Pomysły na prezenty dla podróżników

Każdy z nas zna kogoś, kto ciągle jest w trasie. Nie wiesz czym obdarować taką osobę? Poznaj nasze pomysły na prezenty dla podróżników.
Pomysły na prezenty dla podróżników

Ostatnia aktualizacja: 21 lipca, 2021

Wszyscy kochamy podróżować. Jednak każdy z nas zna kogoś, kto robi to szczególnie często. Dowiedz się, co podarować takiej osobie. Przedstawiamy zatem najlepsze pomysły na prezenty dla podróżników.

Weź więc długopis i papier i zapisz sobie to, co najbardziej ci odpowiada. Odnieś się także do zainteresowań znajomego i obdaruj go tak, by opadła mu szczęka.

15 najlepszych pomysłów na prezenty dla podróżników

By wybrać odpowiedni prezent, postaraj się wczuć w sytuację obdarowywanego.

Nasze pomysły są oryginalne, zróżnicowane i innowacyjne. Przyjrzyj się zatem 15 ciekawym opcjom.

1. Ogrzewacz do rąk

Jeśli dana osoba lubi podróże w góry, wyjazdy na narty i zimowe eskapady, z pewnością przyda jej się ogrzewacz do rąk. Działa przez 6 do 8 godzin. Większość modeli osiąga temperaturę od 45 do 85 stopni Celsjusza. Można używać tych urządzeń także do ogrzewania stóp.

2. Przenośna kawiarka

Przygotowanie dobrej kawy to skomplikowana czynność, szczególnie w trasie czy na campingu. Przydaje się wówczas przenośna kawiarka. Działa szybko i bez konieczności podłączania do prądu.

3. Uniwersalny adapter

Wtyczki niepasujące do gniazdka to zawsze nieprzyjemna niespodzianka. Natychmiast powoduje ona sporo stresu. Można go jednak uniknąć zabierając ze sobą uniwersalny adapter. To niezawodny, praktyczny prezent.

4. Prezenty dla podróżników: torba piorąca

Torba piorąca może rozwiązać wiele problemów fanów wycieczek  w góry. Można dzięki niej także oszczędzić na praniu w pralniach. Na rynku dostępna jest zarówno sama torba jak i cały zestaw z ręcznikiem do szybkiego suszenia a nawet rozkładaną suszarką.

5.  Przenośny nawilżacz powietrza

Nie wszyscy lubią klimatyzację w hotelach. Czasami powoduje ona problemy zdrowotne i nieprzyjemne odczucia. Przenośny nawilżacz powietrza to ciekawy prezent dla podróżników. Poprawia on wrażenia termiczne i zmniejsza prawdopodobieństwo złapania infekcji.

Nawilżacz powietrza poprawia atmosferę w hotelu.

6.  Rozmówki

To dobry prezent dla osób, które nie znają języka kraju, do którego się wybierają, co może prowadzić do stresujących sytuacji. Warto podarować im rozmówki ułatwiające komunikację.

7.  GPS do walizki

Zgubienie walizki na lotnisku lub kradzież to typowe problemy podróżników. GPS do walizki to doskonały prezent. Umożliwia bowiem monitorowanie pozycji bagażu, co jest szczególnie ważne, gdy znajdują się w niej wartościowe rzeczy.

8.  Zestaw wypoczynkowy

Zestaw wypoczynkowy przeznaczony jest do samolotu, gdyż długie godziny w podróży mogą być bardzo męczące. To dobry pomysł na prezent dla podróżnika. W zestawie znajduje się specjalna poduszka na szyję i zatyczki do uszu redukujące hałas.

9.  Prezenty dla podróżników: funkcjonalny plecak

Zaletą inteligentnego plecaka jest nieprzemakalność, wiele kieszeni i możliwość ładowania urządzeń elektronicznych. To praktyczny prezent na wiele lat.

10.  Inteligentna kłódka

Sprytna kłódka chroni walizkę przed kradzieżą i zapewnia szybkie otwieranie. Można kupić taką na Bluetooth. Wówczas będziemy informowani o otwarciu kłódki bez autoryzacji.

11.  Ładowarka z baterią słoneczną

Nie ma lepszego źródła energii niż słońce. Ładowarka na baterię słoneczną świetnie nadaje się dla osób lubiących wędrówki, gdyż zapewnia możliwość stałej komunikacji i przy okazji dba o środowisko.

Buty do trekkingu to dobry prezent dla zapalonych wędrowców.

12.  Rozpylacz

Rozpylacz zajmuje mało miejsca, nie ma kabla, a do tego zwalcza przykre zapachyTo zatem bardzo praktyczny prezent o wielu funkcjach.

13.  Uchwyt na telefon do samolotu

Nie we wszystkich samolotach znajdują się telewizory zapewniające rozrywkę. Warto zatem mieć przy sobie specjalny uchwyt na telefonWystarczy ściągnąć na niego kilka filmów i gotowe.

14.  Przenośny modem

Internet jest nam niezbędny, a szczególnie w miejscach, których nie znamy. Przenośny modem rozwiązuje zatem wiele problemów. Potrzeba do niego jedynie lokalnej karty SIM.

15.  Wytrzymałe buty

Buty do zadań specjalnych zawsze się przydają, szczególnie w trasie. Wytrzymałe obuwie to zatem niezbędny element szafy podróżnika. Gama możliwości na każdą kieszeń jest bowiem szeroka.

Myśl jak podróżnik, by wybrać odpowiedni prezent

By zatem zrobić udany prezent podróżnikowi, warto wczuć się w jego położenie i wyobrazić sobie, co sam by sobie kupił.  Postaw zatem na praktyczność i użyteczność, a mniejszą wagę przywiązuj do estetyki.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.