Pestki i nasiona- 4 przykłady, które uchronią Cię przed rakiem

Najskuteczniejsze w leczeniu nowotworów mogą okazać się pestki jabłek. Co najważniejsze, obecne w nich związki skutecznie niszczą komórki nowotworowe, jednocześnie nie wpływając na zdrowe komórki ciała.
Pestki i nasiona- 4 przykłady, które uchronią Cię przed rakiem

Ostatnia aktualizacja: 05 maja, 2019

Pestki czy nasiona są przez nas najczęściej po prostu wyrzucane. To ogromny błąd, gdyż z wielu z nich możemy pozyskać wiele niesamowitych właściwości zdrowotnych! W dzisiejszym artykule opowiemy Ci o pestkach, których zastosowanie sięga naprawdę daleko; mianowicie mogą uchronić Cię przed chorobami nowotworowymi.

Pestki to naturalne źródło substancji o działaniu przeciwnowotworowym. W dodatku uzupełnienie nimi terapii nie przynosi żadnych skutków ubocznych. Pamiętaj jednak, że naturalne sposoby nie zastąpią leczenia farmakologicznego, zawsze pozostawaj więc w kontakcie ze swoim lekarzem prowadzącym.

Obecnie chemioterapia jest najczęściej wykorzystywaną metodą walki z nowotworami. Niestety oprócz niszczenia komórek nowotworowych, działa ona agresywnie także na inne komórki naszego organizmu.

Jak mówi stare przysłowie, zawsze lepiej jest zapobiegać niż leczyć, właśnie dlatego warto zapoznać się bliżej z naturalnymi produktami o działaniu przeciwnowotworowym.

Takie produkty jak pestki czy nasiona posiadają zdolność wzmacniania układu immunologicznego; mogą nawet powstrzymywać rozwój komórek nowotworowych. Poniżej znajdziesz aż 4 przykłady pestek, których właściwości odżywcze zostały okrzyknięte skutecznym naturalnym sposobem na uniknięcie takich schorzeń jak rak.

1. Pestki jabłka

Eksperci zapytani o działanie antynowotworowe ziaren i pestek, w pierwszej kolejności wskazują na pestki jabłek. Jest to jeden z najskuteczniejszych w walce z komórkami nowotworowymi naturalnych produktów na naszej planecie. Dlaczego więc tak mało osób wie o tej niezwykłej właściwości pestek?

Jabłko i pestki

Niektórzy dopatrują się w tym działania wielkich koncernów farmaceutycznych, którym nie na rękę jest upowszechnianie naturalnych i pozbawionych środków chemicznych leków na szereg różnych schorzeń.

Zostawmy jednak teorie spiskowe i skupmy się na głównych właściwościach pestek jeśli chodzi o zwalczanie nowotworów. Pestki jabłka mogą wspomóc Cię w walce z takimi chorobami jak:

  • rak jelita grubego
  • nowotwór płuc
  • rak prostaty
  • nowotwór trzustki
  • rak piersi
  • rak żołądka

Związki zwane fitochemikaliami obecne w pestkach jabłek mogą być nawet 1000 razy skuteczniejsze w zwalczaniu komórek nowotworowych niż adriamycyna, środek wykorzystywany do chemioterapii w wielu państwach świata.

Co najważniejsze, naturalne przeciwutleniacze, których źródłem są pestki jabłka, niszczą tylko komórki nowotworowe, nie oddziałując negatywnie na inne komórki ciała. Uważa się, że w pestkach tego owocu obecne są także niewielkie ilości cyjanku, jednak jest on trujący jedynie w naprawdę dużych dawkach.

2. Pestki winogron

Ekstrakt z pestek winogron to bogate źródło przeciwutleniaczy, flawonoidów i składnika aktywnego znanego pod nazwą B2G2. To właśnie ten związek jest szczególnie skuteczny w zwalczaniu i zapobieganiu rozwojowi komórek nowotworowych.

Pestki winogron

Dawniej sądzono, że to bioaktywne składniki obecne w pestkach winogron posiadają zdolność zwalczania komórek nowotworowych, teraz jednak wiadomo już, że głównym ,,odpowiedzialnym” za tę właściwość jest właśnie związek B2G2.

Wszystko wskazuje na to, że substancja ta niszczy środowisko, w którym rozwijają się komórki nowotworowe; zmienia ich DNA poprzez zwiększenie obecności reaktywnych form tlenu. Co więcej, B2G2 niszczy połączenia potrzebne do ich namnażania, co zmniejsza ich produktywność nawet o 67%.

3. Nasiona lnu

Wysoka zawartość lignanów w nasionach lnu sprawia, że je również możemy umieścić na naszej liście najbardziej antynowotworowych produktów. Udowodniono, że substancje te odgrywają ogromną rolę w zapobieganiu i leczeniu nowotworów piersi, działają także jako fitoestrogeny.

W ostatnich latach len bardzo zyskał na popularności, głównie jako jeden z super-produktów ułatwiających utratę zbędnych kilogramów. Dla nas jednak najważniejsze jest to, że jego składniki posiadają zdolność apoptozy komórek nowotworowych, czyli mówiąc inaczej – przyspieszają naturalny proces ich obumierania i usuwania z organizmu.

Nasiona lnu zapobiegają angiogenezie, czyli tworzeniu się nowych naczyń włosowatych, oraz przerzutom komórek nowotworowych do innych części organizmu. Len to także ważne źródło kwasu alfa-linolenowego, czyli rodzaju kwasu tłuszczowego omega-3 działającego antynowotworowo i zapobiegającego wielu innym schorzeniom.

4. Pestki brzoskwini

Brzoskwinie to bogate źródło witaminy B17, która działa przeciwnowotworowo. Jest to jednak nie tylko doskonały związek zapobiegający rozwojowi raka, ale także ogromne wsparcie dla organizmu, który już zmaga się z tą chorobą.

Pestka brzoskwini

Aby jak najlepiej wykorzystać pestki brzoskwini, dobrze jest rozgnieć je w moździerzu, aby pozbyć się twardej skorupki. Zdecydowanie zalecamy zażywanie witaminy B17 bezpośrednio z pestek brzoskwini, a nie w formie suplementów diety, gdyż te drugie najczęściej nie zawierają tych samych enzymów co witamina pochodzenia naturalnego.

Pestki brzoskwini mają nieco gorzkawy smak, aby go zneutralizować możesz więc dodać odrobinę gałki muszkatołowej, wiórków kokosowych, bądź nasion jęczmienia.

Zapamiętaj!

Wszystkie opisane wyżej pestki i nasiona mają działanie przeciwnowotworowe i mogą być uzupełnieniem terapii farmakologicznej, nie mogą jej jednak zastępować! Ich regularne spożycie może być bardzo korzystne dla Twojego organizmu, zwłaszcza jeśli będą połączone z efektywnym leczeniem.

Zawsze możesz skonsultować się ze swoim lekarzem, który doradzi Ci, co i w jakich dawkach stosować.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.