Sposoby na wzmocnienie paznokci!

Sposoby na wzmocnienie paznokci!

Ostatnia aktualizacja: 21 października, 2021

Czy nie chciałabyś mieć pięknych i zdrowych paznokci? Słabe paznokcie, które nie są odpowiednio twarde i z łatwością się łamią oraz są niezdolne do wzrostu poza linię palca, to powszechny problem wśród kobiet.

Aby stały się piękne, należy o nie odpowiednio zadbać i wzmocnić. Poniżej przedstawiamy naturalne sposoby wzmocnienie paznokci – zobaczysz, że po ich zastosowaniu problemy z łamliwą płytką odejdą w zapomnienie.

Naturalne sposoby na wzmocnienie paznokci

Jeśli należysz do kobiet, których nie pomalowane lakierem paznokcie: rozdwajają się, są łamliwe i podatne na uszkodzenia, powinnaś zdecydować się na zastosowanie naturalnych sposobów na ich wzmocnienie. Wszystkie są bardzo skuteczne i naprawdę warto je wypróbować!

 • Surowa cebula naturalnym środkiem na utwardzenie paznokci

Chociaż zapach cebuli nie należy do najprzyjemniejszych i nierzadko doprowadza do łez, warto pamiętać, że jest ona skutecznym środkiem na wzmocnienie łamliwych paznokci.

Cebula na wzmocnienie płytki paznokciowej

Jeśli raz na zawsze chcesz skończyć z nieestetycznymi i słabymi paznokciami, nie wahaj się przed jej zastosowaniem. Przekrój cebulę na pół, wydrąż dziurę w samym środku i umieść w niej paznokcie na około 15 minut.

Po upływie tego czasu dokładnie umyj ręce.Zapach cebuli jest bardzo silny, więc jeśli chcesz uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, zalecamy przeprowadzanie zabiegu w weekend, kiedy nie musisz spotykać się ze znajomymi.

Inne naturalne sposoby

 • Naturalne olejki na utwardzenie paznokci

Pomimo że wszystkie olejki są skuteczne, najbardziej polecamy migdałowy. Przygotuj naczynie z dwiema łyżkami olejku migdałowego zmieszanego z dwiema łyżkami oliwy z oliwek.

Za pomocą wacika “maluj” paznokcie i pozostaw do wyschnięcia. Powtarzaj zabieg do 3 razy dziennie.

Zapach czosnku – tak jak w przypadku cebuli – również bywa nieprzyjemny, ale czasem dla urody warto się poświęcić. Do szklanki wody, wrzuć kilka drobno posiekanych ząbków czosnku i odstaw na chwilę,  a następnie zanurz w niej paznokcie na 20 minut. Powtarzaj zabieg 2 razy dziennie.

 • Rozmaryn na wzmocnienie paznokci

Do tego przepisu potrzebne: są dwie łyżki rozmarynu i szklanka wody. Gotuj obydwa składniki przez 5 minut, a następnie zdejmij z ognia i odstaw na kilka minut do ostudzenia. Przelej wywar do miseczki i zanurz w nim paznokcie na 10 minut. Zabieg powtarzaj 2 razy w tygodniu.

Pewnie doskonale wiesz, że aloes posiada szereg cudownych właściwości. W tym przypadku użyjemy go do poprawy stanu paznokci w krótkim czasie. Do zabiegu potrzebujemy: łyżkę żelu aloesowego i 3 krople oliwy z oliwek.

Wymieszaj dokładnie składniki, aż całkowicie się ze sobą połączą. Nasącz mieszanką wacik kosmetyczny i smaruj nim paznokcie, pozostawiając środek do całkowitego wchłonięcia. Powtarzaj zabieg według uznania.

Stosuj balsamy

 • Balsam z ogórka na łamliwe paznokcie.

Wyciśnij sok z kilku ogórków, bez usuwania skórki. Zanurzaj paznokcie w powstałym soku każdego dnia, przez kilka minut przez okres tygodnia.

 • Balsam ze skrzypu polnego na słabe paznokcie

Wystarczy przygotować wywar z garści skrzypu na szklankę wody i – kiedy się ostudzi – zanurzyć w nim paznokcie.

 • Naturalny środek na bazie kiełków pszenicy.

Podgrzewaj w naczyniu (najlepiej w bemarze) cztery łyżeczki olejku z kiełków pszenicy przez kilka minut.

Aloes

Następnie usuń z ognia, odstaw do ostudzenia i dodaj kilka kropel soku z cytryn y. Zanurz palce w mieszance na 10 minut.

 • Naturalny środek na bazie oliwy z oliwek, miodu i jajka.

Trzy niezwykle odżywcze składniki o cudownych właściwościach. Mieszaj w naczyniu łyżkę oliwy z oliwek, łyżkę miodu i żółtko jajka, aż uformuje się jednolita pasta. Nakładaj mieszankę na każdy paznokieć, wykonując przy tym delikatny masaż. Pozostaw na płytce paznokcia na pół godziny, a następnie zmyj wodą.

 • Ekspresowe odżywki do paznokci.

Możesz zastosować którąkolwiek z poniższych błyskawicznych odżywek. 1. Zanurzaj paznokcie w soku z cytryny dwa razy dziennie. 2. Nacieraj paznokcie ząbkiem czosnku.

Wcieraj w paznokcie wacik (nasączony jodyną bezbarwną) i pozostaw do wchłonięcia. 4. Zanurzaj paznokcie w naczyniu z octem jabłkowym każdego dnia, najlepiej przed pójściem spać.

Porady na piękne i mocne paznokcie

Oprócz stosowania wyżej wymienionych naturalnych środków na wzmocnienie płytki paznokcia, warto również stosować się do poniższych wskazówek:

 • Używaj zmywacza, który nie zawiera szkodliwych dla paznokci składników. Mimo, że aceton jest bardzo skuteczny do usuwania lakieru, istnieje wiele dużo zdrowszych opcji.
 • Spożywaj produkty mleczne bogate w wapń, białka i witaminy A i E. Pij przynajmniej 8 szklanek wody dziennie. Pamiętaj, że łamliwe paznokcie, mogą być wynikiem stresu lub odzwierciedleniem niezdrowej diety.
Pękanie paznokci
 • Nie zanurzaj paznokci w wodzie przez długi czas. Do prania i zmywania używaj rękawiczek. Nie bierz długich ani gorących pryszniców. Do prac w ogrodzie oraz do sprzątania domu, używaj ochronnych rękawiczek.
 • Regularnie piłuj paznokcie “na kwadratowo”. Zawsze w tym samym kierunku. Staraj się nie używać do tego metalowego pilnika. Maluj paznokcie utwardzaczem (możesz go wykonać sama, dodając zmiksowany ząbek czosnku do bezbarwnego lakieru).
Obgryzanie paznokci
 • Usuwaj lakier z paznokci całkowicie. Oprócz zastosowania zmywacza, pamiętaj również o dokładnym ich myciu letnią wodą z mydłem. Następnie wysusz paznokcie bawełnianym ręcznikiem i wmasuj w nie odrobinę oliwy z oliwek.
 • Do otwierania puszek i innych czynności, do których zwykle używamy paznokci, stosuj specjalnie przeznaczone do tego narzędzia.

Nie obgryzaj paznokci. Oprócz tego, że nie będą chciały rosnąć – przy stałym kontakcie ze śliną, następuje ich intensywne rozdwajanie się.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.