Przedmioty w domu, które przyciągają złe energie według Feng Shui

Istnieje kilka sposobów na zharmonizowanie przestrzeni. Pomocne może być poznanie przedmiotów, które zgodnie z feng shui przyciągają złe energie.
Przedmioty w domu, które przyciągają złe energie według Feng Shui

Napisany przez Jonatan Menguez

Ostatnia aktualizacja: 24 października, 2022

Feng shui to chiński system filozoficzny, który proponuje szereg maksym i zasad, aby osiągnąć harmonię w przestrzeni. W tej filozofii aranżacja i dekoracja domu to podstawowe aspekty , jeśli chodzi o tworzenie środowiska z dobrą energią. Tak jak istnieją elementy, które generują ładunki dodatnie, istnieją również przedmioty, które według feng shui przyciągają złe energie.

Chodzi o osiągnięcie równowagi energetycznej poprzez usunięcie tych obiektów lub umieszczenie ich w określonych sektorach. Zepsute lustra, kanciaste meble i zatrzymane zegary to tylko niektóre z elementów, które feng shui sugeruje usunąć. Chodzi praktycznie o wszystko, co wiąże się z obecnością śmierci, jak suszone kwiaty czy ozdoby z częściami zwierzęcymi.

Przedmioty, które przyciągają złe energie według feng shui

Feng shui oznacza „wiatr i woda”. Dąży do tego, aby nasz dom był harmonijnym środowiskiem, które pozytywnie wpłynie na jego mieszkańców. W tym celu feng shui proponuje świadomą aranżację przestrzeni poprzez organizację przedmiotów, obecność wody i różnorodność kolorów.

Jednak nie wszystkie elementy są powiązane z tą filozofią. Istnieją pewne przedmioty, które według feng shui przyciągają złe energie i utrudniają przepływ pozytywnych prądów w przestrzeni. Przyjrzyjmy się im.

Możesz również przeczytać ten artykuł: Jak udekorować foyer swojego domu według Feng Shui

1. Zatrzymane zegary

Filozofia feng shui wskazuje, że zatrzymane zegary pochłaniają energię domu, powodując stagnację. Z drugiej strony drogi lub pamiątkowy zegar można naprawić.

Może po prostu wymagać wymiany baterii. Należy to jednak zrobić, gdy tylko przestanie działać. W przeciwnym razie wpłynie na nasz nastrój i zakłóci postęp planów, zgodnie z tą filozofią.

Zegarki i zegary, które nie działają, kojarzą się z kiepskim nastrojem i utkniętymi projektami.

2. Zbyt dużo kurzu na przedmiotach przyciąga złe energie zgodnie z feng shui

Sprzątanie domu może wydawać się uciążliwym zadaniem, ale kurz szybko osadza się na meblach i przedmiotach. Jest to aspekt, który według feng shui nie pozwala na przepływ pozytywnej energii. Dlatego utrzymanie środowiska w czystości i bez kurzu jest synonimem zdrowia i witalności.

3. Rośliny z cierniami

Niektóre gatunki, takie jak kaktusy i inne rośliny z cierniami, często stawały się elementami dekoracji charakterystycznymi dla pewnych wnętrz. Jednak przekonania feng shui zalecają wystawienie ich na zewnątrz lub przynajmniej umieszczenie w oknie.

Według wschodniego systemu filozoficznego ciernie przyciągają pecha, zwłaszcza w sektorze finansowym.

Ponieważ jednak rośliny takie jak kaktusy są łatwe w pielęgnacji i przyjemne dla oka, nie ma potrzeby ich wyrzucać. Wystarczy po prostu trzymać je na zewnątrz, aby mogły uwolnić nagromadzoną negatywną energię.

4. Zbite lustra

Lustra są elementami dekoracyjnymi i użytkowymi, ale są również otoczone licznymi mitami i legendami w kulturze popularnej. Zgodnie z systemem feng shui posiadanie zwierciadła nie jest negatywne, pod warunkiem że jest czyste i bez pęknięć. Pęknięte lustro to synonim złej energii.

Zepsute przedmioty reprezentują niską samoocenę zgodnie z tym systemem wierzeń. Z drugiej strony nie zaleca się posiadania luster w sypialni, nawet jeśli są w dobrym stanie. Według filozofii taoistycznej mogą kraść energię podczas snu, co skutkuje kiepskim odpoczynkiem.

5. Nożyczki przyciągają złe energie według feng shui

Oczywiście nożyczki są niezbędnym narzędziem w każdym domu. Dlatego ta orientalna filozofia nie zaleca ich eliminowania, ale trzymanie ich w szufladzie, w niewidocznym miejscu.

Dodatkowo, aby uniknąć ich negatywnych skutków energetycznych, sugeruje się, aby zawsze pozostawały zamknięte. Przyczynia się to również do zapobiegania skaleczeniom i wypadkom, zwłaszcza jeśli w domu są dzieci.

6. Martwe zwierzęta

Istnieje pewne przedmioty dekoracyjne, które pochodzą z martwych zwierząt. Na przykład głowy jeleni są bardzo charakterystyczne dla pomieszczeń myśliwskich.

Filozofia Feng Shui odradza posiadanie tego typu egzotycznych ozdób, ponieważ obecność śmierci przynosi pecha i negatywną energię.

7. Meble z ostrymi krawędziami

Stoły, półki czy regały ze spiczastymi końcami to kolejne przedmioty, które według feng shui przyciągają złe energie. Jeśli rogi są bardzo wyraźne lub ostre, mogą mieć negatywny wpływ na energetyczne centrum przestrzeni, ponieważ odcinają przepływ i go zatrzymują.

Filozofia orientalna zaleca w tym przypadku zastosowanie mebli okrągłych, owalnych lub wyposażenia z bardziej naturalnymi detalami. Z drugiej strony na kwadratowych stołach lub półkach można położyć obrus lub serwetę, aby zakryć końcówki.

8. Suszone i zwiędłe kwiaty przyciągają złe energie według feng shui

Nikt nie może wątpić, że kwiaty i rośliny należą do najbardziej charakterystycznych przedmiotów dekoracyjnych w wielu domach. Istnieje ogromna różnorodność roślin, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych, do dekoracji blatów, mebli, narożników salonu lub ogrodów. Jednak według feng shui zwiędłe lub suszone kwiaty również przyciągają złe energie.

Chodzi o to, że zgodnie z chińskim systemem filozoficznym mogą utrudniać przepływ energii. Zwiędłe kwiaty świadczą o braku życia.

Dlatego, jeśli roślina wysycha z powodu braku opieki lub choroby, ważne jest, aby usunąć ją z domu. Powinieneś również wymieniać wodę i utrzymywać rośliny w czystości i zdrowiu.

Flores secas para la decoración traen malas energías según feng shui.
Suszone kwiaty są często używane do dekoracji, ale feng shui ich nie poleca.

9. Dekoracje z brutalnymi scenami

Istnieją wszelkiego rodzaju obrazy i plakaty z brutalnymi scenami. Są osoby, które nigdy by ich nie wybrały jako ozdoby swojego domu. Jednak są tacy, którzy je umieszczają, bo może wyobrażają scenę z filmu, który im się podoba. Feng shui sugeruje usunięcie tych dekoracyjnych przedmiotów, ponieważ generują niekorzystne napięcie i złą energię.

Podoba Ci się ten artykuł? Możesz również przeczytać: Gdzie postawić fontannę według Feng Shui

10. Stare ubrania

Ubrania nagromadzone i nieużywane w naszych szafach stają się przedmiotami, które zgodnie z feng shui przyciągają złe energie. Taka odzież, oprócz tego, że z czasem się niszczeje, utrudnia odnowę energii.

Przedmioty z drugiej ręki przyciągają złe energie zgodnie z feng shui

Poza tymi konkretnymi przedmiotami, w filozofii feng shui istnieje ogólna zasada dotycząca przedmiotów pochodzących z recyklingu. Chociaż mogą mieć wymierne zalety finansowe, nie zawsze są zgodne z taoistycznym systemem wierzeń.

Maksyma sugeruje, że przyciągają energię poprzednich właścicieli. Stają się więc przeszkodą w uzyskaniu miejsca, na które zasługujesz, przestrzeni odzwierciedlającej to, kim naprawdę jesteś.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.