Przejrzyj te wskazówki, zanim kupisz szezlong

Sofa typu "szezlong" łatwo zaadaptuje się w salonie, a jej konstrukcja zapewnia wygodę. Ponadto masz do wyboru różne rozmiary do każdego pomieszczenia.
Przejrzyj te wskazówki, zanim kupisz szezlong

Ostatnia aktualizacja: 13 lutego, 2023

Wstawienie nowego mebla do domu nie jest decyzją, którą należy podejmować szybko. Powinieneś poświęcić trochę czasu na rozejrzenie się, aż znajdziesz sofę, której cechy pasują do pokoju, w którym zamierzasz ją umieścić. Szezlong to praktyczna i piękna opcja dająca się dostosować do każdego rodzaju wystroju.

Elegancję szezlonga dopełnia jego wygoda. Istnieją setki modeli, więc musisz długo szukać, aby znaleźć odpowiedni pod względem jakości i wzornictwa. Co należy wziąć pod uwagę kupując szezlong? Oto kilka praktycznych wskazówek.

Dlaczego warto wybrać szezlong?

Szezlongi zostały zaprojektowane z myślą o funkcjonalności bez uszczerbku dla estetyki. To uniwersalny mebel, dostępny w różnych rozmiarach, dzięki czemu bez problemu znajdziesz idealny model do swojego salonu.

Ze względu na kształt zbliżony do litery „L” jest wygodniejszy niż tradycyjne meble. Dzięki swojej funkcjonalności może służyć jako miejsce odpoczynku, ponieważ można się na nim położyć i zdrzemnąć. A w razie potrzeby można go zamienić w łóżko dla gości.

Składane modele zawierają ponadto skrzynie między siedziskiem a konstrukcją, przydatne do przechowywania przedmiotów.

Kolejną zaletą jest to, że pozwalają stopom odpocząć, co przyczynia się do poprawy postawy. Zła pozycja siedząca może prowadzić do dyskomfortu, takiego jak ból pleców.

Szezlong.
Wygoda, design, elastyczność i ergonomia to powody, dla których warto wybrać szezlong.

Co należy wziąć pod uwagę, zanim kupisz szezlong?

Istnieje wiele aspektów dotyczących szezlongów, które można wziąć pod uwagę, aby uniknąć przykrych niespodzianek po zakupie.

Rozmiar

Idealnie nie powinien wyglądać na zbyt mały w pomieszczeniu, a wymiary nie powinny przekraczać powierzchni przeznaczonej na jego umieszczenie. Chociaż na pierwszy rzut oka może ci się wydawać, że wygląda świetnie, pamiętaj, że sklep, w którym oglądasz mebel, to nie to samo, co twój salon. Najlepiej porównać wymiary, aby zobaczyć, czy będzie pasować. To pozwoli ci lepiej jak zorganizować przestrzeń.

Zrób pomiary w Twoim salonie i poproś konsultanta ds. sprzedaży o pomoc w znalezieniu szezlonga , który będzie pasował. Sprawdź wymiary siedzisk, podłokietników, oparć i długość całkowitą.

Podobnie musisz pomyśleć o liczbie osób w domu, ponieważ od tego zależy wielkość potrzebnych mebli. Zasadniczo szezlongi mają co najmniej 2 siedzenia i powierzchnię modułową.

Struktura

Podstawą szezlonga jest rama. Dlatego upewnij się, że wybierzesz model, który wytrzyma długi okres użytkowania. Zalecanym materiałem jest lite drewno. W szczególności sosna oferuje lekką konstrukcję z prawie zerową szansą na wypaczenie.

Komfort

Tapicerka to kluczowy element, jeśli chodzi o komfortu. Zapytaj sprzedawcę o gęstość pianki w poduszkach; jeśli wynosi mniej niż 25 kilogramów (55 funtów), poszukaj innej sofy.

Pianka i włókno silikonowe to kolejne materiały często stosowane przez producentów w siedziskach, z korzyścią dla odcinka lędźwiowego. Na końcowy efekt ma również wpływ zastosowana technologia termoizolacji i owijania.

Czy wiesz, że wygodny szezlong pomaga zapobiegać problemom z bólami głowy i pleców, wynikającym z pozycji przyjętej do odpoczynku?

Projekt

Główną atrakcją tych mebli jest wydłużone siedzisko, które nie jest częścią wymienną. Z tego powodu zwróć uwagę na miejsce, w którym ustawisz fotel i ustaw go zgodnie z orientacją pomieszczenia. Błędem jest kupowanie szezlonga z częścią wypoczynkową, na którą nie ma miejsca w salonie.

Funkcjonalność

System przesuwny niektórych szezlongów poprawia ich funkcjonalność. Spróbuj wybrać ten typ, ponieważ nie musisz zmieniać pozycji foteli, nawet jeśli są wydłużone. Dzieje się tak dzięki regulowanym łożyskom.

Nogi

Nogi wykonane z metalu, drewna lub ocynkowane powinny wytrzymać ciężar mebla i osób, które na nim siadają. Ponadto materiały te powinny tolerować tarcie produktów używanych do czyszczenia sofy i podłogi. Przy wyborze nie należy również pomijać ich wysokości.

Dodatkowe siedzenia

Zwykły szezlong zawiera 2 dodatkowe siedzenia z leżakiem, ale są też takie, które mają  5 dodatkowych miejsc, a nawet więcej. To wielkość pokoju określa, ile dodatkowych siedzisk może się zmieścić.

Tapicerka

Tapicerka plamoodporna jest najlepsza, jeśli mieszkasz z dziećmi lub zwierzętami. Uważaj na skórzane tekstylia, ponieważ są one bardziej wrażliwe na zadrapania lub uszkodzenia. Poszukaj tkaniny, która pasuje do wystroju Twojego domu i jest łatwa w utrzymaniu.

Kobieta czyści szezlong.
Ważne jest, aby wybrać tapicerkę, która jest trwała, łatwa w czyszczeniu i dopasowana do stylu pomieszczenia.

Inne aspekty, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie szezlonga

Oprócz jakości, wzornictwa i dostępnej przestrzeni istnieją jeszcze inne względy ważne przy zakupie. Jednym z nich jest gwarancja. Jakość jest tak samo ważna jak atrakcyjność sofy i jej praktyczność.

Budżet to następny czynnik. Nawet jeśli chcesz mieć elegancki szezlong, ustal, ile pieniędzy możesz zainwestować i dokonaj zakupu na miarę swojej kieszeni.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.