Płaski brzuch: jak to osiągnąć?

Aby osiągnąć cel, niezbędne jest wprowadzenie zdrowej i zbilansowanej diety, a także spożycie wystarczającej ilości płynów oraz regularna aktywność fizyczna –codziennie, lub co najmniej trzy razy w tygodniu.
Płaski brzuch: jak to osiągnąć?

Ostatnia aktualizacja: 24 września, 2015

Płaski brzuch to marzenie wielu osób, nie tylko ze względu na wygląd, ale także ze względów zdrowotnych. Niestety część osób zapomina, że bez odpowiedniego wysiłku i zaangażowania, ciężko jest oczekiwać wymarzonych efektów.

Aby brzuch stał się płaski, musisz poświęcić mu wiele pracy i energii. 20 brzuszków dziennie to niestety zbyt mało, aby spełnić marzenie o płaskim brzuchu. Jeśli chcesz w pełni zadbać o tę część ciała, musisz skupić się także na ćwiczeniach, które zapobiegną odkładaniu się tkanki tłuszczowej. Jednym z rozwiązań może być dla Ciebie aerobik.

Wykonując ćwiczenia na mięśnie brzucha, pamiętaj, aby nie skupiać się wyłącznie na jednej partii. Wytrwałość i konsekwencja są kluczowe, jeśli chcesz szybciej zobaczyć efekty. Zacznij od kilku powtórzeń i ćwicz przez około 20 minut. Później możesz stopniowo zwiększać czas i intensywność ćwiczeń.

Brzuch – Dlaczego odkłada się na nim tkanka tłuszczowa?

Zazwyczaj tkanka tłuszczowa odkłada się na brzuchu w wyniku złej diety i nawyków żywieniowych. Głównymi winowajcami są przede wszystkim wszelkie potrawy bogate w tłuszcze, a także brak warzyw i owoców w diecie. Dodatkowymi czynnikami są także stres, hormony i siedzący tryb życia.

Jeśli chcesz pozbyć się tkanki tłuszczowej, mamy dla Ciebie kilka porad, jak sprawić, aby brzuch stał się płaski.

Jak wypracować płaski brzuch?

Tkanka tłuszczowa na brzuchu
  • Wyeliminuj ze swojej diety tłuste potrawy, wzbogać ją za to w owoce i warzywa.
  • Ćwicz regularnie, aby pozbyć się zbędnych kilogramów i tkanki tłuszczowej z brzucha.
  • Unikaj dużych porcji. Jedz mniej, a częściej i nie zapominaj, aby wybierać produkty bogate we właściwości odżywcze, za to o niskiej zawartości kalorii.
  • Pij 6-8 szklanek wody dziennie, aby zapewnić nawodnienie organizmu.
  • Unikaj sosów, majonezu, czekolady i lodów. Zastąp je orzechami, rybami i oliwą z oliwek.
  • Zrezygnuj ze słodkich i gazowanych napojów oraz słodyczy.
  • Ostatni posiłek jedz nie później niż na 2 godziny przed pójściem spać. Powinien być on lekkostrawny, najlepiej zawierający warzywa. Świetnym rozwiązaniem będzie sałatka.
  • Ćwiczenia fizyczne lepiej jest wykonywać rano.

Nie zapomnij!

Skłony na brzuch

Należy pamiętać, że o płaski brzuch trzeba dbać cały czas. Jeśli przestaniesz ćwiczyć i porzucić zdrową dietę, tkanka tłuszczowa z powrotem zacznie odkładać się na brzuchu. Właśnie dlatego w walce o płaski brzuch najważniejsza jest wytrwałość i konsekwencja, zwłaszcza, że efekty są tego warte.

 

 

 


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.