pozbycie się starych rzeczy i emocji i skupienie się na chwili obecnej.

W naszych wspomnieniach same przedmioty niosą ze sobą także mnóstwo emocji. Dlatego innym rodzajem porządkowania jest pozbycie się tego, co chcesz zostawić w swoim poprzednim życiu. Dawne emocje, które dziś niczego już dla Ciebie nie wnoszą.

Nie bój zatem pozbyć przedmiotów, którym to Ty przedłużasz życie odkurzając je od czasu do czasu. Skorzystaj z okazji, aby wyrzucić, sprzedać lub rozdać wszystko, co w jakiś sposób wiąże Cię z poprzednim etapem Twojego życia, który już się zakończył.

Teraźniejszość jest jedyną rzeczywistością, jaką mamy, nie daj się uwarunkować złymi wspomnieniami i kup nowe meble, aby rozpocząć tę nową historię. Nowy etap zaczyna się od nadziei.

A w nowym domu? Pokój, kuchnia i łazienka

Kiedy zaczynamy sprzątanie w naszym nowym domu, podejmujemy ciężką pracą. Liczba zakamarków i przedmiotów, które musimy oczyścić, przesunąć i ustawić, jest wprost niewyobrażalna. Przygotujmy się też na to, że pojawi się dużo brudu, którego się nie spodziewaliśmy.

Ustanów priorytety w łazience, kuchni i pokoju. Od razu zwróć uwagę na trudno dostępne miejsca i posprzątaj je. To Ci ułatwi pracę, kiedy już ostatecznie zainstalujesz się w nowym domu.

Możesz skorzystać z faktu, że dom jest pusty, aby oczyścić ściany, narożniki dachów, klimatyzatory itp. A przede wszystkim narożniki kuchni i łazienki (kabinę prysznicową, szuflady, toaleta, wyciąg powietrza itp.).

Ponadto, dokładnie czyszcząc wszystkie zakamarki, będziesz mieć okazję do dokładnego poznania stanu domu. To też jest dobry moment, aby zobaczyć, co trzeba naprawić lub wyregulować.

Jeśli się stresujesz, przeprowadzka może być zlecona specjalistom

Na koniec trzeba jednak zaznaczyć, że nie każdy ma czas na sprzątanie domu przed przeprowadzką. Dlatego, jeśli Twoja praca i obowiązki są tak obciążające, że nie pozwalają Ci się zająć tym wszystkim, nie wahaj się zatrudnić firmy wyspecjalizowanej w przeprowadzkach.

Organizacja przeprowadzki
Gdy Twój czas jest ograniczony lub masz naprawdę bardzo dużo rzeczy, możesz wynająć profesjonalną firmę od przeprowadzek.

Jeśli naprawdę możesz sobie na to pozwolić, zrób to bez wyrzutów sumienia i zajmij się innymi rzeczami, których również wymaga przeprowadzka. Ta opcja z pewnością zaoszczędzi Ci bólu głowy i zagwarantuje sukces zmiany Twojego miejsca zamieszkania bez niepowodzeń i niespodzianek w ostatniej chwili.

Istnieje wiele rodzajów usług oferowanych przez firmy przeprowadzkowe. Skonsultuj się z nimi i ciesz się tą zmianą w swoim życiu. Dzięki temu możesz się skupić na szczegółach, które zależą tylko od Ciebie.

  • Jiménez, F. (2018). ¿Qué hacer para que tu mudanza no sea un caos? Retrieved May 22, 2019, from https://midecoracion.com/casas/que-hacer-para-que-tu-mudanza-no-sea-un-caos/
  • Gimeno Landa, M. P. (2018). 4 consejos que debes tener en cuenta a la hora de una mudanza. Retrieved May 22, 2019, from https://midecoracion.com/casas/4-consejos-que-debes-tener-en-cuenta-a-la-hora-de-una-mudanza/
  • Martín, A. (2019). Lo que no debes hacer en una mudanza -. Retrieved May 22, 2019, from https://midecoracion.com/casas/lo-que-no-debes-hacer-en-una-mudanza/