Plamy na twarzy – jak się ich pozbyć?

Plamy na twarzy – jak się ich pozbyć?

Ostatnia aktualizacja: 20 listopada, 2022

Plamy na twarzy to poważny problem estetyczny. Na szczęście natura dała nam wiele produktów, które mogą sprawić, że plamy na twarzy znikną, albo zostaną znacząco rozjaśnione. Wiele z tych produktów, o których powiemy później, było już dawno używanych przez naszych przodków. Z czasem jednak zostały one zastąpione produktami zdecydowanie bardziej skomplikowanymi w swoim składzie i przede wszystkim markowymi. Prawda jest taka, że większość drogich produktów opiera się na bazie tych właśnie prostych naturalnych składników.

Czytając dalej ten artykuł, poznasz naturalne receptury, które pomogą skutecznie rozjaśnić twarz. Pamiętaj jednak, że podobnie jak z produktami pielęgnacyjnymi, które kupujesz, na wyraźne efekty trzeba będzie trochę poczekać, zwykle od miesiąca do czterech miesięcy użytkowania. Dlatego musisz być bardzo konsekwentna w swoim leczeniu, jeżeli chcesz odnotować zadowalające efekty.

Jogurt idealnym lekarstwem na plamy na twarzy

2#jogurt-plamy.jpg
Jogurt pomaga rozjaśnić plamy na twarzy, aby mógł zadziałać, nałóż odrobinę jogurtu na plamy lub zrób z niego maseczkę na całą twarz. Stosuj go codziennie przed pójściem spać, zostaw na twarzy przez pół godziny, a następnie spłucz.

Możesz też wymieszać trzy łyżki jogurtu z dwiema kroplami miodu, umyj dokładnie twarz i stosuj to w formie maseczki. Zostaw na pół godziny, a następnie zmyj zimną wodą.

Oliwa z oliwek

Zamocz wacik w oliwie z oliwek i przykładaj go w miejsca gdzie występują plamy.

Pomidor

Rozgnieć połowę pomidora i nałóż go wacikiem na twarz. Zostaw na piętnaście minut i zmyj zimną wodą. Pomidor zawiera witaminę A, która działa odmładzająco na skórę.

Cytryna

Wymieszaj jedną łyżkę soku z cytryny z łyżką octu jabłkowego i łyżką wody. Namocz mały wacik w tym roztworze i wcieraj go w plamy.

Aloes

Wydobądź miąższ z łodygi aloesu i stosuj go na twarz, zostawiając na dwadzieścia minut każdego dnia. Aloes jest wskazany do używania w celu rozjaśniania plam i zmniejszania blizn.

Mleko w proszku

3#mleko-w-proszku-plamy.jpg
Ten proszek działa bardzo dobrze na rozjaśnianie skóry. Wsyp do miski dwie łyżki mleka w proszku, dodaj trzy krople wody utlenionej 6% (20 vol.) i dwie krople gliceryny. Wymieszaj i stosuj raz dziennie.

Rumianek

Przygotuj napar z rumianku i wody, namocz w nim wacik i natrzyj nim twarz. Zrób to kiedy napar jest zimny.

Ziemniak

Surowy ziemniak jest bardzo zalecany do usuwania plam na skórze. Pokrój ziemniaka w talarki i przykładaj je do miejsc, w których występują plamy.

Miód

Miód zalecany jest do nawilżania twarzy, pomaga również usunąć plamy na skórze i przywrócić jej naturalny i ładny kolor. Stosuj miód na twarz jako maseczkę, pozostaw na dwadzieścia minut, po czym spłucz zimną wodą.

Pomarańcza

4#pomarańcza-plamy.jpg
Dzięki wysokiej zawartości witaminy C, pomarańcza dostarcza wiele korzyści skórze i eliminuje plamy. Zostaw skórkę z pomarańczy na słońcu, kiedy będzie już całkowicie sucha, pokrusz ją. Wymieszaj w miseczce dwie łyżki tego proszku z dwiema łyżkami mleka i pięcioma kroplami gliceryny. Tak przygotowany krem nakładaj na dokładnie oczyszczoną twarz, każdego dnia przed pójściem spać.

Owies

Owies to idealny składnik złuszczający naskórek i dbający o nasz organizm. Zmieszaj pół szklanki płatków owsianych z połową szklanki soku z cytryny, dokładnie połącz składniki. Tak przygotowaną pastę stosuj jako maseczkę na twarz, zostaw na dwadzieścia minut, po czym zmyj ciepłą wodą.

Ryż

Dokładnie oczyść twarz, wsyp do miseczki ryż organiczny, tak aby zajmował ¾ jej powierzchni, następnie zalej go wodą, woda powinna znajdować się dwa centymetry ponad ryżem. Następnie namocz wacik w wodzie i przemyj nim twarz i szyję.

Witamina C

Nałóż serum z witaminy C na twarz, witamina ta pomaga rozjaśnić i zniwelować plamy na skórze twarzy.

Pamiętaj!

Teraz bardzo ważna rzecz, powiemy ci jak dbać o swoją skórę twarzy, aby unikać pojawienia się tych nieestetycznych plam. Oto kilka wskazówek:

  • unikaj zbyt długiej ekspozycji na słońce
  • używaj codziennie kremów przeciwsłonecznych  z odpowiedni wysoką ochroną
  • możesz unikać ekspozycji na słońce poprzez używanie czapki z daszkiem, parasola lub kapelusza

Nie zapominaj, że aby osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty, musisz być konsekwentna i regularnie używać produkty, o których pisaliśmy wcześniej. Mamy nadzieję, że nasze podpowiedzi pomogą ci w walce z plamami na twojej skórze.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.