Sposoby na wzmocnienie paznokci!

· Czerwiec 10, 2015

Czy nie chciałabyś mieć pięknych i zdrowych paznokci? Słabe paznokcie, które nie są odpowiednio twarde i z łatwością się łamią oraz są niezdolne do wzrostu poza linię palca, to powszechny problem wśród kobiet. Aby stały się piękne, należy o nie odpowiednio zadbać i wzmocnić. Poniżej przedstawiamy naturalne sposoby wzmocnienie paznokci – zobaczysz, że po ich zastosowaniu problemy z łamliwą płytką odejdą w zapomnienie.

Naturalne sposoby na wzmocnienie paznokci

Jeśli należysz do kobiet, których nie pomalowane lakierem paznokcie: rozdwajają się, są łamliwe i podatne na uszkodzenia, powinnaś zdecydować się na zastosowanie naturalnych sposobów na ich wzmocnienie. Wszystkie są bardzo skuteczne i naprawdę warto je wypróbować!

 • Surowa cebula naturalnym środkiem na utwardzenie paznokci: chociaż zapach cebuli nie należy do najprzyjemniejszych i nierzadko doprowadza do łez, warto pamiętać, że jest ona skutecznym środkiem na wzmocnienie łamliwych paznokci. Jeśli raz na zawsze chcesz skończyć z nieestetycznymi i słabymi paznokciami, nie wahaj się przed jej zastosowaniem. Przekrój cebulę na pół, wydrąż dziurę w samym środku i umieść w niej paznokcie na około 15 minut. Po upływie tego czasu dokładnie umyj ręce (zapach cebuli jest bardzo silny, więc jeśli chcesz uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, zalecamy przeprowadzanie zabiegu w weekend, kiedy nie musisz spotykać się ze znajomymi.
2#:paznokci.jpg

 • Naturalne olejki na utwardzenie paznokci: pomimo że wszystkie olejki są skuteczne, najbardziej polecamy migdałowy. Przygotuj naczynie z dwiema łyżkami olejku migdałowego zmieszanego z dwiema łyżkami oliwy z oliwek. Za pomocą wacika, „maluj” paznokcie i pozostaw do wyschnięcia, aż olejki zostaną wchłonięte. Powtarzaj zabieg do 3 razy dziennie.
 • Czosnek na utwardzenie paznokci: zapach czosnku – tak jak w przypadku cebuli – również bywa nieprzyjemny, ale czasem dla urody warto się poświęcić. Do szklanki wody, wrzuć kilka drobno posiekanych ząbków czosnku i odstaw na chwilę,  a następnie zanurz w niej paznokcie na 20 minut. Powtarzaj zabieg 2 razy dziennie.
 • Rozmaryn na wzmocnienie paznokci: do tego przepisu potrzebne: są dwie łyżki rozmarynu i szklanka wody. Gotuj obydwa składniki przez 5 minut, a następnie zdejmij z ognia i odstaw na kilka minut do ostudzenia. Przelej wywar do miseczki i zanurz w nim paznokcie na 10 minut. Zabieg powtarzaj 2 razy w tygodniu.
 • Aloes na odżywienie paznokci: pewnie doskonale wiesz, że Aloes posiada szereg cudownych właściwości. W tym przypadku użyjemy go do poprawy stanu paznokci w krótkim czasie. Do zabiegu potrzebujemy: łyżkę żelu aloesowego i 3 krople oliwy z oliwek. Wymieszaj dokładnie składniki, aż całkowicie się ze sobą połączą. Nasącz mieszanką wacik kosmetyczny i smaruj nim paznokcie, pozostawiając środek do całkowitego wchłonięcia. Powtarzaj zabieg według uznania.
3#:paznokci.jpg

 • Balsam z ogórka na łamliwe paznokcie: wyciśnij sok z kilku ogórków, bez usuwania skórki. Zanurzaj paznokcie w powstałym soku każdego dnia, przez kilka minut przez okres tygodnia.
 • Balsam ze skrzypu polnego na słabe paznokcie: wystarczy przygotować wywar z garści skrzypu na szklankę wody i – kiedy się ostudzi – zanurzyć w nim paznokcie.
 • Naturalny środek na bazie kiełków pszenicy: podgrzewaj w naczyniu (najlepiej w bemarze) cztery łyżeczki olejku z kiełków pszenicy przez kilka minut. Następnie usuń z ognia, odstaw do ostudzenia i dodaj kilka kropel soku z cytryny. Zanurz palce w mieszance na 10 minut.
 • Naturalny środek na bazie oliwy z oliwek, miodu i jajka: trzy niezwykle odżywcze składniki o cudownych właściwościach. Mieszaj w naczyniu łyżkę oliwy z oliwek, łyżkę miodu i żółtko jajka, aż uformuje się jednolita pasta. Nakładaj mieszankę na każdy paznokieć, wykonując przy tym delikatny masaż. Pozostaw na płytce paznokcia na pół godziny, a następnie zmyj wodą.
 • Ekspresowe odżywki do paznokci: możesz zastosować którąkolwiek z poniższych błyskawicznych odżywek. 1. Zanurzaj paznokcie w soku z cytryny dwa razy dziennie. 2. Nacieraj paznokcie ząbkiem czosnku. 3. Wcieraj w paznokcie wacik (nasączony jodyną bezbarwną) i pozostaw do wchłonięcia. 4. Zanurzaj paznokcie w naczyniu z octem jabłkowym każdego dnia, najlepiej przed pójściem spać.
5#:paznokci.jpg

Porady na piękne i mocne paznokcie

Oprócz stosowania wyżej wymienionych naturalnych środków na wzmocnienie płytki paznokcia, warto również stosować się do poniższych wskazówek:

 • Używaj zmywacza, który nie zawiera szkodliwych dla paznokci składników. Mimo, że aceton jest bardzo skuteczny do usuwania lakieru, istnieje wiele dużo zdrowszych opcji.
 • Spożywaj produkty mleczne bogate w wapń, białka i witaminy A i E oraz pij przynajmniej 8 szklanek wody dziennie. Pamiętaj, że łamliwe paznokcie, mogą być wynikiem stresu lub odzwierciedleniem niezdrowej diety.
6#:paznokci.jpg

 • Nie zanurzaj paznokci w wodzie przez długi czas. Do prania i zmywania używaj rękawiczek. Nie bierz długich ani gorących pryszniców. Do prac w ogrodzie oraz do sprzątania domu, używaj ochronnych rękawiczek.
 • Regularnie piłuj paznokcie „na kwadratowo”, zawsze w tym samym kierunku. Staraj się nie używać do tego metalowego pilnika. Maluj paznokcie utwardzaczem (możesz go wykonać sama, dodając zmiksowany ząbek czosnku do bezbarwnego lakieru).
 • Usuwaj lakier z paznokci całkowicie. Oprócz zastosowania zmywacza, pamiętaj również o dokładnym ich myciu letnią wodą z mydłem. Następnie, wysusz paznokcie bawełnianym ręcznikiem i wmasuj w nie odrobinę oliwy z oliwek.
 • Do otwierania puszek i innych czynności, do których zwykle używamy paznokci, stosuj specjalnie przeznaczone do tego narzędzia.
 • Nie obgryzaj paznokci, ponieważ – oprócz tego, że nie będą chciały rosnąć – przy stałym kontakcie ze śliną następuje ich intensywne rozdwajanie się.
7#:paznokci.jpg