NIe ważny jest wiek – żyj życiem

Twój prawdziwy wiek, wcale nie musi być tym, na który wskazuje Twoja data urodzenia. Ciesz się życiem i zapomnij o tym, co pokazują liczy w Twoim dowodzie.

A Ty? Ile masz lat? Nie pytamy tutaj o liczbę wiosen, które przeżyłaś, ale o wiek, który czujesz w głębi serca i który sprawia ci radość. To na ile lat się czujesz jest najważniejsze. Prawdziwy wiek nie jest ważny. Ważne jest to czy czujesz się szczęśliwa i czy jesteś zadowolona z osoby, którą widzisz w lustrze.

W dzisiejszych czasach społeczeństwo przecenia młodość. Podkreśla się ideę, że bycie młodym to synonim bycia pięknym i szczęśliwym. Rzadko widzi się kobiety lub mężczyzn w średnim wieku, chodzących po wybiegach, z widocznymi zmarszczkami i liniami mimicznym, wyglądających ciągle na pięknych.

Młodość może się sprzedawać dobrze, ale warto pamiętać, że bycie młodym nie zawsze oznacza, że jest się szczęśliwym. Najlepszy wiek to ten, w którym jesteś teraz. Teraz jest moment na to, aby wykorzystać wszystkie możliwości i zostać tym kim chcesz. Nie ma znaczenia czy masz 20 czy 60 lat.

Wiek nie ma znaczenia jeśli kochasz się śmiać

O czym pomyślałaś dzisiaj rano budząc się? Możesz w to uwierzyć lub nie, ale kiedy budzisz się rano i nie masz żadnego pomysłu na dzień, zadania czy celu od osiągnięcia, wtedy zaczynasz się starzeć.

Zobacz także: Życie należy do Ciebie – Nie tłumacz się

Umysł, który jest wypełniony marzeniami, planami, nadziejami i ciekawością, jest tym co Cię kształtuje. Dzięki temu wiesz jak wykorzystać swoje życie w pełni, bez znaczenia na to co mówi Twój paszport czy prawo jazdy.

Jednakże, bywa też tak, że skupiasz się na innych rzeczach. Kolejna świeczka na torcie urodzinowym, liczby na wadze różnią się o tych sprzed kilku lat, rozmiar, który tak lubiłaś, teraz nie pozwala Ci nosić ciuchów, dzięki którym czułaś się młodsza.

Te przykłady mogą być prawdziwym źródłem zmartwień, z którymi musisz nauczyć się sobie radzić. Właśnie dlatego chcielibyśmy przedstawić na przykładach, jak ludzie zaczynają się starzeć. Jest to proces, który rozpoczyna się w Twojej głowie, a nie w ciele.

Kobieta w klatceStarzejemy się, kiedy przestajemy marzyć

 • Starzejesz się kiedy mówisz „nie” dla dnia na plaży, ponieważ wstydzisz się tego jak wyglądasz w kostiumie kąpielowym i co inni sobie pomyślą, widząc Twoje zmienione ciało.
 • Starzejesz się, gdy słuchasz innych, którzy mówią Ci „to Ci nie przystoi, jesteś już na to za stara”.
 • Starzejesz się, gdy usilnie trzymasz się codziennej rutyny w obawie przed zmianami, które według Ciebie mogą przynieść coś złego.
 • Starzejesz się, gdy zazdrościsz innym szczęścia, zamiast poszukać własnego.
 • Starzejesz się, gdy przestajesz wyznaczać sobie cele i zaczynasz podążać za innymi.
 • Starzejesz się, gdy zamykasz drzwi przed życiem i stajesz się biernym obserwatorem zza szyby.
 • Starzejesz się, kiedy się poddajesz, przestajesz ufać innym, stajesz się podejrzliwa i ponura.
 • Starzejesz się, kiedy przestajesz być ciekawa świata i nie zadajesz pytania: „Ciekawa jestem co się stanie, gdy…”
Kobieta z wiankiem na głowie

Dlaczego nie myślę o swoim wieku

Mamy nadzieję, że przestałaś liczyć swoje lata i skupiłaś się na tym co naprawdę ważne: aby żyć swoim życiem.

Odkryj także: Odblokuj swoje czakry!

Nie ważne jest ile masz lat. Ważne jest, aby każdy moment był warty życia. Dlatego zapraszamy Cię do zastanowienia się na tymi zdaniami i zastosowania ich, aby stać się szczęśliwszą.

 • Dzień przepełniony zmartwieniami, złością i kłótniami jest dniem straconym.
 • Każdy dzień stawia przed Tobą możliwości do wykorzystania, nie ważne czy masz 20, 30 czy 70 lat.
 • Dorastanie polega na docenianiu tego co jest naprawdę ważne. Wszystko inne, rzeczy które Cię dołują, pozostaw za sobą.
 • Życie jest za krótkie, aby żyć pod dyktando innych!
 • Zrozum, że opinie innych cię nie definiują, dlatego też przestań myśleć  co inni myślą, bądź sobą i podążaj własną ścieżką.
 • Prawdzie przyjaźnie to takie, które pozwalają Ci czuć się młodą i pełną marzeń: ostrożnie wybieraj z kim chcesz spędzać czas.
 • Sprawiaj, że ludzie w okół Ciebie szczęśliwi, ponieważ pozytywne emocje dodają Ci radości z życia i uśmiechu.
 • Celebruj życie. Każdego dnia bądź ciekawa świata i ucz się czegoś nowego. Doceniaj wszystko co Cię otacza.

Nie wahaj się i wykorzystaj te rady w praktyce, aby cieszyć się każdym dniem, bez względu na to ile masz lat.

WIĘCEJ DLA CIEBIE