Pozytywne słowa na każdy dzień

Twój umysł ma znacznie większy wpływ na Twoje życie, niż Ci się wydaje. Powtarzając te pozytywne słowa każdego dnia, stanie się ono pełniejsze i szczęśliwsze.
Pozytywne słowa na każdy dzień

Ostatnia aktualizacja: 10 marca, 2019

Jeżeli naprawdę tego chcesz, możesz być najważniejszą osobą w swoim życiu, a zarazem swoim najlepszym przyjacielem. Jeśli pragniesz tego z całego serca, ważne jest, abyś zwracała uwagę na to jak się ze sobą komunikujesz  – pozytywne słowa mogą uczynić każdy Twój dzień wyjątkowym.

Nie ulega wątpliwości, że Twoim największym krytykiem jesteś często Ty sama. Możliwe, że osoba, która sprawia, iż czujesz się winna kiedy zrobisz coś nie tak lub, która stale Cię do czegoś zniechęca, to nikt inny, jak Ty.

Lecz czy możesz wyobrazić sobie tą olbrzymią różnicę, jeśli zaczniesz być dla siebie milsza, mówić pozytywne słowa oraz być świadomą tego, jak traktujesz samą siebie?

Pozytywne słowa

W rzeczywistości, tylko poprzez powtarzanie sobie poniższych zdań, możesz wyraźnie poprawić swoje samopoczucie oraz jakość Twojego życia.

1. Wierzę w swoje marzenia

Musisz uwierzyć w siebie oraz we wszystko, czym jesteś. Pamiętaj, że nasz umysł ma potężną moc i jest w stanie pomóc Ci osiągnąć wszystko, co tylko sobie zamierzysz. Powtarzanie sobie, że wierzysz w swoje marzenia sprawi, iż staniesz się bardziej pewna siebie oraz swoich możliwości.

Upadek

Nikt Ci nigdy nie odbierze tej pewności siebie oraz ufności w to, że możesz osiągnąć wymarzone cele i prowadzić życie, jakiego pragniesz.

Kiedy powtarzasz sobie pozytywne słowa, takie jak powyższe, ćwiczysz swój umysł w kreowaniu rzeczywistości, którą wcześniej uważałaś za niemożliwą do zrealizowania.

2. Każdego dnia daję z siebie wszystko

Nieistotne czy chcesz osiągnąć coś małego, czy wielkiego. Każdego dnia powinnaś dawać z siebie wszystko, by otrzymać życie, jakiego pragniesz.

Sukces nie przychodzi nagle, lecz jest zdobywany małymi kroczkami. Musisz stale sobie przypominać, że poprzez dokładanie wszelkich starań każdego dnia, zbliżasz się do swojego celu.

Nawet kiedy masz zły dzień, te pozytywne słowa mogą pomóc Ci docenić wysiłki, które włożyłaś do tej pory, by spełnić swoje ambicje.

3. Kocham siebie za to, kim jestem

Następnym razem kiedy popatrzysz w lustro, zatrzymaj się na chwilę, popatrz sobie w oczy i powiedz “kocham cię”. Stale przypominaj sobie o miłości do własnego “ja”, do tego kim naprawdę jesteś, wraz z wszystkimi zaletami i niedoskonałościami, które są częścią Ciebie.

Nie możesz ofiarować miłości innym, jeśli najpierw nie darzysz nią samej siebie. Kiedy zaczniesz akceptować i kochać tą osobę, którą widzisz w lustrze, Twoje serce otworzy się na ogrom miłości i uznania, jakie otrzymasz od bliskich.

Wszystko zaczyna się od Ciebie. Dlatego powinnaś kochać siebie każdego dnia za to, kim jesteś.

4. Jestem odpowiedzialna za własne szczęście

Momenty smutku powinny nam służyć jako lekcja, z której wyjdziemy silniejsi oraz zaopatrzeni w nowe cele. Absolutnie nikt poza Tobą, nie posiada mocy, by uczynić Cię pozytywną i spełniona osobą. Wyłącznie Ty jesteś odpowiedzialna za własne szczęście.

Szczęście

Wiele osób spotyka rozczarowanie kiedy mają nadzieję znaleźć szczęście na zewnątrz. Jednak tak naprawdę leży ono w sercu każdego z nas.

Dlatego tak ważne jest, abyś powtarzała sobie te pozytywne słowa. Szybko zdasz sobie sprawę, że bycie szczęśliwą zależy tylko od Ciebie samej. To również pomoże Ci być bardziej odpowiedzialną za swoje uczucia.

5. Akceptuję 100%-ową odpowiedzialność za moje życie

Podobnie jak kontrolowanie własnego szczęścia, bycie odpowiedzialnym za swoje czyny i posunięcia jest również niezwykle ważne. Nie powinnaś rozpoczynać nowych rzeczy narzekając na okoliczności, swoją sytuację życiową lub ludzi, którzy Cię otaczają. To odbija się tylko na Tobie.

Ćwiczenia fizyczne

Nikt nie jest odpowiedzialny za życie, które prowadzisz, ponieważ to właśnie Ty kreujesz swoją rzeczywistość poprzez mowę i czyny każdego dnia.

Te pozytywne słowa pomogą Ci przejąć kontrolę nad swoim życiem.

6. Najlepsze dopiero przede mną

Te jedne z najlepszych słów, które powinny Ci służyć za inspirację każdego dnia. Żywienie nadziei, że przyszłość trzyma w zanadrzu coś jeszcze lepszego, powinno dawać Ci powody do kontynuowania swoich wysiłków.

Zawsze ufaj, że jutro niesie ze sobą lepsze możliwości. Kiedy to zrobisz, zaczynasz przyciągać do swojego życia pozytywne rzeczy, na które będziesz również w pełni przygotowana.

7. Jestem wdzięczna za każdy dzień mojego życia

Doceniaj każdy dzień Twojego życia, nieważne jaki by nie był. Pamiętaj, że nie zawsze masz wpływ na to, co Ci się przytrafia, lecz możesz zmienić swoje nastawienie.

Bądź wdzięczna za wszystkie dobre, jak i złe rzeczy; te drugie są dla Ciebie cennym doświadczeniem. Ważne jest być częścią każdego dnia. Jeżeli spojrzysz na życie z tego punktu widzenia, uświadomisz sobie, że cudem jest budzenie się każdego ranka, bycie tu i teraz oraz robienie rzeczy, które się kocha.

Wpływ jaki ma umysł na Twoje życie jest imponujący. To dlatego tak ważne jest wpleść te pozytywne słowa w swoje myśli.

Jeżeli wejdziesz w nawyk powtarzania ich, Twoje życie będzie pełniejsze oraz szczęśliwsze.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Jasiński, M. (2016). Pozytywne myślenie w rozwoju człowieka. Rocznik Teologii Katolickiej. https://doi.org/10.15290/rtk.2016.15.1.02
  • Marek, E. (2004). Arteterapia jako metoda wspomagająca pracę wychowawczą. Sztuka w Edukacji i Terapii, Kraków.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.