Przebarwienia i plamy – 5 naturalnych sposobów

· Marzec 7, 2016
Kwas cytrynowy obecny w cytrynach pomaga złuszczyć skórę i pozbyć się martwego naskórka. Pamiętaj, aby stosować go na noc, gdyż kontakt ze światłem słonecznym mógłby przynieść efekt odwrotny od zamierzonego.

Przebarwienia i plamy na twarzy pojawiają się pod wpływem oddziaływania takich czynników jak zanieczyszczenie powietrza, nadmierna ekspozycja na słońce, niezdrowa dieta, wpływ środków chemicznych, ciąża, starzenie się skóry czy uwarunkowania genetyczne.

Odpowiednie dbanie o skórę powinno być Twoim codziennym nawykiem, gdyż z upływem lat ciężej jest usunąć lub zamaskować jej niedoskonałości. Na szczęście istnieje wiele sposobów na pozbycie się plam i przebarwień ze skóry twarzy.

Oczywiście wiele dostępnych na rynku kosmetyków skutecznie radzi sobie z plamami i przebarwieniami, musisz jednak wiedzieć, że możesz zastąpić je o wiele tańszymi i równie efektywnymi naturalnymi produktami, niezawierającymi substancji chemicznych. Przeczytaj dzisiejszy artykuł i poznaj 5 sposobów na przebarwienia.

5 naturalnych sposobów na przebarwienia

Aloes

Krem z aloesem

Aloes to roślina znana ze swoich zastosowań zdrowotnych i kosmetycznych. Żel uzyskiwany z aloesu ma właściwości nawilżające, przeciwbakteryjne i odmładzające, co sprawia, że  jest idealnym zamiennikiem kremów do twarzy.

Jak wykorzystać żel aloesowy?

Wyskrob z liści aloesu sporą ilość żelu i zaaplikuj go bezpośrednio na skórę twarzy. Delikatnie masuj. Pozostaw żel na twarzy przez co najmniej pół godziny, aby efekty były lepiej widoczne.

Banany i cytryny

Połączenie tych dwóch owoców to idealny sposób, by poprawić kondycję skóry, przywrócić jej naturalny koloryt i zredukować plamy i przebarwienia.

Co należy zrobić?

Rozgnieć dojrzałego banana i dodaj odrobinę soku z cytryny. Wymieszaj aż otrzymasz jednolitą pastę. Zaaplikuj ją bezpośrednio na plamy i pozostaw na 30 minut. Aby efekty były szybciej widoczne, stosuj ten sposób codziennie.

Sok z cytryny

Cytryny

Bez wątpienia jednym z najlepszych domowych sposobów na oczyszczenie i rozjaśnienie skóry twarzy jest sok z cytryny. Cytryny mają bowiem działanie ściągające i wzmacniające, dzięki czemu pomogą Ci usunąć martwe komórki naskórka i rozjaśnić plamy oraz przebarwienia.

Pamiętaj jednak, że sok z cytryny powinien być aplikowany na noc, gdyż kontakt ze światłem słonecznym może przynieść efekt odwrotny od zamierzonego.

Jak wykorzystać sok z cytryny?

Wyciśnij sok z jednej cytryny i zamocz w nim wacik. Intensywnie wcieraj sok bezpośrednio w miejsce przebarwienia przez około 5 minut. Zawarty w cytrynie kwas cytrynowy pomoże Ci złuszczyć naskórek. Dla widocznego efektu zalecamy codzienne stosowanie tego sposobu.

Cebula

Jeden z najważniejszych produktów w niemal każdej kuchni to także potężne źródło przeciwutleniaczy, witamin i minerałów, które pozwolą Ci usunąć plamy i przebarwienia. Cebula powinna być wykorzystywana zwłaszcza do walki z przebarwieniami wywoływanymi przez procesy starzenia się skóry.

Jak użyć cebuli?

Odkrój kawałek cebuli i nacieraj nią obszar przebarwienia używając delikatnych kolistych ruchów. Pozostaw sok z cebuli na skórze przez pół godziny, a następnie spłucz ciepłą wodą.

Cebula może pozostawiać nieprzyjemny zapach, polecamy więc umyć twarz aromatycznym mydełkiem lub żelem, a następnie zaaplikować krem nawilżający.

Papaja

Papaja

Papaja to nie tylko przepyszny owoc o wielu korzyściach dla Twojego zdrowia, ale również skuteczny naturalny kosmetyk. Dzięki swej zawartości papainy, owoc ten ma właściwości regenerujące i oczyszczające skórę.

Jak wykorzystać papaję?

  • Natrzyj przebarwione miejsce skórką papai i pozostaw sok na skórze na około 20 minut. Spłucz zimną wodą i powtarzaj zabieg co najmniej 4 razy w tygodniu.
  • Rozgnieć kawałek świeżej papai i wykorzystaj ją jako maseczkę na plamy i przebarwienia. Pozostaw na 20 minut, spłucz wodą i nałóż krem nawilżający.
  • Dla lepszych efektów pij codziennie sok z papai. Napój ten ma dodatkowo działanie przeczyszczające, co przyspieszy proces oczyszczania organizmu z toksyn.