Przepis na przepyszne pikantne skrzydełka

Sprawdź nasz przepyszny przepis na pikantne skrzydełka i poznaj wskazówki, które pozwolą ci delektować się nimi, kiedy tylko zechcesz.
Przepis na przepyszne pikantne skrzydełka
Eliana Delgado Villanueva

Napisane i zweryfikowane przez dietetyk Eliana Delgado Villanueva.

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Istnieją pewne składniki, które są prawdziwymi gwiazdami wśród innych potraw. Bez nich niemożliwe byłoby przyrządzenie tak wspaniałych posiłków. Jeśli chodzi o kurczaka, ten przepyszny przepis na pikantne skrzydełka to bez wątpienia coś więcej niż posiłek. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się dlaczego.

Pikantne skrzydełka są w twoim życiu zapewne tak długo, jak daleko sięgasz pamięcią. Często jesz je w restauracji, podczas oglądania niedzielnego meczu piłki nożnej czy też filmu. Z pewnością widujesz wiele reklam, które pobudzają twój apetyt.

Bez wątpienia przepis może łączyć przyjemność spożywania pysznego posiłku z różnorodnością smaku, którą mogą zapewnić tylko przyprawy. Nie zapominaj, że sensacyjność pikantnego jedzenia pochodzi właśnie z tego połączenia.

Porozmawiajmy teraz o twoim zdrowiu. Właśnie, dobrze jest zastanowić się nad tym co jemy. Ostre jedzenie spotyka się z dużą krytyką, jeśli chodzi o jego wpływ na zdrowie.

Nie przejmuj się tym. Chociaż istnieje związek pomiędzy przyprawami i jedzeniem, obejmuje on także twój styl życia, jakość jedzenia i wielkość porcji, które spożywasz. Dlatego też nie powinnaś ignorować możliwych konsekwencji jedzenia pikantnych potraw, ale także z góry ich odrzucać.

Na przykład jeśli masz problemy z żołądkiem, być może należy unikać produktów, które mogą spowodować zaostrzenie dolegliwości żołądkowych. To samo dotyczy eksperymentowania z różnymi smakami. Nie są szkodliwe, ale problem dotyczy częstotliwości i wielkości porcji.

Aby przygotować pikantne skrzydełka w zaciszu domowym postępuj zgodnie z naszymi instrukcjami. Zobaczysz, że możesz je przyrządzić w zdrowy sposób, nie tracąc przy tym na jego walorach smakowych.

Jak przygotować pikantne skrzydełka

Czy zastanawiałaś się kiedyś nad historią niektórych z twoich ulubionych potraw? Jeśli tak, ta ciekawość jest zupełnie normalna. W przypadku pikantnych skrzydełek, ich pochodzenie nie jest do końca jasne. Uważa się, że przepis pochodzi z Buffalo w stanie Nowy Jork. Na początku pikantne skrzydełka znane były jako “Buffalo Wings”.

Szefowa kuchni widząc, że ludzie nie jedli skrzydełek, postanowiła stworzyć przepis nie tyle na samego kurczaka, ale raczej na sos i sposób ich przygotowania.

Jak przygotować pikantne skrzydełka

Teresa Bellissimo połączyła przyprawy z pietruszką, dressingiem i olejem roślinnym na którym je smażyła. W rezultacie osiągnęła pełny sukces! Jest to kolejny przykład, który dowodzi, że kreatywność jest bardzo ważna w kulinarnym świecie.

Składniki

 • 1 łyżka curry w proszku (25 g)
 • 1 1/2 szklanki masła (125 g)
 • 10 szklanek skrzydełek z kurczaka (1 kg)
 • 6 łyżek sosu tabasco (240 ml)
 • 3 szklanki przecieru pomidorowego (360 ml)
 • 1 łyżka pieprzu cayenne (25 g)
 • 1 łyżka chili w proszku (25 g)

Przygotowanie

 • Najpierw usuń skórę ze skrzydełek. Zrób to w taki sposób, aby pozostawić tak dużo mięsa, jak tylko jest to możliwe.
 • Następnie rozgrzej piekarnik do 190ºC / 375ºF.
 • Włóż skrzydełka bez marynaty do piekarnika na 15 minut, pozostaw aż uzyskają ładny złoty kolor. (Zalecamy użycie piekarnika, zamiast smażenia).
 • Weź średniej wielkości miskę i zacznij przygotowywać pikantny sos.
 • Użyj do tego masła, sosu tabasco, chili w proszku, pieprzu cayenne i curry.
 • Dobrze wymieszaj wszystkie składniki. Od czasu do czasu, spróbuj sosu aby mieć pewność, że nie jest zbyt słony lub zbyt ostry.
 • Gdy skrzydełka kurczaka po wyjęciu z piekarnika będą ciepłe, zanurz je w ostrym sosie i dokładnie namocz.
 • Wymieszaj wszystkie skrzydełka w marynacie i wstaw do piekarnika na kolejne 15 minut. Po upływie czasu, wyjmij je i delektuj się każdym kęsem.

Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Tapsell, L. C., Hemphill, I., Cobiac, L., Patch, C. S., Sullivan, D. R., Fenech, M., … Inge, K. E. (2006). Health benefits of herbs and spices: the past, the present, the future. The Medical Journal of Australia.
 • Peter, K. V. (2006). Handbook of Herbs and SpicesHandbook of Herbs and Spices (Vol. 3, pp. 1–537). Elsevier Ltd. https://doi.org/10.1533/9781845691717
 • Marangoni F, Corsello G, Cricelli C, et al. Role of poultry meat in a balanced diet aimed at maintaining health and wellbeing: an Italian consensus document. Food Nutr Res. 2015;59:27606. Published 2015 Jun 9. doi:10.3402/fnr.v59.27606

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.